Pravidla

Autorská citace #21
7.7.2016 15:10 - wlkeR
Na www.DMsguild.com, ale staré bohužel zpoplatněné (aktuální by teoreticky zpoplatněné být neměly, ale co jsem zatím vysledoval, opak je pravdou). Nicméně s trochou google-fu se mi podařilo najít místo, kde se dají stáhnout myslím že Tyrrany a Curse of Strahd dobrodružství z AL. Přímo to odkazovat nebudu, ale zkus googlovat Adventurer's League pdf download a podobný keywordy, dokud z toho něco nekápne.
Autorská citace #22
16.7.2016 17:54 - LokiB
Gurney: bezva soupis.
Jen drobnost ...u Rise of the Runelords oprav "pokud by jste měli v plánu"

Má DMsGuild něco společného s DriveThroughRPG ... nebo jen používají stejný systém na eshop?
Resp jaká je motivace využívat DMsGuild?
Autorská citace #23
16.7.2016 18:20 - sirien
Je to v podstatě DnD sféra DriveThroughRPGs.

Pokud dáš něco na DMsGuild, automaticky:
- odevzdáš poplatek Wizardům (a ne úplně malej), ale...
- kromě obecného OGL pro 5e (nebo jak to teď vedou) dostaneš k dispozici i licenci na Forgotten Realms a pár dalších věcí
- plus dostaneš k dispozici grafické balíčky s tématy a obrázky, které Wizardi pokud vím průběžně doplňují
- ...plus jsi na oficiálnim centrálnim marketu DnDčka, což samozřejmě přidá na obecenstvu

Tj. je to takovej trade-off - my Ti dáme pár licencí navíc a grafiku zdarma s přístupem na námi propagovanej DnD market a výměnou si vezmeme svojí unci mas... třicet stří... svůj desátek z toho, co vytvoříš (aniž bysme kladli blbý otázky okolo)
Autorská citace #24
16.7.2016 18:54 - Gurney
sirien píše:
Tj. je to takovej trade-off - my Ti dáme pár licencí navíc a grafiku zdarma s přístupem na námi propagovanej DnD market a výměnou si vezmeme svojí unci mas... třicet stří... svůj desátek z toho, co vytvoříš (aniž bysme kladli blbý otázky okolo)

U DMs Guild dostaneš 50% ze zisku, ale wizardi teoreticky můžou vzít tvoji práci a použít ji někde jinde. Pravděpodobně se to spíš nestane, protože by si tím dost zkazili pověst, ale může. Ale je fakt, že zas můžeš psát doplňky pro ohromně populární FR, aniž by jsi musel cokoli obkecávat, dávat si pozor na to jaké názvy smíš a nesmíš použít atd.

U DriveThruRPG dostaneš 65% nebo 70% a pořád máš nad tím kontrolu. Nicméně pro D&D můžeš vydat jen věci, co jsou pod OGL.

Obecně řečeno, pokud jen tak z hecu píšeš doplňky jako vedlejší produkt svého hraní, DMs Guild je docela ok způsob jak to rozšířit mezi lidi aniž by jsi musel něco řešit a eventuelně z toho dostat i pár dolarů jako motivaci k další tvorbě.
Autorská citace #25
17.7.2016 03:25 - LokiB
Ok, dík za vysvětlení. Já si nebyl vědom toho, že na DriveThroughRPG, kde běžně nakupuju a mám ho jako hlavní zdroj pro 3E/PF a obecně fantasy materiály (hudba, grafika, ...), nemůžeš vydat věci pod full licencí k 5E.

pochopitelně by mi víc vyhovovalo mít to na jednom místě, i kvůli vyhledávání, ale holt WoTC
Autorská citace #26
17.7.2016 11:19 - Gurney
LokiB píše:
...na DriveThroughRPG, kde běžně nakupuju a mám ho jako hlavní zdroj pro 3E/PF a obecně fantasy materiály (hudba, grafika, ...), nemůžeš vydat věci pod full licencí k 5E.

To není úplně přesný - na Open Gamimg License (viz tady) můžeš vydávat věci a prodávat je kde chceš. To je "full" licence. To co umožňuje GMs Guild je jakýsi nadstandart, o kterém se donedávna nemělo smysl ani bavit. Mít všechno na jedno místě by bylo hezké, ale jsou to v zásadě dva různé obchody, každý s úplně jinými podmínkami.
Autorská citace #27
22.7.2016 12:31 - hasonm
Gurney píše:
Jinak prozatím tady máte awesome Conlaiův deník pro 5e (v češtině) a podívat se můžete na tehle český blog věnovaný DrD i D&D 5e (a hraní vůbec)


Vím, že je to už starší, ale po kliknutí na odkaz se mi napsalo blog nenalezen, jenom aby jste věděli.
Autorská citace #28
22.7.2016 12:36 - LokiB
Používáte někdo pro 5E Hero Lab? Včetně neofiko nadstavby nad SRD pro plné features.
Autorská citace #29
1.8.2016 22:22 - MartinCZ
Chystám se odehrát Ztracený důl. Ti z Vás, kteří jím prošli, kolik času jste cca potřebovali k jeho dokončení? Budu rád, když mi k tomu případně přidáte i nějaký postřeh ohledně "zákysů" modulu či družiny. Děkuji.
Autorská citace #30
1.8.2016 22:42 - ShadoWWW
To záleží na velikosti družiny. Ale v průměru bych počítal tak 10 tříhodinových sezení.

Doporučuji si ho dopředu třeba dvakrát přečíst, aby ses v tom orientoval. Pak už bych jen radil improvizovat. Reagovat na podněty hráčů a snažit se jim vycházet vstříc. Nebrat text dobrodružství jako dogma, ale upravovat ho podle aktuální situace, klidně i hodně. Pokud hráči vymyslí něco geniálního, s čím autoři dobrodružství nepočítali, tím lépe. Z toho vznikají ty nejlepší zážitky. Vždycky si jen představím, jak se to asi nejspíš může vyvíjet, když postavy něco takového udělají, nebo jak asi budou reagovat antagonisté (pokud a až se to dozví).

Hlavní je, aby se hráči bavili a nikdo se necítil odstrčený nebo ukřivděný. Role PJ je udržovat dobrou atmosféru všech u stolu.
Autorská citace #31
2.8.2016 09:56 - Mildar
Myslim ze to bylo 8 3-4 hodinovych sezeni. Doly te hodne drzi za rucicku kdyz je nechas, coz muze byt obcas fajn. Na co jsem narazil ja bylo ze jsem skupinu nechal jit do hromostromu (kuly jednomu custom Questu co jsem tam chtel nastartovat). Bohuzel uz byly o lvl vetsi a ja neztizil nepratele. Bylo to tam pro ne strasne nudne a plne souboju s neprately na jednu ranu. Kdybych to jel znovu, tak polovinu encounteru tam vyskrtam, specificky ty s nejslabsimy neprately. Zbytek vcetne improvizaci v pohode, tam se snad ani zakysnout neda
Autorská citace #32
2.8.2016 12:25 - Anduriel
Poradil bych, abyste skutečně dobře rozhodili motivace v družině, případně využili ty předpřipravené u jednotlivých postav. Jinak je totiž Ztracený důl hodně náhodný a spoustu zápletek ani nedostanete do hry (nebo si je budeš muset upravit). Ideálně tedy hrát s postavami, které se znají s jednotlivými aktéry dobrodružství a mají osobní zájem na to konat.
Autorská citace #33
3.8.2016 22:04 - MartinCZ
Díky za tipy. Vzhledem k předchozím zkušenostem naší hráčské družiny, máme na mnoho desítek hodin zábavu, zatím všechna předpřipravená dobrodružství nám zabrala násobně více času než se uvádělo, že je cca potřeba. Naivně jsem se domníval, že bychom to mohli dát za celo víkendovou hru.
Anduriel píše:
skutečně dobře rozhodili motivace v družině

Tohle jsem si říkal, že bude potřeba řešit trochu dopředu s postavami, aby to při hře neminuli.
Autorská citace #34
10.8.2016 22:01 - efram
Někdo se tu onehdá poptával po DM screen. Jeden jsem si našel v odkazech pro 5e přepsal si ho podle přeložených pravidel. Doufám, že tam někde není chyba. Dovolím si ho poskytnout dalším. Ještě ho doladím, ale myslím, že je použitelný.

https://drive.google.com/file/d/0B80dJIGV0iLYNjcwM2VYTmJuTGs/view?usp=sharing
Autorská citace #35
10.8.2016 22:37 - LokiB
efram: slušná práce!

vždycky mě překvapí, že zrovna celou stranu na DM screenu věnují Pronásledování ... ne že bych byl za to, aby se všechny boje vedly zásadně do poslední kapky krve ... ale celý proces Pronásledování v DnD-like hrách mě nikdy k odehrávání nelákal. + ta šílená tabulka Komplikací. huf.
Autorská citace #36
10.8.2016 23:08 - sirien
...no právě, moc pronásledování nehraješ, takže když na něj dojde, hodí se mít u ruky nějakej ten tahák, abys nemusel jak blbec listovat 10 minut skrz příručky.
Autorská citace #37
10.8.2016 23:08 - efram
pokud se na to podíváš pohledem začínajícího GM tak je to super pomůcka (pronásledování). Mimo fakt se mi líbí jak je třeba PPJ průvodcem pro začínající GM.
Autorská citace #38
11.8.2016 08:39 - Arled
Díky, pěkná práce.
Jen pozor, u soustředění je špatně záchranný hod při utržení zranění.
Autorská citace #39
11.8.2016 09:02 - efram
Arled píše:
Díky, pěkná práce.
Jen pozor, u soustředění je špatně záchranný hod při utržení zranění.


v čem přesně ?

aaaa...už to vidím
Autorská citace #40
11.8.2016 09:28 - Mildar
2elfram
Tak tenhle presne pouzivam. Dobra prace :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091687917709351 secREMOTE_IP: 44.205.5.65