Pravidla

Ugy
11.2.2019 20:42
Autorská citace #1
11.2.2019 20:42 - ShadoWWW
Toto dobrodružství je se mi moc líbí a někdy ho si ho musím zahrát (nebo vést jako PJ) na nějakém one-shotu.
Autorská citace #2
11.2.2019 20:42 - exi
wow, moc pěkný, super práce. Díky ;)
Autorská citace #3
11.2.2019 20:50 - sirien
Jen sem to prolistoval, ale vypadá to jako docela fun epizodní dobrodružství :)


Aegnor: Ta sazba vypadá fakt dobře. Pár detailů:

- máš trošičku rozhozené čáry ohraničující rámečky (sou o point nebo dva níž než by nejspíš být měly - horní i dolní)

- obsah se nepřepisuje, ale generuje (jo, jo, ano, taky sem to u prvních verzí Fate a FAE měl blbě...) - "horní hlavní menu -> Layout -> Table of Contents..." - hodí Tě to do dialogu, vybereš si které styly bereš jako nadpisy kapitol, vybereš si jaké jim přiřadit styly pro obsah, dáš vygenerovat a vytvoříš nové textové okno nebo vložíš do stávajícího. Při každém dalším vygenerování dojde už jen k normálnímu update už existujícího obsahu.
Autorská citace #4
11.2.2019 20:58 - Aegnor
Ah, já vím, že mi něco uteklo. Ano, obsah jsem vygeneroval dle správného postupu (nejsem až tak neschopný :-) ), ale zapomněl jsem ho aktualizovat a nějak mi to nedošlo.
Autorská citace #5
11.2.2019 21:14 - sirien
Taky pokud sem se podíval správně si se seznamem nevygeneroval záložky :)
Autorská citace #6
11.2.2019 21:36 - Pan Bača
Aegnor: ještě jsem si všiml pár neopravených věcí, kdybys to nahrával znovu, poslal bych ti během pár dnů doplněné pdf.

PB
Autorská citace #7
11.2.2019 22:06 - Jerson
Popis vnitřku budovy neodpovídá plánku a popisům dalších místností, uvádí jednu velkou místnost v celém přízemí.
I zbytku nevím, zda jde o záměrné stopy nebo nezáměrná opomenutí.
Autorská citace #8
11.2.2019 22:24 - efram
Děkuji překladatelům za zveřejnění......
Autorská citace #9
12.2.2019 00:38 - Aegnor
Sirien: záložky jsem akorát zapomněl exportovat. (Jak je to první větší věc, kterou v InD dělám, tak to má stále trochu porodní bolesti ... )

Pan Bača: Pošli, ideálně do SZ.

Jerson: Hmm, při kouknutí do originálu mám pocit, že zde došlo k chybě v překladu.
O jakém zbytku mluvíš?
Autorská citace #10
12.2.2019 07:00 - Ugy
Jerson: Díky za upozornění. Máš pravdu došlo tam k chybě. Je tam napsáno ..celé přízemí zabírá jedna velká místnost... a mělo by tam být něco jako Jedna velká místnost v přízemí slouží..

EDIT: Ještě k Jersnově poznámce. Vzhledem k povaze domu a dobrodružství by to teoreticky mohla být nejdřív jedna velká místnost a pak už ne:D. Ale je to chyba.
Autorská citace #11
12.2.2019 08:46 - Jerson
Aegnor - napřed to bylo jen několik nejasností, ale když jsem si to přečetl celé, výsledek jsem raději napsal do "svého" tématu, protože i když má jít o iluzi, tak mi logika celého dobrodružství úplně uniká. Možná to není tak špatné, jak to vidím, ale určitě to bude na delší diskusi a slíbil jsem, že tím nebudu plevelit jinde.
Autorská citace #12
12.2.2019 09:03 - exi
Aegnor : Kromě výše zmíněného bych se ještě zaměřil na odsazení 1. odstavců, je to dost random (je dobrý si na první odstavec dát klávesovou zkratku). Potom za nadpisy 2. a 3. stupně není téměř žádná mezera (slušel by tam tak 1 bod myslím) na rozdíl od 4. Tam se to ještě znásobuje, když je za ním popiskový text, ta mezera je pak ještě o bod větší (např. oblast A2)
Celkový dojem ale super, keep up :)
Text jsem zatím nečetl, ale počítám, že PB má tohle pod palcem :D Kdybych ale na něco narazil, dám vědět.
Autorská citace #13
12.2.2019 10:19 - Pan Bača
Exi:
procházím to podruhé a pár věcí uteklo, během pár dnů pošlu Aegnorovi opravu.

PB
Autorská citace #14
12.2.2019 11:27 - Jerson
Jinak jsem chtěl napsal, že oceňuju podobu přeloženého díla, jakkoliv mám k originálu výhrady.
Autorská citace #15
12.2.2019 12:08 - sirien
Aegnor: podobně jako si můžeš vytvořit vlastní workspace (napravo nahoře - Essentials, Advanced, Book... já tamk tomu mám "sirien") tak si můžeš vytvořit vlastní profil(y) exportu v nichž máš všechno předem přednastavený (vč. záložek atd.)


Exi: klávesový zkratky na 1th par sou super při překopírovávání - když něco přímo píšu tak spíš radši spoléhám na kaskádu následností (Hx - next paragraph = 1th par; 1th par - next paragraph = par; par - next paragraph = same), je to pohodlnější a i spolehlivější.
Autorská citace #16
12.2.2019 12:55 - Aegnor
Na InD-specific věci jsem si dovolil odpovědět ve vhodnější diskuzi.

exi píše:
odsazení 1. odstavců, je to dost random

artefakt z korektury (nenastavil jsem to správně u všech).

exi píše:
Potom za nadpisy 2. a 3. stupně není téměř žádná mezera (slušel by tam tak 1 bod myslím) na rozdíl od 4. Tam se to ještě znásobuje, když je za ním popiskový text, ta mezera je pak ještě o bod větší (např. oblast A2)

Mezery jsou u dvou nejnižších nadpisů stejné, jenom u jednoho je podtržení, které prochází skrz tu mezeru. A ano, u vyššího nadpisu mi to uteklo.
Autorská citace #17
12.2.2019 13:41 - exi
Aegnor No samozřejmě, ale když ti tou mezerou prochází čára, tak by bylo záhodno ji ještě o bod zvětšit, si myslím :)
+ text popisku má nastavený mezery nad sebou, a když to spojíš s nadpisem, který má mezery pod sebou, tak je tam pak hrozná díra. Musíš to ručně kompenzovat.
Autorská citace #18
13.2.2019 07:00 - Ugy
Trochu OT. Asi tejden po tom co jsem to dobrodružství hrál jsem byl ve skotsku a zastavil jsem se na nekropoli v Glasgow. Jeden z prvních hrobů na kterej jsem narazil. Vím že to není Williams ale Williamson ale stejně mě to pobavilo.
Autorská citace #19
16.2.2019 09:23 - GDIcz
Super, díky.
Autorská citace #20
16.2.2019 10:33 - ben222
já hororovky moc nerad
Autorská citace #21
12.9.2021 09:15 - Markus
Napsal jsem na Alcrosského řezníka recenzi na svém blogu.

Píše:
Před více než sto lety se rodina Williamsových usadila na vřesovištích a postavila si tu svůj dům. Williamsovi byli pastevci a jejich ovce se na loukách kolem nového domu mohly v klidu pást. Rodině se dařilo až do dne, kdy…

Máte rádi atmosférické hororové jednorázovky a chtěli byste si nějakou zahrát? Výborně, tak běžte hrát Night of Blood (nebo jeho českou adaptaci Noc krve) a Alcrosskému řezníkovi se obloukem vyhněte. Ne že by snad nebyl atmosférická hororová jednorázovka – je. Respektive snaží se. Jenom mu to prostě moc nejde. Je to prostě špatné dobrodružství, ale o to zajímavější může být tahle recenze!
Autorská citace #22
12.9.2021 09:43 - Pan Bača
asi si začnu dělat statistiku, co všechno z toho, co jsem kontroloval, markus ztrhá jako hovadinu nehodnou přeložení... :-D
naštěstí je v záloze DCC Lankhmar, takže aspoň jedna vlaštovka se tam najde
Autorská citace #23
12.9.2021 11:27 - sirien
Píše:
dvě hodiny hraní (když si odmyslím souboje, které to v páté edici asi dokážou natáhnout aspoň na celé sezení)

Tohle je blbost - souboje v 5e jsou dost rychlé a to i pokud jsou taktické (a i na vyšších úrovních). Během 4h odehraju Noc goblinů kde jsou tři velké souboje s netriviálním setupem (z toho jeden okolo deseti bojových kol) a možná jeden dva menší k tomu a v pohodě stihnu i zbytek obsahu.

Jinak... se obávám, že má Markus z většiny pravdu. Jediné s čím nesouhlasím je to hodnocení úvodního děje po příchodu na statek - s těmi vizemi atp se dá hodně dobře vyhrát a je to funkční přístup a kouzla jako detect magic to nijak moc nerozbíjí. Jen to holt není úplně Markusův preferovaný herní styl. Problém samozřejmě je že to je úvodní expozice a pak se to rozpadne - místo toho aby to dal pokračovalo konzistentně v tomhle stylu/žánru tak se to najednou úplně změní a je tam nějaký quest za holkou a pak nějací zombieci a celé to začne být WTF.

Tohle je přesně typ dobrodružství co nefunguje sám o sobě, ale který je dobrý zdroj inspirace a základ k přepracování podle vlastního vkusu. Což se blbě hodnotí - přijde mi že by taková dobrodružství potřebovala ještě jednu vlastní hodnotící osu kolmou k té běžné.
Autorská citace #24
12.9.2021 11:36 - Markus
Siriene, v zásadě souhlasím. Ten úvod je dobrý a vlastně i ta iluze může fungovat - expozice zebere, hráče znepokojí, vtáhne je to atmosféry. Potíž je v tom, že to nepokračuje: pátrání toho, co je zatím, v zásadě nefunguje, nic moc se vypátrat nedá a pak se to rozpadne do jiného žánru.

Takže: slibný úvod, špatné pokračování. Šikovný GM to přepracuje a zachrání, ale nejsem si jistý, jestli ty tři souboje se zombíkama za tu práci stojí.

EDIT: A obecně věci, které „nefungují, ale dá se z toho něco vykrást“, jsou pro mě dvě hvězdičky.

Jinak, ve skutečnosti to je celkem můj styl - viz ta Night of Blood, na kterou tam odkazuju. To je přesně stejný žánr, ale dobře provedený. Hrál jsem dvakrát a byla to bomba.
Autorská citace #25
12.9.2021 12:19 - sirien
sem tim myslel že Tvůj styl neni ten formát expozice kdy hráči nemají přímou agendu, ale jsou "pasivně" vystavováni popisům. Ale jak píšeš, ono to nakonec stejně nefunguje, protože místo toho aby se to timhle stylem dotáhlo tak se to změní v něco úplně jinýho.
Autorská citace #26
12.9.2021 13:24 - Markus
Pan Bača píše:
asi si začnu dělat statistiku, co všechno z toho, co jsem kontroloval, markus ztrhá jako hovadinu nehodnou přeložení... :-D


Nevěš hlavu! Kaple na útesech byla fajn! Mimochodem od stejného autora, proto jsem sáhl i po řezníkovi - doufal jsem, že si kvalitu udrží.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.19822692871094 secREMOTE_IP: 3.215.79.204