Pravidla

ShadoWWW
31.12.2018 13:24
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Melfs minute meteors přeložit jako

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 4 bodů.
Melfovy drobné meteory (současný překlad)kladné body326
Melfova meteorická minutkakladné body82
Melfovy minutkové meteorykladné body27
Melfovy miniaturní meteorykladné body27
Melfovy malé meteoritkykladné body12
Melfovy meteorkykladné body52
Melfovy malé meteorykladné body18
Melfovy maličké meteorykladné body13
Melfova meteorická minutkakladné body30
30.3.2019 07:23 - pilchowski
"povolání, kterÁ" (usmev)
30.3.2019 08:19 - Pan Bača
Šaman: ten zdroják je pořád aktuální? Co jsem si včera stahoval...
30.3.2019 12:55 - Šaman
Pan Bača: Jj, na texty nesahám, jen jsem si připravil obrázky.
30.3.2019 13:54 - sirien
jen pro info - nějak sem se už (nějakejch pár postů zpátky) ztratil v tom co se tu vlastně děje a co kde je nebo neni. Pokud byste chtěli provést nějakou akci z mojí strany (něco zeditovat, někam něco nahrát atp.) tak mě prosím pingněte jmenovitě, dík.
30.3.2019 14:49 - Šaman
Sirien: Ok, pro info - Pan Bača mi teď posílá korektury textu. Zjistilo se, že to, co už opravoval někam vyšumělo a ke mně se dostaly zase neopravené texty. Dokument tak dostává už finální podobu. Až to bude hotové, tak ze mě vypadne PDF, MD jako základ pro SRD a archiv s použitými obrázky. To bude chtít někam nahrát, ale to ti napíšu PM.

Krytah: U veškerých návrhů na změnu textu pingněte Pana Baču. Já do textů nijak nezasahuju.

P.S. Chápu, že čím víc lidí, tím větší zmatky, ale jestli podobně probíhají i ty ostatní překlady, pak opravdu velmi doporučuji verzovat online. Ideálně jako texťáky (je pak vidět každá změna), ale i jako .doc to má smysl, i když s tím bude git pracovat jako s nečitelným balíkem. Důležité je, že nebudou kolovat různé verze v různé fázi úprav.
17.4.2019 00:51 - Šaman
Tak snad hotovo. Korekce jsem zpracoval, pokud ještě v souborech nějaké nesrovnalosti najdete, pište mi PM. Budu to muset opravit v obou výstupech (PDF i MD).
Sirienovi napíšu PM až mi Pan Bača schválí že je to finální verze. Pak to bude chtít někam nahrát.

Tisková a běžná verze se liší tím, že pro tisk je to vše v nekomprimované kvalitě. Běžně stačí stahovat ten menší soubor, na obrazovce není rozdíl v kvalitě patrný.

MD je pročištěný od všech obrázků, formátovacích značek, vynucených zalomení a tvrdých mezer. Jen na začátku dokumentu jsou dva divy (html div, nikoliv div světa:), které bude nutné upravit - ta Xanatharova poznámka a seznam kouzel.

Xanathar-kouzla.pdf (6.7 MB)
Xanathar-kouzla-tisk.pdf (25.4 MB)
Xanathar-kouzla.md
Archiv s obrázky


Jinak GM Binder zdrojáky jsou (a asi zůstanou dostupné) tady: https://www.gmbinder.com/share/-LaRw6AlkLKKMKiANF7v

Jen vám budou chybět fonty a až to vymažu z hostingu, tak i obrázky. Koho to zajímá, může to brát jako ukázku co se v tom dá udělat - včetně výsledných velikostí souborů.
Pro běžnou práci ale doporučuji rozdělit dokument na menší části, tohle už bylo trochu těžkopádné (skoro 3000 řádků).
17.4.2019 21:11 - Pan Bača
Zkontrolováno.
Ještě opravit pár překlepů a za mě hotovo.
Tak snad se toho podařilo vychytat co nejvíce a už tam nic do očí bijící nebude.

PB
17.4.2019 23:53 - Šaman
Opraveno, výše uvedené odkazy jsou aktuální.
22.4.2019 17:21 - sirien
ok, nahráno - prosím zkontrolujte že to je správně jak ste si to představovali :)
22.4.2019 18:00 - sirien
Btw. teď to překlápim do .md a všim sem si, že ty překlady názvů kouzel sou místy dost volně (nedodržení sg/pl, občas odklon od specifického významu slova k nějakému blízkému, v jednom případě vynechání jména "tvůrce" kouzla z názvu kouzla atp.) - to je záměr?


EDIT: plus ste koukám změnili pořadí - z čistě abecedního na level / abecední. Taky záměr?
22.4.2019 19:19 - Šaman
Jestli myslíš odkazy tady, tak odkaz na "Kouzla" je stále to původní bez grafiky.

Asi bych to nazval "Kouzla" (ten menší soubor) a "Kouzla - nekomprimované pro tisk (25.4 MB)", aby bylo jasné, že ten menší je základní verze pro běžné použití.

Případně tu nekomprimovanou verzi můžeš jen nechat někde na disku a sem dát jen tu základní - odpovídalo by to ostatním příručkám.

Do textu nevidím, já to jen sázel.

Edit: Nebo dokud to nebude celé, tak přepsat odkazy na:
"Kapitola 1: Možnosti postav" a "Kapitola 3: Kouzla"
22.4.2019 19:46 - sirien
Šaman píše:
Jestli myslíš odkazy tady, tak odkaz na "Kouzla" je stále to původní bez grafiky.

trapný omyl v transkripci linku - už ok?
22.4.2019 20:02 - Šaman
Ok.
15.6.2019 09:37 - Fritol6
Jak je myšlen efekt Bouřlivé aury u barbara
Píše:
Poušť. Je-li tento účinek aktivován, každý tvor ve tvé auře kromě tebe utrpí ohnivé zranění 2.


Chápu to dobře tak, že zranění získají i společníci?
15.6.2019 09:50 - sirien
Doslova friendly fire :)
13.9.2019 07:29 - Bimba
Uh, guys? Barbar - Cesta horlivce - Božský hněv.
Pokud dobře vidím, píše se tam: 1d6 + tvá úroveň barbara
Ale v originále se píše: 1d6 + HALF your barbarian level.
Jasně, rozdíl je 10 bodů zranění na 20. úrovni, ale i tak mi přišlo, že bych to měl zmínit.
28.4.2020 21:29 - Dif Der
Na straně 60 v pdf u zvěda je chybka u schopnosti Kvalitní pohyblivost

Od 9. úrovně se tvá rychlost chůze zvýší o 2 sáhy. Máš-li rychlost šplhání či rychlost chůze, toto zvýšení platí i pro tyto rychlosti.

Místo chůze by mělo být plavání.
28.4.2020 21:35 - ShadoWWW
Díky, opravím.
17.5.2020 21:26 - ShadoWWW
Našel jsem taky chybu v PDF kouzel. V soupisu kouzel je posílení schopnosti, zatímco v popisu kouzel je pak posílení dovednosti (což je myslím výstižnější).
28.12.2020 06:28 - ShadoWWW
Tak popojedem. Po dlouhé (!!!) době jsem doplnil další část Xanathara, takže teď je překlad ke stažení i s částí druhé kapitoly, konkrétně až do strany 112, tedy po konec tabulek náhodných střetnutí. Ty mi daly zabrat. Byly extrémně nezáživné a pracné, takže jsem na nich dělal několik let. Dobrá zpráva je, že v mezičase jsem dělal i na dalších částech překladu, které mám už dále rozpracované. Další update překladu vidím na konec ledna nebo začátek února. Teď už snad ten překlad dokopnu *rychle*.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085522890090942 secREMOTE_IP: 44.212.50.220