Pravidla

ShadoWWW
31.12.2018 13:24

Melfs minute meteors přeložit jako

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 4 bodů.
Melfovy drobné meteory (současný překlad)kladné body330
Melfova meteorická minutkakladné body83
Melfovy minutkové meteorykladné body27
Melfovy miniaturní meteorykladné body27
Melfovy malé meteoritkykladné body12
Melfovy meteorkykladné body52
Melfovy malé meteorykladné body18
Melfovy maličké meteorykladné body13
Melfova meteorická minutkakladné body30
20.2.2022 12:06 - ShadoWWW
Jinak nepřesných, ale používaných překladů je plná čeština. Např. špatný překlad goods jako zboží nebo industry jako průmysl.
20.2.2022 12:59 - RoVan
Instinktivně bych to přeložil jako "Nablýskaná zbroj" přijde mi, že to vystihuje tu vlastnost a je tam i ten vizuální aspekt.
20.2.2022 13:05 - Necromancer
shari píše:
"Glasses of Gleaming"

Proč by někdo chtěl kouzelnou skleničku?
20.2.2022 13:29 - LokiB
Jednu ne, ale ze dvou uz muzes vyrobit treba bryle.
20.2.2022 14:05 - shari
A takové brýle, co se nikdy neušpiní, jsou mega OP věc. ;)
20.2.2022 16:36 - Pan Bača
Noooo... ta Nablýskaná je.. taky fajn. Tak co shari, vycíděná nebo nablýskaná?
20.2.2022 16:40 - sirien
Loki: já vím, že to mění význam - ale prostě si představ toho macho barbara, jak se řítí do bitvy v růžové zbroji poseté barevnými, i v podmračeném počasí jiskřícími třpytkami...
20.2.2022 16:54 - shari
Pan Bača píše:
Noooo... ta Nablýskaná je.. taky fajn. Tak co shari, vycíděná nebo nablýskaná?

Ale já vám do toho nechci kecat, já se vážně chtěla jen zeptat... -_- Ale nablýskaná zní OK.

sirien píše:
prostě si představ toho macho barbara, jak se řítí do bitvy v růžové zbroji

psst, barbaři nepotřebujou zbroj
20.2.2022 18:35 - cyrasil
shari píše:
A takové brýle, co se nikdy neušpiní, jsou mega OP věc. ;)

Za ty bych snad i sel vycistit mistni hrbitov.
20.2.2022 19:10 - Pan Bača
Pokud se nenajde dobrodinec, který má talent na překlady takových těch trpasličích, hobitích a dalších příjmení, asi je nechám prozatím v originálu. Nemám na to momentálně vůbec čas (resp. dělám jiné věci), takže by se to jen oddalovalo. Jinak může ShadoWWW sázet.
20.2.2022 19:13 - LokiB
sirien: no, představuju si ... asi budu za suchara, že mě to nijak neexcitovalo, co? :) dobře, dobře, do nějakého fantasy komického komiksu by se to hodilo, máš bod
20.2.2022 19:27 - Pan Bača
Loki: sirienův překlad nějakého fantasy AW? :-D
20.2.2022 19:44 - LokiB
Mám dneska nějakou seriózní náladu, tak věci beru moc vážně :)
Pro mě je na tom vidět, že sirien tu standardní DND-fantasy opravdu nemá rád, je to pro něj moc nudné, klišoidní, oprděné, boomerské. prostě nemá k této fantasy kladný vztah :P
20.2.2022 20:18 - sirien
Loki: Boomerská DnD fantasy je boží! Planescape, Spelljammer, Dark Sun!

...to ta Husákovodětská nekonečná variace na pseudostředověk kde je líznutí Zaklínačem totální vodvar je to co mě ubíjí do letargické znechucenosti :P
20.2.2022 20:38 - Šaman
shari píše:
Ale nablýskaná zní OK.

A co Blyštivá zbroj?
20.2.2022 20:51 - LokiB
sirien: tak Dark Sunu jsem se nahrál dost. Planescape jsem lízlnul. Mystara ani Forgotten Realms nejsou pseudostředověk, aspoň my jsme je tak nehrávali.
Když jdu hrát DnD, tak ne pseudostředověk. na pseudostředověk jsou lepší systémy :P

Pan Bača píše:
Pokud se nenajde dobrodinec, který má talent na překlady takových těch trpasličích, hobitích a dalších příjmení, asi je nechám prozatím v originálu


Jo, prozatímně se to snese ;)
9.4.2022 10:39 - Chyba
u Odbornosti Vznešená magie drowů je špatně jedno kouzlo.
Naučíš se i levitaci a najdi magii... ---> Naučíš se i levitaci a rozptyl magii...

Nepoplést s částí "Naučíš se kouzlo najdi magii a můžeš ho sesílat libovolně..."
9.4.2022 20:50 - Kunnik
V seznamu kouzel je u povolání posílení schopnosti a v seznamu kouzel se kouzlo jmenuje posílení dovednosti. Tuší někdo co má být správně? :-)

Také u kouzla závan je v komponentách S místo českého P.
9.4.2022 23:52 - strucky
Podle překladového klíče to bude Posílení dovednosti.
10.4.2022 09:35 - Kunnik
Hehe, díky! Překladový klíč mě nenapadl. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083724975585938 secREMOTE_IP: 18.116.90.141