Pravidla

Lethrendis
19.1.2020 18:27
16.2.2020 14:21 - Lethrendis
Jen taková zajímavost - Sirien se zajímal o AR Matrix. Na ofiko fórku autoři SR postovali tenhle odkaz - z toho usuzuji, že když psali pravidla, mysleli to asi takhle nějak. Plus 60 let vylepšování navíc, samozřejmě.

https://www.youtube.com/watch?v=YJg02ivYzSs

Nevím, proč ten odkaz normálně nefunguje.
16.2.2020 14:35 - sirien
Vcelku běžná vize, i když hezky udělaná a má pár dobrejch detailů. Jen teda ta holka je strašná BFU. Žádnej ad block, zjevně žádnej firewall a rozumný zabezpečení, žádnej backup účet, závislá na loajality points který samozřejmě taky nemá backnutý... Facebook by z ní měl radost.

EDIT: odkaz sem opravil.

Plus se zajímal o AR Matrix? Sure?
16.2.2020 14:44 - LokiB
asi měla všechno zabezpečení od Avastu ;)

teda, přemýšlel jsem u toho, jak dlouho se v takovém AR dá vydržet pro někoho, kdo se v tom nenarodil ... pár minut?
16.2.2020 15:15 - Lethrendis
Siriene, řešil jsi to v postu 123 třeba, o stránku zpátky. Ten odkaz jsem také svedl vložit, ale mně to při pokliku házelo na Kostku a chyba.

A co se týče té výdrže, taky by mě to ničilo. Na druhou stranu, věřím tomu, že kdyby to někdo používal od malička, tak mu to přijde normální. A porucha pozornosti k tomu :) Btw. v SR6 je na tohle i kvalita - "AR závrať". Kdykoliv koukáš do AR, dostaneš stav "nevolnost".
16.2.2020 18:51 - sirien
Hej a já myslím že mít to rozumný rozhranní (čočky/brýle) se slušnou synchronizací k fyzickýmu okolí, tak bych neměl problém v tom jet celej den. (S ad blockem, teda, samozřejmě...)


Lethrendis: nejspíš si měl blbě umístěné uvozovky v parametru tagu, pak se to chová právě takhle.
16.2.2020 19:03 - Lethrendis
Napíšu řešení podle SR:

Spojení zajistí komlink/deck/konzole. Do očí jsou třeba buď brýle, kontaktní čočky, zobrazovací linka do očí, nebo přímo kyberoči. Zvuk stejně tak, hmat také pomocí zařízení. Pokud chcete přímé neurální rozhraní (ovládat to myšlenkou a mít to propojené bez nutnosti dalších hraček), potřebujete elektrody/datajack/kyberjack/kontrolní rig.

Jinak o možnosti filtrování také přímo pravidla píšou, jelikož má prakticky každá věc buď přímo ikonku, nebo alespoň značku, jsou seskupovány do PANů a WANů. O těch filtrech a reklamě šité na míru se víc psalo v 5E, nicméně má sklon potlačovat harampádí, třeba ale střelnou zbraň nebo kriminální SIN to ukáže už na dálku. Jo a také je možné cokoliv tajit na skrytý chod - to pak je třeba test matrixového vnímání.
16.2.2020 20:09 - LokiB
sirien píše:
Hej a já myslím že mít to rozumný rozhranní (čočky/brýle) se slušnou synchronizací k fyzickýmu okolí, tak bych neměl problém v tom jet celej den. (S ad blockem, teda, samozřejmě...)


Podle mě je reálně využitelná technologie, splňující ty parametry, které jsi vyjmenoval, dál od současnosti než studená fúze :)
16.2.2020 20:27 - sirien
Loki: v tom případě si o tom možná něco zjisti a di si nějaký ty už dneska existující věci vyzkoušet. Zjistíš, že technologie neni moc problém - spíš neexistence rozvinutýho trhu (asi jako appky pro mobily byly dost nanic před příchodem prvního iPhonu).
16.2.2020 20:55 - LokiB
No, zjisti ... pro upřesnění bych uvedl, že jsem na VŠ měl jako vedlejší specializaci umělou inteligenci a neuronové sítě a posledních pár let dělám projekty i pro firmu, který do mobilních aplikací dává rozpoznávání obrazu pro podporu obchodních týmů velkých zákazníků.
Nic z toho nemusí mít přímou souvislost s AR či HR ... jen tím chci ilustrovat, že práce s rozpoznáváním obrazu a kupříkladu komunikace v obchodě se zákazníky na základě propojení informací z vizuálu, proximity identifikace, cloudových dat atd, jak byla prezentovaná třeba na letošním Retail Summitu 2020 ve spolupráci s Microsoftem, mi není cizí.
Každopádně o sobě neříkám, že jsem na toto hluboký odborník - ale nějaký přehled mám. A i vzhledem k němu mám takový odhad, jaký jsme prezentoval. Tedy že tak komplexní AR, jako je prezentovaná v tom videu, se všema tam přítomnejma vychytávkama, integrovaná do wearables, s výkonem, ergonomikou atd ... je prostě stále scifi. Ano, některé dílčí věci se daří. jejich integrace, prohloubení a doplnění ... zatím ne a pokrok není takový, jako by i mnozí velcí hráči chtěli.
16.2.2020 21:05 - Log 1=0
Terminologická vložka:
"mělo by to jít, teoreticky už dlouho, ale kvůli různým dílčím praktickým problémům se to nedaří uvést do praxe"(=)"termojaderná fúze"
"chvíli to vypadalo, že to půjde, ale je to blbost, i když pár lidí ještě drží naději"(=)"studená fúze"
To jen, ať si rozumíme.
16.2.2020 21:39 - LokiB
Rozumíme si dobře ... jsem tohle srovnání použil s nadsázkou, abych naznačil svoje přesvědčení, že to je opravdu ještě daleko :)
17.2.2020 13:55 - LokiB
Je to sice původně pro Interface Zero 3.0, ale tak ono to je celkem podobné. Kdyby se někomu hodily papírové figurky k cyber settingu
9.3.2020 22:31 - sirien
s překladem 6e prakticky úplně nesouvisející dotaz.

Nevíte náhodou, kdo dělal kdysi překlad Shadowrunu 2e? (Ne, v tiráži prej uvedenej neni.)

...a když sem u toho, netušíte někdo kdo tenkrát stál za tim fan-překladem 3e? (O kterej se se mnou Hač kdysi nechtěl podělit, tak na okraj...)
9.3.2020 22:50 - Lethrendis
Koukám do příručky 2E a je tu pouze adresa tehdejší Blackfire Games. Takže se zeptat tam. U toho překladu 3E z němčiny je to Václav Pražák (shadowruncz@seznam.cz). Btw. existuje i dílčí překlad 4E zhruba na 250 stran od Miroslava Ječmínka.
21.3.2020 13:42 - sirien
Nahrána verze 1.2.2

- Doplnění 2 opomenutých tabulek (biotech, výbava pro přežití)
- Dílčí korekce, zapracování pár vynechaných pasáží z lednové errata
- Drobné korekce Shrnutí pravidel v Dodatcích
- Přeskládání tabulek hodnot vybavení v kapitole Vybavení
21.3.2020 14:10 - Lethrendis
Díky za to. Začínají se mi ozývat první lidi se zpětnou vazbou, někteří hráči to, zdá se opravdu podle překladu hrajou. Takže si zaslouží aktuální PDF.

Btw vypíchl bych Sirienovu šikovnost jako sazeče - když vypadly tabulky autorům (alespoň podle názvu profesionálům), prostě je pak v další editaci PDF hodili na konec. Sirien to dokázal narvat dovnitř.

A ještě povzdech - CGL jsou fakt fušeři. Nicméně bez ohledu na jejich zmatečné nefungování, kvalita hry se snad postupně zlepšuje, hlavní bugy už zmizely.
21.3.2020 14:19 - sirien
Lethrendis píše:
Sirien to dokázal narvat dovnitř.

trocha vyrvanejch vlasů a sousedi obšťastnění přes zeď občasnejma sériema nadávek (plus nějaký nehezký patch-úpravy v sazbě, ale ta je stejně tak zfušovaná už z originálu, že na tom spíš moc nesejde), ale nakonec se to tam vpasovat dalo :D
22.3.2020 11:14 - Lethrendis
Odpovídám na soukromý dotaz, ale možná by to chtělo vědět více lidí, takže:

Jo, pořád tam ještě pár nepříjemných věcí je.

Za mě hlavně špatně napsaná kapitola Matrix: Zaprvé tam chybí dvě tabulky, ta důležitější je na stanovení HZ různých zařízení, autoři radí používat mírně upravenou tabulku z 5E (v CZ překladu ji Sirien propašoval na str. 177) plus návod pro GM, jak stanovit HZ sítí (v CZ překladu na konci u karty sítě). Dále je Matrix celkově nedostatečně popsaný, velmi neúplně jsou popsány akce "zadní vrátka" a "skrytě hackovat", podle pravidel RAW to sice jde hrát, ale na svém fóru to autoři radí hrát jinak. S tímhle lze udělat jen málo - celá kapitola by potřebovala revidovat, do finální erraty prý chtějí přidat obsáhlý FAQ, který to pokryje.

Dále změnili specializace u Střelných zbraní, ale v příkladech to nezohlednili (já v CZ překladu ano).

Je chybný výpočet v příkladu o výpočtu ujetých metrů. To tam kámoš postoval, nikdo mu neodpověděl.

A naposledy - u útoků na blízko se má od ledna k HÚ nově přidávat Síla. Je to napsané v příkladu i u tabulky zbraní na blízko, ale samotné pravidlo na jednu řádku chybí. Btw další kolo vášnivé debaty na tohle téma (a flat HP) právě teď probíhá zde.

O více přímých chybách nevím.

Jo, některé věci jsou pořád diskutované, ale to už nejsou chyby, nýbrž designové záměry, které se někomu líbit můžou, někomu ne. Asi nejvíc se furt dokola řeší odebrání Pancíře z testů odolávání a jeho faktická marginalizace - mně osobně tahle změna přijde jako dobrá, protože konečně nemusíš postavu navlékat do superpancířů. Aby uchlácholili milovníky plných zbrojí, slibují autoři do Firing Squad nějaké kvality, které umožní Pancíř lépe využít, což je taky v poho, alespoň z mého hlediska. Ještě možná zmíním některé marginálie, jako jsou dílčí staty některých kusů vybavení, třeba zaměřovačů, podle mě to klidně může fungovat tak, jak to je, ale někteří hráči jsou vybavením posedlí.

To je asi všechno, co je potřeba zmínit.
3.4.2020 12:56 - Lethrendis
Objevil se konečně klasický errata file k té lednové erratě (po dvou měsících...), ovšem pod názvem February Errata. Chandra psal, že tam je šest změn navíc k tomu, co sám vypisoval, takže to z drtivé části již zapracované do poslední verze překladu je, celé to nicméně znova projdu a přidám případné změny do další verze překladu.
21.4.2020 01:23 - sirien
Nahrána verze 1.3.3.

Velké množství prakticky pouze drobných korekcí. (Pár upřesnění, ale hlavně překlepy a opravy tučného zvýraznění)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087593793869019 secREMOTE_IP: 44.192.107.255