Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
11.3.2020 14:57 - shari
Divílina?
Divíles?
Divílkraj?
11.3.2020 16:07 - wlkeR
Uvidím. Podívám se na ten text jako celek, přecejen co jsem tu diskusi rozpoutal, tak se trochu rozrostl a ten prvotní nesoulad už tam není tak palčivý. Dřív nebo později se to tu objeví.
11.3.2020 16:47 - Šaman
K tomu, že je to nějaká sféra divokého života by mi jakžtakž sedělo Divozem. Ale jinak se mi (osobně) všechny ty víl* divíl* nelíbí a kdybych měl ve svěm světě nějaké takové místo, určitě bych to pojmenoval dvouslovně.

Jinak jsem si při těhle příležitosti vzpomněl na obrozeneckou nosočistoplenu, tož je šílená složenina. A nakonec se ujal kapesník, který má vlastně úplně jiný význam (neříká nic o tom k čemu slouží, ale kde se nosí a kdyby se to ujalo, mohl být kapesník třeba kapesní nožík). Čímž chci říct, že pokud se nedaři najít odpovídající výraz jako překlad, je možné vytvořit slovo nové.
11.3.2020 17:28 - wlkeR
O tom jsem taky přemýšlel, hlavně v kontextu toho, že tu někdo zmiňoval Bradavice... Třeba nikdo neznalý by si nedal dohromady Gryffindor a Nebelvír. Zkoušel jsem teda přijít na nějaký širší seznam slov, který by se s Feywildem dal spojit. Favoritem je momentálně "šal" od "šálit," protože to je tam na denním pořádku. Ale zatím to zase nemám s čím spojit.
11.3.2020 17:56 - Šaman
Podle popisu mi to trochu připomíná kraj Mania z Shivering Isles (dvě stránky šílenství - Mania a Dementia). Pokud je tomu tak, pak by se dalo vycházet i ze slov opojný, psychedelický, nespoutaný, fantastický, rostoucí, utopický.

V tomhle případě je ale uz v překladech zažitá Víli divočina a přinést úplně nový a odlišný název je myslím problém. Vílina je sice divná, ale realtivně přirozená zkratka Vílí divočiny.
12.3.2020 19:38 - Chyba
Narazil jsem na chybu v bestiáři (Stín str. 277)
Bestiář píše:
...aby ho soužil nebo zabil.
12.3.2020 20:05 - Pan Bača
tohle podle mě není chyba... soužit = trápit, tzn. aby ho trápil nebo zabil
12.3.2020 20:06 - sirien
by mě zajímalo, co za chybu to mělo bejt. Aby ho souložil nebo zabil? Aby mu sloužil nebo ho zabil? So many options...
12.3.2020 20:38 - ShadoWWW
Toto je ok. Vex = soužit, trápit, rozčilovat, dělat vrásky atp.
12.3.2020 21:22 - Chyba
pardon moje chyba
12.3.2020 21:27 - Aegnor
sirien píše:
by mě zajímalo, co za chybu to mělo bejt. Aby ho souložil nebo zabil? Aby mu sloužil nebo ho zabil? So many options...

Aby ho použil nebo zabil.
12.3.2020 21:52 - sirien
Aegnor píše:
Aby ho použil nebo zabil.

moje varitanta je zábavnější :(
12.3.2020 22:06 - Aegnor
Jo, je, mně až pozdějc došlo, že ta moje vlastně dává smysl.
16.3.2020 07:51 - JanoS
V changelogu vidim:
1.51
Multivesmír přejmenován na mnohovesmír.
Kořist přejmenenovaná na marku.

Ale název kapitoly pořád obsahuje multivesmír.
Taky jsem nikde v PDF 1.53 nenašel slovo marka... ?
Na straně 91 je místo Cestovatel uvedeno Poutník

Jak poznám že mám zvýšenou kvalitu ilustraci? moje PDF maji kolem 58MB
16.3.2020 08:24 - JanoS
V predmluve chybi slovo ve vete "Pratelstvi, ktera u stolu vytvorite, budou pro jedinecna"

===
Pridal jsem TEBE
16.3.2020 08:32 - JanoS
V predmluve byl klub Rishada vymenen za Za Zrcadlem, ale na posledni strance je porad Rishada.
16.3.2020 09:20 - JanoS
Taky se v PHB nachazi Strahd v anglickem orginale na strane 110 a Ravenloft nekolik krat na strane 5.
16.3.2020 09:24 - Pan Bača
Strahd je špatně, ale Ravenloft je ok
16.3.2020 11:03 - JanoS
Strana 85:
tvůj zvíře

Strana 85:
Je tam dvakrát uvedeno "Toto zvíře, jako jaký- koliv jiný tvor, může utratit Kostky životů po krátkém odpočinku."
"Během krátkého odpočinku může zvíře utratit Kostky životů, tak jako jakýkoliv jiný tvor."

====
zmenil jsem na "tvoje zvire"

a druhou kopii te vety jsem odstranil. Protoze oficialni errata pridavaj tuhle vetu na konec prvniho paragrafu.
Taky je druha nespravna, protoze kostky se neutracej BEHEM odpocinky, ale PO.
16.3.2020 12:06 - JanoS
Strana 239: Kouzlo Nakaza je nejak blbe. Je tam tecka uprostred vety .
V tomhle zneni to je alespon od verze 1.44, v 1.40 to je napsany uplne jinak

====

odstranil jsem fragment "pak se nemoc projeví, její účinky vydrží po dobu trvání a cíl si přestane házet na tyto záchrany."

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078382015228271 secREMOTE_IP: 54.224.90.25