Pravidla

Tobotobitobo
28.12.2018 20:58
mystický ohniskový předmět
čo to je ?

sorry za blbe otazky ale idem hrat svoju prvu hru DnD a som PJ.
Autorská citace #41
29.12.2018 22:07 - efram
byl by zajímavý výpis všech kouzel, kterých se placené ingredience týkají, ono to omezení má i svůj smysl. neděla jsem si osobně nějakou rešerši, ale mám pocit, že jde zejména o silnější kouzla.
Autorská citace #42
29.12.2018 22:39 - sirien
Log 1=0 píše:
Multiklass čaroděj/bojovník (nebo barbar) by tím získal výhodu oproti jiným podobným swordmágům.

ne nutně. Ono to ohnisko musíš taky používat, že jo, a kouzlení s tetovánim jak ho znám já se mi s představou aktivního šermování (a držení štítu a nátepníků na rukou atd.) nějak moc nekombí :)
Autorská citace #43
29.12.2018 22:41 - sirien
efram píše:
mám pocit, že jde zejména o silnější kouzla

zvyš spell slot.

sniž efekt.

přidej nějakej nežádoucí vedlejší efekt.

kašli na to, protože to v reálu nejspíš stejně nikoho moc trápit nebude... (ono totiž 500zl má v každém světě, v každé kronice a každé herní skupině docela jinou hodnotu, takže to beztak neni nijak objektivní limitace)
Autorská citace #44
29.12.2018 22:54 - efram
myslím, že to nemusí být limitace v tom pravém slova smyslu, ale spíš to ukazuje na sílu/zvláštnost toho kouzla/kouzel
Autorská citace #45
29.12.2018 23:01 - ShadoWWW
Já si uvědomuji dvě situace, kde na surovinách záleželo.

1) najdi přítelíčka - bez ceny surovin za vyvolání se přítelíčci stávají spotřebním zbožím, postradatelnými předsunutými průzkumníky. Přestávají být živými společníky, o které máte starost (byť i jen proto, abyste nemuseli utrácet další peníze). Nikdy nezapomenu na scénu z Letopisů Vukugvazdské družiny, kdy se kouzelníkův havran obětoval pro družinu. Ani na jiné, podobné srdcervoucí scény z našeho hraní DrD, kdy vám na přítelíčkovi skutečně záleželo (dal se vyvolat jen 3x za život a to pokaždé jiný druh), takže jste o něj měli starost a záleželo vám na něm. A postupně se stával právoplatným členem družiny.

2) Začátek dobrodružství Out of the Abyss, kde postavy začínají v zajateckém táboře bez vybavení a najít suroviny pro seslání kouzla se stává ústředním tématem.

Zkušení hráči ale jistě znají hramoadu jiných příkladů.
Autorská citace #46
30.12.2018 01:28 - sirien
ShadoWWW píše:
1) najdi přítelíčka - bez ceny surovin za vyvolání se přítelíčci stávají spotřebním zbožím,

žádný problém - tady máš řešení, navíc s bonusem 11 minut poslechu Dael :) (plus s řešením další instance tradičního problému "nudná implementace potenciálně hrozně zajímavé věci")

(tohle řešení konkrétně se Ti líbit nemusí, ale extraktovat a abstrahovat princip si určitě zvládneš :) )

ShadoWWW píše:
Začátek dobrodružství Out of the Abyss

Dost špatnej příklad - kvůli jednomu dobrodružství řešit globální pravidlo.

A pokud potřebuješ hrát zrovna tohle tak kouzlící classy můžu otrávit nějakym protimagickym jedem - každé seslání kouzla způsobí spell-slot něco damage a místo hledání surovin můžeš hledat něco co tenhle efekt zvládne dočasně potlačit. Lék nemusí být nijak neobvyklý, ale je k sehnání až v nějaké civilizaci (adekvátní té kde by si kouzlící classy zvládly sehnat suroviny nebo ohniska)
Autorská citace #47
30.12.2018 01:40 - LokiB
sirien píše:
kvůli jednomu dobrodružství řešit globální pravidlo.


asi nešlo o jedno dobrodružství, jako spíš o jeden typ dobrodružství.
ale taky mi to nepřijde jako důvod, proč kvůli tomu musí být ta materiální složka.

jako je to prostě tradice, kterou se jim chtělo dodržet. žádná nutnost v tom není, což imho dokazuje opravdu mnoho skupin, které to vesele ignorují, a když je to nutné, pomohou si jinak

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075489044189453 secREMOTE_IP: 44.200.230.43