Pravidla

Ugy
11.2.2019 20:42
Autorská citace #1
11.2.2019 20:42 - ShadoWWW
Toto dobrodružství je se mi moc líbí a někdy ho si ho musím zahrát (nebo vést jako PJ) na nějakém one-shotu.
Autorská citace #2
11.2.2019 20:42 - exi
wow, moc pěkný, super práce. Díky ;)
Autorská citace #3
11.2.2019 20:50 - sirien
Jen sem to prolistoval, ale vypadá to jako docela fun epizodní dobrodružství :)


Aegnor: Ta sazba vypadá fakt dobře. Pár detailů:

- máš trošičku rozhozené čáry ohraničující rámečky (sou o point nebo dva níž než by nejspíš být měly - horní i dolní)

- obsah se nepřepisuje, ale generuje (jo, jo, ano, taky sem to u prvních verzí Fate a FAE měl blbě...) - "horní hlavní menu -> Layout -> Table of Contents..." - hodí Tě to do dialogu, vybereš si které styly bereš jako nadpisy kapitol, vybereš si jaké jim přiřadit styly pro obsah, dáš vygenerovat a vytvoříš nové textové okno nebo vložíš do stávajícího. Při každém dalším vygenerování dojde už jen k normálnímu update už existujícího obsahu.
Autorská citace #4
11.2.2019 20:58 - Aegnor
Ah, já vím, že mi něco uteklo. Ano, obsah jsem vygeneroval dle správného postupu (nejsem až tak neschopný :-) ), ale zapomněl jsem ho aktualizovat a nějak mi to nedošlo.
Autorská citace #5
11.2.2019 21:14 - sirien
Taky pokud sem se podíval správně si se seznamem nevygeneroval záložky :)
Autorská citace #6
11.2.2019 21:36 - Pan Bača
Aegnor: ještě jsem si všiml pár neopravených věcí, kdybys to nahrával znovu, poslal bych ti během pár dnů doplněné pdf.

PB
Autorská citace #7
11.2.2019 22:06 - Jerson
Popis vnitřku budovy neodpovídá plánku a popisům dalších místností, uvádí jednu velkou místnost v celém přízemí.
I zbytku nevím, zda jde o záměrné stopy nebo nezáměrná opomenutí.
Autorská citace #8
11.2.2019 22:24 - efram
Děkuji překladatelům za zveřejnění......
Autorská citace #9
12.2.2019 00:38 - Aegnor
Sirien: záložky jsem akorát zapomněl exportovat. (Jak je to první větší věc, kterou v InD dělám, tak to má stále trochu porodní bolesti ... )

Pan Bača: Pošli, ideálně do SZ.

Jerson: Hmm, při kouknutí do originálu mám pocit, že zde došlo k chybě v překladu.
O jakém zbytku mluvíš?
Autorská citace #10
12.2.2019 07:00 - Ugy
Jerson: Díky za upozornění. Máš pravdu došlo tam k chybě. Je tam napsáno ..celé přízemí zabírá jedna velká místnost... a mělo by tam být něco jako Jedna velká místnost v přízemí slouží..

EDIT: Ještě k Jersnově poznámce. Vzhledem k povaze domu a dobrodružství by to teoreticky mohla být nejdřív jedna velká místnost a pak už ne:D. Ale je to chyba.
Autorská citace #11
12.2.2019 08:46 - Jerson
Aegnor - napřed to bylo jen několik nejasností, ale když jsem si to přečetl celé, výsledek jsem raději napsal do "svého" tématu, protože i když má jít o iluzi, tak mi logika celého dobrodružství úplně uniká. Možná to není tak špatné, jak to vidím, ale určitě to bude na delší diskusi a slíbil jsem, že tím nebudu plevelit jinde.
Autorská citace #12
12.2.2019 09:03 - exi
Aegnor : Kromě výše zmíněného bych se ještě zaměřil na odsazení 1. odstavců, je to dost random (je dobrý si na první odstavec dát klávesovou zkratku). Potom za nadpisy 2. a 3. stupně není téměř žádná mezera (slušel by tam tak 1 bod myslím) na rozdíl od 4. Tam se to ještě znásobuje, když je za ním popiskový text, ta mezera je pak ještě o bod větší (např. oblast A2)
Celkový dojem ale super, keep up :)
Text jsem zatím nečetl, ale počítám, že PB má tohle pod palcem :D Kdybych ale na něco narazil, dám vědět.
Autorská citace #13
12.2.2019 10:19 - Pan Bača
Exi:
procházím to podruhé a pár věcí uteklo, během pár dnů pošlu Aegnorovi opravu.

PB
Autorská citace #14
12.2.2019 11:27 - Jerson
Jinak jsem chtěl napsal, že oceňuju podobu přeloženého díla, jakkoliv mám k originálu výhrady.
Autorská citace #15
12.2.2019 12:08 - sirien
Aegnor: podobně jako si můžeš vytvořit vlastní workspace (napravo nahoře - Essentials, Advanced, Book... já tamk tomu mám "sirien") tak si můžeš vytvořit vlastní profil(y) exportu v nichž máš všechno předem přednastavený (vč. záložek atd.)


Exi: klávesový zkratky na 1th par sou super při překopírovávání - když něco přímo píšu tak spíš radši spoléhám na kaskádu následností (Hx - next paragraph = 1th par; 1th par - next paragraph = par; par - next paragraph = same), je to pohodlnější a i spolehlivější.
Autorská citace #16
12.2.2019 12:55 - Aegnor
Na InD-specific věci jsem si dovolil odpovědět ve vhodnější diskuzi.

exi píše:
odsazení 1. odstavců, je to dost random

artefakt z korektury (nenastavil jsem to správně u všech).

exi píše:
Potom za nadpisy 2. a 3. stupně není téměř žádná mezera (slušel by tam tak 1 bod myslím) na rozdíl od 4. Tam se to ještě znásobuje, když je za ním popiskový text, ta mezera je pak ještě o bod větší (např. oblast A2)

Mezery jsou u dvou nejnižších nadpisů stejné, jenom u jednoho je podtržení, které prochází skrz tu mezeru. A ano, u vyššího nadpisu mi to uteklo.
Autorská citace #17
12.2.2019 13:41 - exi
Aegnor No samozřejmě, ale když ti tou mezerou prochází čára, tak by bylo záhodno ji ještě o bod zvětšit, si myslím :)
+ text popisku má nastavený mezery nad sebou, a když to spojíš s nadpisem, který má mezery pod sebou, tak je tam pak hrozná díra. Musíš to ručně kompenzovat.
Autorská citace #18
13.2.2019 07:00 - Ugy
Trochu OT. Asi tejden po tom co jsem to dobrodružství hrál jsem byl ve skotsku a zastavil jsem se na nekropoli v Glasgow. Jeden z prvních hrobů na kterej jsem narazil. Vím že to není Williams ale Williamson ale stejně mě to pobavilo.
Autorská citace #19
16.2.2019 09:23 - GDIcz
Super, díky.
Autorská citace #20
16.2.2019 10:33 - ben222
já hororovky moc nerad

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.05364203453064 secREMOTE_IP: 18.213.110.162