Pravidla

Ugy
11.2.2019 20:42
Autorská citace #21
12.9.2021 09:15 - Markus
Napsal jsem na Alcrosského řezníka recenzi na svém blogu.

Píše:
Před více než sto lety se rodina Williamsových usadila na vřesovištích a postavila si tu svůj dům. Williamsovi byli pastevci a jejich ovce se na loukách kolem nového domu mohly v klidu pást. Rodině se dařilo až do dne, kdy…

Máte rádi atmosférické hororové jednorázovky a chtěli byste si nějakou zahrát? Výborně, tak běžte hrát Night of Blood (nebo jeho českou adaptaci Noc krve) a Alcrosskému řezníkovi se obloukem vyhněte. Ne že by snad nebyl atmosférická hororová jednorázovka – je. Respektive snaží se. Jenom mu to prostě moc nejde. Je to prostě špatné dobrodružství, ale o to zajímavější může být tahle recenze!
Autorská citace #22
12.9.2021 09:43 - Pan Bača
asi si začnu dělat statistiku, co všechno z toho, co jsem kontroloval, markus ztrhá jako hovadinu nehodnou přeložení... :-D
naštěstí je v záloze DCC Lankhmar, takže aspoň jedna vlaštovka se tam najde
Autorská citace #23
12.9.2021 11:27 - sirien
Píše:
dvě hodiny hraní (když si odmyslím souboje, které to v páté edici asi dokážou natáhnout aspoň na celé sezení)

Tohle je blbost - souboje v 5e jsou dost rychlé a to i pokud jsou taktické (a i na vyšších úrovních). Během 4h odehraju Noc goblinů kde jsou tři velké souboje s netriviálním setupem (z toho jeden okolo deseti bojových kol) a možná jeden dva menší k tomu a v pohodě stihnu i zbytek obsahu.

Jinak... se obávám, že má Markus z většiny pravdu. Jediné s čím nesouhlasím je to hodnocení úvodního děje po příchodu na statek - s těmi vizemi atp se dá hodně dobře vyhrát a je to funkční přístup a kouzla jako detect magic to nijak moc nerozbíjí. Jen to holt není úplně Markusův preferovaný herní styl. Problém samozřejmě je že to je úvodní expozice a pak se to rozpadne - místo toho aby to dal pokračovalo konzistentně v tomhle stylu/žánru tak se to najednou úplně změní a je tam nějaký quest za holkou a pak nějací zombieci a celé to začne být WTF.

Tohle je přesně typ dobrodružství co nefunguje sám o sobě, ale který je dobrý zdroj inspirace a základ k přepracování podle vlastního vkusu. Což se blbě hodnotí - přijde mi že by taková dobrodružství potřebovala ještě jednu vlastní hodnotící osu kolmou k té běžné.
Autorská citace #24
12.9.2021 11:36 - Markus
Siriene, v zásadě souhlasím. Ten úvod je dobrý a vlastně i ta iluze může fungovat - expozice zebere, hráče znepokojí, vtáhne je to atmosféry. Potíž je v tom, že to nepokračuje: pátrání toho, co je zatím, v zásadě nefunguje, nic moc se vypátrat nedá a pak se to rozpadne do jiného žánru.

Takže: slibný úvod, špatné pokračování. Šikovný GM to přepracuje a zachrání, ale nejsem si jistý, jestli ty tři souboje se zombíkama za tu práci stojí.

EDIT: A obecně věci, které „nefungují, ale dá se z toho něco vykrást“, jsou pro mě dvě hvězdičky.

Jinak, ve skutečnosti to je celkem můj styl - viz ta Night of Blood, na kterou tam odkazuju. To je přesně stejný žánr, ale dobře provedený. Hrál jsem dvakrát a byla to bomba.
Autorská citace #25
12.9.2021 12:19 - sirien
sem tim myslel že Tvůj styl neni ten formát expozice kdy hráči nemají přímou agendu, ale jsou "pasivně" vystavováni popisům. Ale jak píšeš, ono to nakonec stejně nefunguje, protože místo toho aby se to timhle stylem dotáhlo tak se to změní v něco úplně jinýho.
Autorská citace #26
12.9.2021 13:24 - Markus
Pan Bača píše:
asi si začnu dělat statistiku, co všechno z toho, co jsem kontroloval, markus ztrhá jako hovadinu nehodnou přeložení... :-D


Nevěš hlavu! Kaple na útesech byla fajn! Mimochodem od stejného autora, proto jsem sáhl i po řezníkovi - doufal jsem, že si kvalitu udrží.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071053981781006 secREMOTE_IP: 44.201.64.238