Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
4.10.2020 19:58 - Pan Bača
má nějaký překlad "D&D Encounters"?
4.10.2020 21:32 - ShadoWWW
D&D Střetnutí.
4.10.2020 22:04 - Pan Bača
Ok, díky

Snad jen pro jistotu přidávám i celou větu:

Mrtvý v Thayi, napsaný Scottem Fitzgeraldem Grayem, byl vytvořen v dobách, kdy se pátá edice teprve testovala. V původní podobě posloužil jako příběh D&D Encounters na jaře 2014.
4.10.2020 22:25 - ShadoWWW
D&D Encounters jsou v USA obdobou našich otevřených hraní. Asi bych to tady opsal a napsal
V původní podobě posloužil jako příběh k otevřeným hraním D&D na jaře 2014.
5.10.2020 06:53 - Pan Bača
jo, to zní dobře.. díky
5.10.2020 17:08 - ShadoWWW
Vyšel nový Mudrc s odkazy na nová errata. Šlo by je zapracovat? Z přeložených věcí je tam Příručka hráče, Strád, Hrobka anihilace, Volo a Xanathar.
5.10.2020 17:18 - Šaman
Xanathar - kouzla PDF je v nepříliš upgradovatelném stavu. Současné pdf je z GM Binderu a někomu jsem posílal balík zdrojových .md souborů a obrázků.
Ale už nemám nainstalované fonty a spol., takže se mi aktualizovat moc nechce. Nakonec to stejně bude vše v InD (předpokládám), až bude kompletní.
5.10.2020 17:26 - Gergon
Překládá někdo Rise of Tiamat?
5.10.2020 17:28 - Pan Bača
Gergon: pokud vím, tak ne
5.10.2020 19:34 - Gergon
škoda, ale díky za odpověď.
5.10.2020 20:36 - Pan Bača
z aktivních DnD překladů, o kterých vím, chybí jedno dobrodružství u Zejícího portálu. Jak je na tom Xanathar, ví bůh. Storm King's Thunder má pilchovski tak ze třetiny až z poloviny, ale je to starý překlad pro jeho vlastní potřebu a vzhledem ke koroně je teď tak nějak u ledu. Storm Lord's Wrath je taky někde na 30 % a spí (asi). Pro Závoj Mrazivé panny mám rozdělané tabulky, ale zatím to nevypadá, že by se někdo chtěl pustit natvrdo do překladu..

Pak tady mám už od jara Blázinec Tašiny pusinky, ten by měl být dvakrát přečtený, ale chybí mi tam dořešit nějaké věci a vysázet.
6.10.2020 10:35 - pilchowski
Pan Bača píše:
Storm King's Thunder

Bych jen dodal, že dosud nepřeložené kapitoly už jsou překládány "pro kostku", a něco je revidováno, ale ano, něco ještě revize čeká a něco úplně chybí, ale určitě se k tomu dostanu, jen jako učitel to teď mám trochu na nižších příčkách žebříčku priorit. STK bude... jednou.
6.10.2020 20:54 - chrochta
Běží - už dlouho - překlad The North boxed set; nahrubo přeloženo, tak v červnu by mohlo být hotovo. Jsou nahrubo přeložena dvě ze tří dobrodružství z Trosek Zentilské Tvrze, pár drobností ze Spellbound, Sarifal zhruba ze dvou třetin přeložil Měsíčniny (ale už dlouho jsem o něm neslyšel), nahrubo je přeložena část Halls of Heroes; vše ADnD. Z 3.X e je hrubý překlad části Powers of Faerún.
9.10.2020 00:57 - Dest
Pan Bača píše:
Pak tady mám už od jara Blázinec Tašiny pusinky, ten by měl být dvakrát přečtený, ale chybí mi tam dořešit nějaké věci a vysázet.


Je to moje chyba, nějak se mi nakupila práce a ani ten blázinec v tomhle roce tomu nepomohl. Všem se omlouvám...
9.10.2020 07:03 - Necromancer
sirien píše:
a že se tak dovolím zeptat - Xanathar do těch dvou let bude? :)

Jaký další Xanathar ještě je? Jako jeho kampaň, nebo nějaký jiný průvodce vším?
9.10.2020 08:07 - Tarfill
Sirien myslel příručku Xanatharův průvodce vším.
Stále ještě totiž není dopřeložená, ačkoliv se s tím překladem začalo už poměrně dávno...
9.10.2020 09:29 - Necromancer
A to co tu už máme? Ty kouzla a povolání?
9.10.2020 11:21 - Tarfill
Ano, to je z toho Xanathara, ale zbytek knihy právě stále není...
9.10.2020 11:43 - Necromancer
Aha
13.10.2020 20:23 - Radim93
Ahoj. Nevím jestli víte o tomhle, ale když se porozhlédnete, najdete spoustu materiálů nejen k DnD 5e.
https://thetrove.is/Books/Dungeons%20&%20Dragons/5th%20Edition%20(5e)/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10499715805054 secREMOTE_IP: 100.26.35.111