Pravidla

Maelik
12.7.2018 20:19
Autorská citace #1
12.7.2018 20:19 - Maelik
Hoj lidi..strašně se omlouvám, nějak jsem omylem smazal diskuzi..fakt to nebylo úmyslně..jsem ani nevěděl, že to jde..

No nic. To co jsem chtěl původně napsat je, že jsem upravil tu schopnost aby to nebyla jen mechanika, ale i trochu fluffu a použitelnosti mimo stopování upíra.
Autorská citace #2
12.7.2018 20:40 - Log 1=0
Jasně, chápu, taky mám občas potíže s kritikou... teda weby.

Mě tam spíš irituje ta výhoda. Líbí se mi přístup, že to nemá mechanický efekt.
Třeba vyhodit stopování, a to ostatní nechat automatické, ale omezit na běžné nemrtvé (slovo "běžný" je záměrně vágní) a způsoby smrti. Pokud to bude vedlejší věc, tak autosucces nevadí, u klíčových věcí to bude hint, ale nenahradí to pátrání.
Autorská citace #3
12.7.2018 20:55 - ShadoWWW
Je fakt, že v pravidlech pro vytváření nových zázemí se píše, že schopnost zázemí nemá dávat žádnou mechanickou výhodu*, čili žádný bonus k hodu ani výhodu. Měla by to být čistě výhoda v rámci herního světa, nejčastěji např.: "Znáš se s tím a tím (nebo určitou skupinou) a díky tomu máš (nejčastěji nějakou službu) zdarma.

Zkrátka nic, co by se týkalo herních mechanismů, ale přesto je to v rámci herního světa či dobrodružství užitečné.

-----------
* Od toho jsou tu jiné prvky hry, jako rasa, povolání, odbornosti, kouzla nebo inspirace.
Autorská citace #4
12.7.2018 20:59 - Šaman
Taky se mi moc nezdálo, že by hrobař měl mít takový malý detect undead. Přijde mi, že by se to mělo týkat spíš jen ohledání těla (je to nerozpadlé tělo v sarkofágu jen mumifikované, nebo je to nemrtvý?), případně mít znalosti i o způsobech pohřbívání ("na tomto honosném sarkofágu leží kletba, tím jsem si jist").

Ale do DnD nedělám, takže je mi to jedno. Jako inspirace je to zajímavé.
Autorská citace #5
12.7.2018 21:13 - Maelik
ShadoWWW píše:
že schopnost zázemí nemá dávat žádnou mechanickou výhodu

Já ti nevím, mě přijde zdvojnásobení rychlosti pohybu ve městě jako mechanická výhoda. A pak chodcova schopnost, která říká, že "...dokážeš si vždy vybavit celkové uspořádání terénu, osad a ostatních rysů ve tvém okolí. " je mechanická výhoda taky, neb je to taková malá obdoba odbornosti Inteligent.
Autorská citace #6
12.7.2018 21:58 - sirien
Maelik píše:
Hoj lidi..strašně se omlouvám, nějak jsem omylem smazal diskuzi..fakt to nebylo úmyslně..jsem ani nevěděl, že to jde..

ono v ní naštěstí zas tak moc nebylo :)

V podstatě tam zazněla jen nějaká výměna na téma toho jak moc je ta speciálka použitelná i mimo dungeon a že kdyby se k ní přihodila i výhoda na prosté ohledávání mrtvých tak to bude vpohodě vyvážené i pro hry které se netočí kolem armády nekromantů.

ShadoWWW píše:
Zkrátka nic, co by se týkalo herních mechanismů, ale přesto je to v rámci herního světa či dobrodružství užitečné.

To mi zní dost jako z kategorie "doporučení" spíš než z kategorie "pravidlo" :)
Autorská citace #7
14.7.2018 12:23 - Maelik
Aby bylo pravidlům a doporučením učiněno za dost, změnil jsem schopnost za o něco méně mechanickou, což si nicméně vyžádalo mírnou úpravu zbytku textu. Takže..co vy na to?
Autorská citace #8
14.7.2018 13:02 - Log 1=0
Jo, tahle se mi líbí.
Autorská citace #9
15.7.2018 02:10 - Šaman
To vypadá dobře.
Autorská citace #10
15.7.2018 15:21 - Tarfill
Maelik píše:
co vy na to?

Jop, myslím, že je to lepší, než to bylo předtím...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08291220664978 secREMOTE_IP: 3.236.145.110