Kultura

Gurney
31.12.2015 19:32

Hotové překlady

- Základní triáda (PHB, DMG, MM) - ShadoWWW
- Basic rules + Starter Set - ShadoWWW
- Úvodní sada - Essentials Kit - ShadoWWW

- Dobrodruhův průvodce Mečovým pobřežím - Chrochta, Merlin, ShadoWWW, Sirien
- Xanatharův průvodce vším - Log 1=0, Maelik, ShadoWWW, Pan Bača
- Volův průvodce netvory - by Merlin, ShadoWWW, Sirien

- Strádovo prokletí - Pan Bača, Demonica & exi
- Poklad dračí královny - MartinCZ, Pan Bača, Pilchowski
- Hlubina: Dračí loupež - exi, pan Bača
- Drak z Ledového štítu - exi, ShadoWWW, wlkeR, Pan Bača
- Ztracený důl Fendelveru - exi, wlkeR, Pan Bača
- Alcrosský řezník - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Pobřeží snů - Demonica, exi
- Rudá ruka zkázy - Chrochta, exi
- Kaple na útesech - Ugy, Aegnor, Pan Bača
- Hrobka anihilace - Merlin, Pan Bača, Pilchowski, Tarfill
- Sestup do Avernu - exi, Pan Bača Pilchowski, ShadoWWW
- Nádherná zima - Chyba, Pan Bača, Heznick
- Příběhy ze Zejícího portálu - Chrochta, Pan Bača
- Různé doplňky a samostatné dílčí věci vč. nějakých těch dobrodružství: Materiály a odkazy pro pátou edici D&D

Dílčí překlady

Různé
- Witchhunter (Matova classa pro D&Diesel) (by Sirien&ShadoWWW)


Běžící překlady

- Xanathar - ShadoWWW (& Maelik a Log), Chyba
- Misty fortunes - wlker
- Storm Lord's Wrath
- Storm King's Thunder
- Princes of the Apocalypse
- Tasha Cauldron of Everything- Hranolky
- Duchové slaniska- Chrochta



Tasha - zdroj pro SRD
11.4.2018 18:54 - Merlin
sirien píše:
Hm. Jako popravdě už by to fakt chtělo dorazit, když si vezmu kolik práce a už popravdě i očekávání se do toho už spálilo... :/


zaplač jinde :)
11.4.2018 23:46 - ShadoWWW
To jsou ty bestiáře. Kvůli svému různorodému layoutu jsou to ty nejhorší příručky na překlad, jaké znám. To platilo pro 4E Bestiář, 5E Bestiář i Vola. Ale práce pokračují. Pomalu, ale jistě. Dělám na tom od Velého pátku skoro obden. Ale ďábel se skrývá v detailech. Čím víc se to blíží k závěru, tím je to úmornější a pracněší vychytat všechny detaily (grafiku, layout, konzistenci, překlepy). Ale budu na tom v tomto tempu pokračovat, dokud to nedoklepnu (nebo mě z toho neklepne).
20.4.2018 20:04 - efram
Co jsem týče hřebů, kompletně jsem vykoupil železářství, baumax a obi.... seru na to nechci, abych byl tím kdo bude moct za pád ceny železa na mezinárodním trhu.
20.4.2018 20:14 - LokiB
Takže nejdřív způsobíš strmý růst ceny a pak si jako meješ ruce? No to tak!
20.4.2018 21:52 - efram
co mám dělat, píší mi rodiny zchudlých dělníků oceláren, čelím nevybíravým útokům. A když chci vše urovnat, podat si s nimi ruce, poraním je hřeby !
20.4.2018 22:24 - Šaman
Nenech se manipulovat. Dokud budeš kupovat hřeby, dělníci z oceláren nebudou bez práce. Ty rodiny píší, že dělníkům zavedli dvojité směny.
Ale co naděláš - proletariát buržoazii nikdy neporozumí. Nezbývá, než je přeřadit na strusku.
21.4.2018 00:26 - Aegnor
efram píše:
co mám dělat, píší mi rodiny zchudlých dělníků oceláren

Tak díky tobě měl Třinec dost peněz na to, aby sehnal tým, se kterým se dostane do finále extraligy! (Kdyby se někdo nechytal, tak mluvím o hokeji :-) )
21.4.2018 01:12 - York
Aegnor píše:
Kdyby se někdo nechytal, tak mluvím o hokeji :-)


O čem že? To je nějaká soutěž v zatloukání hřebíků?
23.4.2018 09:49 - Mildar
Konecne. Takze Elfram, prosim 20x 5na20 a 10 deka 120mm. Dekuji
23.4.2018 11:07 - efram
elframové hřeby nevedu a nerozumím slovu konečně....
23.4.2018 12:33 - Tarfill
efram píše:
nerozumím slovu konečně....

Porozumíš, až český Volův průvodce oficiálně přijde na světlo světa...
protože pak toto slovo na tomhle webu budou používat všichni, kteří na Vola čekají... ;-)
23.4.2018 13:18 - Merlin
:) tak ono to lidi nakonec přestane bavit a přečtou si to v originále :)), pár let to ještě potrvá :D
23.4.2018 13:23 - Šaman
Merlin píše:
… pár let to ještě potrvá :D

Nene, prý to bude do Velikonoc. :)
23.4.2018 13:26 - York
Merlin píše:
tak ono to lidi nakonec přestane bavit a přečtou si to v originále :))


Tak on je to samozřejmě tajný plán, jak lidi naučit anglicky. Nejdřív je navnadit a pak trápit tak dlouho, až se naštvou a prolouskaj se tím v angličtině ;-)
23.4.2018 13:35 - Merlin
York píše:
Tak on je to samozřejmě tajný plán, jak lidi naučit anglicky. Nejdřív je navnadit a pak trápit tak dlouho, až se naštvou a prolouskaj se tím v angličtině ;-)


já vím, jsem součástí kompotu :) tedy komplotu. Posílal jsem jen prázdné soubory s názvy kapitol
23.4.2018 14:10 - efram
Teda ja bych se u Shadowwwa fakt přimlouval, aby už to bylo. Tohle je čirý sadismus
23.4.2018 14:50 - LokiB
Obecně by se žádné překlady dělat neměly, aby byli lidi motivovaní učit se cizím jazykům ;)
23.4.2018 15:11 - sirien
Překlady ve formě titulků pomáhaj s učenim.
23.4.2018 15:16 - York
sirien píše:
Překlady ve formě titulků pomáhaj s učenim.


V mém případě to fungovalo jen když ty titulky byly v angličtině. Dokud jsem si stahoval české, tak jsem se nikam neposouval.

Cesta k tomu, abych dokázal koukat na filmy a videa v angličtině, vedla právě přes anglické titulky (abych dokázal rozklíčovat, co že si to tam mumlaj) a důsledné dohledávání ve slovníku, pokud jsem ta slova neznal.
23.4.2018 16:07 - sirien
York: ono záleží na jakém "levelu" si. Z kraje sou Ti titulky v angličtině nanic, protože když nerozumíš ani titulkům, tak tomu prostě nerozumíš.

Titulky v češtině Ti pomáhaj zvyknout si na základní znělost toho jazyka a identifikovat - byť třeba ne zcela vědomě - nějaké nejčastější a neklíčovější rysy toho jazyka (např. že kdykoliv někdo mluví o budoucnosti tak zazní "will" nebo nějaká nejfrekventovanější slovíčka atp. - na to sou super dlouhé seriály, protože používají část slovní zásoby pořád dokola, např. StarGate na to byla naprosto špičková)

Samozřejmě v momentě kdy už máš jakýs takýs základ tak ta hodnota těch přeložených titulek začne hodně klesat, ale i tak to naposlouchávání není bezcenné. Titulky v originále sou pak samozřejmě čím dál tím hodnotnější.

Moje cesta k angličtině mimochodem začínala přesně takhle - sledování s cz titulkama, sledování s en titulkama, sledování bez titulek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088604927062988 secREMOTE_IP: 18.118.227.69