Pravidla

ShadoWWW
24.5.2015 09:22
Autorská citace #1
24.5.2015 09:22 - PetrH
Jsme dlouho premyslel nad temito charaktery pro npc ci cp. Jen více. Kdybys nekde vystrachal zleho alchymistu, loupeziveho rytire, zakernou magicku ci podleho draka;)
Autorská citace #2
24.5.2015 13:41 - Maugir
Překlad nebo Tvoje vlastní?
Autorská citace #3
24.5.2015 15:06 - ShadoWWW
Moje výroba. Všechny ty schopnosti jsem i testoval a měly by být při hře OK. Hlavním účelem bylo vytvořit Vzývání černokněžníka tak, aby byl černokněžník svým stylem podobnější 4E černokněžníkovi, ale současně aby se Vzývání hodily všem ostatním černokněžníkům, ale nebyly to "must-have" možnosti.
Autorská citace #4
25.5.2015 13:37 - Maugir
Super:) Mistr prokletí mi přijde dost drsný - v kombinaci s Agonizing Blast to znamená, že Warlock na druhé úrovni dává prakticky at-will 1d10 +1d6 +Char zranění na 120 stop a ještě udělí nevýhodu k ability checkům. Proti Rogueovi ze Starter Setu, který dává na stejné úrovni 2d6 +Dex na 80 stop bez dalších účinků mi to přijde docela dost.
Autorská citace #5
25.5.2015 15:15 - ShadoWWW
Mistr prokletí má právě navozovat drsnou (at-will) schopnost 4E černokněžníka s proklínáním. Že tím dává vyšší zranění než rogue nevadí, protože rogue má více schopností mimo boj (dovedností), kterými si to vynahradí. Navíc se dá to soustředění zhodit, takže když se černokněžníkovi dostane na kobylku mnich, bojovník nebo paladin, tak je mu to na nic.
Autorská citace #6
25.5.2015 15:51 - Babaj
to mne zase zaujal tajemny plast :_))
Autorská citace #7
25.5.2015 22:42 - Maugir
ShadoWWW: Jo, to je asi fakt.ShadoWWW píše:
mnich, bojovník nebo paladin
Mají nějaké spešl skilly na rušení koncentrace? (Mnicha ani paladina jsem moc nečetl a u bojovníka jen nižší úrovně, kde jsem si ničeho nevšiml.)
Autorská citace #8
25.5.2015 22:52 - ShadoWWW
Když utrpí zranění a soustředí se při tom na kouzlo, hází si záchranný hod na odolnost. Je to v pravidlech v části o sesílání kouzel.

Píše:
Některá kouzla vyžadují, aby ses na ně soustředil, aby
jejich magie zůstala aktivní i po seslání. Přerušíš-li své
soustředění, pak takové kouzlo skoční.
Pokud je nutné udržovat kouzlo pomocí soustředění,
pak je tento fakt uveden v údaji Trvání, a kouzlo
určuje, jak dlouho se na něj můžeš soustředit. Své soustředění
můžeš kdykoliv ukončit (akce není potřeba).
Normální činnost, například pohyb a útočení, nebrání
soustředění. Faktory, které mohou přerušit soustředění,
jsou popsány níže:

Seslání jiného kouzla, které vyžaduje soustředění.
Sešleš-li jiné kouzlo, které vyžaduje soustředění,
přerušíš tím své soustředění na původní kouzlo.
Nemůžeš se soustředit na dvě kouzla najednou.

Utrpění zranění. Kdykoliv utrpíš zranění, zatímco
se soustředíš na kouzlo, musíš si hodit záchranný
hod na Odolnost, zdali soustředění udržíš. SO je
roven 10, nebo polovině tebou utrpěného zranění,
podle toho, které číslo je vyšší. Utrpíš-li zranění
z několika zdrojů, například šípem a dračím dechem,
hodíš si záchranný hod pro každý zdroj
zranění zvlášť.

Neschopný nebo zabitý. Jsi-li neschopný nebo mrtvý,
ztratíš své soustředění na kouzlo.


Viz část o utrpění zranění.
Autorská citace #9
25.5.2015 23:44 - Maugir
Jo, to vím, jen když jsi vyjmenoval ta tři konkrétní povolání, jsem myslel, že třeba mají nějakou schopnost, že zvyšují DC toho Constitution savu nebo tak. Omlouvám se za offtopic.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070827007293701 secREMOTE_IP: 107.21.176.63