Pravidla

Autorská citace #61
29.12.2017 21:50 - Edhel
Gurney píše:
Přidáno, díky moc. Český překlad karet v původní grafice už existuje v podobě programu pro windows (k nalezení v článku - aplikace a generátory), ale i tak je to skvělé. Mimochodem, nemáte i tu 3x3 verzi pro tisk na A4?
Jinak to vypadá fakt hrozně pěkně, stylová zadní stránka s vysvětlivkama je fakt dobrý nápad. Něco takového jsem hledal, když jsem si připravoval postavy na pro OG a určitě to využiju. Jediná drobná věc je, že si nemůžu zvyknout, že ikona typického kouzelnického klobouku je vyhrazena čarodějům.

O prográmku vím, ale je pro mě v podstatě nepoužitelný, protože zatím jsme hrávali jen v lese a nikdo nemáme chytrý telefon s Woknem.
Verzi pro tisk, kde by byly karty nasázené vedle sebe na A4 nemám - mám doma hned za rohem slušné grafické studio a tam mi říkali, že tohle je pro ně pro tisk nejlepší verze podkladu. Netisknou to pak na A4, ale na větší arch a je pro ně jednodušší to i nastříhat. V Brně i Praze taková studia určitě taky budou (já jsem z menšího města). I kdybys to ale donesl do nějaké jednoduché kopírky nebo si to tiskl sám, tak i normální Adobe reader má možnost vytisknout více stránek na list, a když tam nastavíš 9, tak by je to nemělo nijak (nebo výrazně) zmenšit.
Ten klobouk mě mrzí:) Ale má to důvod. Chtěl jsem, aby jedno kouzelné povolání ikonku klobouku mělo a hledal jsem, jak je rozlišit a co by měla být ta druhá. No a kouzelník si bez grimoáru ani neškrtne, takže dostal knížku a klobouk zbyl na čaroděje. Taky mi přijde, že je to velice blízko Gandalfovu klobouku, a Gandalf pro mě byl vždycky "čaroděj", ale nechtěl bych se dostat do pře o magických povoláních, o kterých mám jen základní představu:)
Autorská citace #62
18.2.2018 17:17 - wlkeR
Zkoušel někdo Knihu kouzel? Umí vygenerovat kartičky co mají nejvýš 1 stranu? Nějak se mi nedaří rozumně upravovat ty CSVčka a nechce se mi procházet všema těma instalacema jen proto, abych skončil v Bodě 1.
Autorská citace #63
18.2.2018 18:36 - ShadoWWW
Specialitka pro Colomba: 5E šablona v LaTeXu.

Autorská citace #64
20.7.2018 15:00 - Siti
Zaarova kniha kouzel je super, ale při převádění na pdf se mi u Paladinových kouzel stalo tohle: https://imgur.com/rbhn3m3 , mám správnou verzi LabVIEW Run-Time, a zkoušel jsem to udělat několikrát znova, avšak při exportu do HTML jsou karty v pořádku
Hádám že to bude problém s kompatibilitou s Hardcodexem.
Autorská citace #65
30.7.2018 16:28 - Maelik
Kdyby někdo scháněl nové magické předměty:
Tady jich je asi 150
Zde jich je přes 200
Autorská citace #66
10.8.2018 07:06 - Ugy
Tak s moji skupinou jsem odehrál dobrodružství pro 5e Banquet of the Dammned a mohu jen doporučit. Dobrodružství je dobře zpracované, je v něm několik nových monster a je dobrou kombinací vyšetřovaní a soubojů. Příběh je vesměs o tom co se stane když se ve vsi zvrhne soutěž o nejlepší jablkový koláč, protože v okolí se vyskytl démon obžerství. Je určeno pro postavy kolem 4té úrovně a zasazeno je ve FR ale bez problému se dá přesunout do jakéhokoliv settingu.

Mám od stejného autora ještě Chapel on the cliffs a Butcher of Alcross. Ty sem zatím nehrál ale po přečtení obě vypadají dobře.

Dají se sehnat na DriveThru a na DMsGuild. Něco mají však jen na jednom či na druhém obchodu. A nebo napište SZ a domluvíme se.
Autorská citace #67
10.8.2018 10:19 - Demonica
Banquet of the Damnet jsem zrovna včera koupila a přečetla a je to moc pěkný příběh, těším se až si ho zahraju.

Díky za doporučení dalších dobrodružství. Já můžu doporučit Shore of Dreams, který jsme už odehráli a líbil se mi natolik, že tu brzo zveřejním i překlad. :)
Autorská citace #68
13.8.2018 16:05 - Mnauk
Zdravím po delší době! Chtěl bych tip na dobrodružství/námět na víkend (orientačně: cca 20h čistého času, 4 postavy, +/- 5.level). Může být anglicky, mám dost času si to do listopadu přelouskat.

Já zatím uvažoval o CoS Adventurers League z vy-vite-kde, že bych vzal několik kapitol a dal je dohromady, s tím, že ty dřívější, nepoužité, použil jako background (je to dobrý nápad, špatný nápad, hrál jste to někdo? ... já zatím četl prvních pět ...).

Nebo něco celistvějšího, více EPIC? :)

Předem díky za rady.

EDIT: možná jsem to špatně podal, zkusím to doplnit o info, že krom dolu z pravidel 5e jsem žádné předpřipravené dobrodružství nikdy nevedl ani neznám staré/nové klasiky, které se třeba teď konvertovali pro 5e. Takže stačí cokoliv co je pro 5e a bavilo vás to a není to příliš krátké 2-3h ani dlouhé jako ty oficiální knihy, které nemáme šanci za víkend odehrát.
Autorská citace #69
18.8.2018 13:02 - Kropy
Mnauk píše:

Heleď +- 5. level zkus kouknout je zde přidáno Pobřeží snů pokud do listopadu se na něj vrhneme u nás ve skupině tak dám vědět ;)
Autorská citace #70
20.8.2018 16:57 - Mnauk
Kropy píše:

Díky, určitě dej vědět až zahrajete.
Autorská citace #71
15.9.2018 21:13 - Maelik
seznam většiny, ne-li všech neoficiálních verzí Hraničáře(Rangera) které zatím vznikly.
Autorská citace #72
19.10.2018 07:16 - Ugy
Narazil jsem na docela hezky udělanou sbírku NPC družin. Každá je nějak tématicky orientovaná a má udělaný kompletní statistiky. Pay what you want na DriveThru
Autorská citace #73
4.2.2019 19:02 - Pan Bača
Jak to vlastně vypadá s tou Vraždou v Baldurově bráně, co je v seznamu? Jsou tam psané první tři strany, ale řekl bych, ze je to už několik let.
Autorská citace #75
18.4.2019 09:45 - exi
Z hlubin internetu vyplaval ten nový Stranger Things Starter set. Pokud budete někdo chtít mrknout, pošlete SZ.
Autorská citace #76
11.7.2019 10:39 - ben222
vsechno mi pomohlo
Autorská citace #77
19.7.2019 20:06 - PetrH
Mimochodem, pokud se chystate neco koupit a jako epub a pod tak google play books ne, oproti apple books byl a je ted na titulech asi o 60-70 kc drazsi...
Autorská citace #78
24.7.2019 15:39 - PetrH
znáte? http://www.wizards.com/dnd/files/MS_HeroesHesiod.pdf
Autorská citace #79
24.7.2019 15:47 - ShadoWWW
A toto znáte?
http://drakobijec.cz/
Autorská citace #80
24.7.2019 16:09 - sirien
ShadoWWW: ano, kluci to tu už promovali dřív, je to základní web, ale jinak se chtějí zaměřovat hlavně na sociální sítě, především Facebook popř. Discord.


EDIT: obecně mi přijde že svým záměrem duplikují hodně už existujících věcí (platforem, akcí, skupin atd.), ale to nemusí bejt nutně na škodu, tak sem zvědavej co z toho vzejde. A hlavně jestli to vydrží, je to poměrně novej projekt, tak doufám, že přežíjí i opadnutí počátečního nadšení.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084289073944092 secREMOTE_IP: 52.205.159.48