Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
15.8.2014 18:41 - ShadoWWW
PHB na 1. místě v žebříčku Amazon Hot Releases a na 3. místě v žebříku aktuálních bestsellerů všech knih!

V MM se těším na draky a na thri-kreena! (btw. jak byste ho přeložili?)
15.8.2014 21:34 - chrochta
Shadowww: Asi nijak (zjevně uměle vytvořený název). Ale protože připomíná kobylku, mohly by se "lidové" názvy (šarnům z FR se "jinak" říká shiftershade, shimmershadow, skulkingdeath a blackclaws) vztahovat k tomu.
15.8.2014 21:56 - hadrian
Thri-kreen - jasnej "Kudlan".
15.8.2014 22:34 - wlkeR
"Kudlan" +1, like a cojávimcoještě :D

A jo, chtělo by to preview draky >.<
17.8.2014 11:00 - Quentin
17.8.2014 11:26 - York
Random tables a Quentin ožívá ;-)
17.8.2014 12:04 - Gurney
Mě se hrozně líbí Feral.

Jinak docela koukám že i takovej ortodoxní OSR týpek jako -C dělá backgroundy pro 5e.
17.8.2014 21:09 - Anduriel
Co tak pročítám pravidla, napadá mě, objevuje se někde advantage na damage roll? A jestli ne, bylo to někde diskutované? Mě by to přišlo občas docela logické...
18.8.2014 03:26 - ShadoWWW
Anduriel: Neobjevuje. Výhoda/nevýhoda se vztahuje pouze k hodům k20, konkrétně hodu na útok, ověření vlastnosti (dovednosti) nebo záchrannému hodu.

Tato mechanika je obvykle situační, tj. platí jen v pro určitou situaci omezenou dobu. Dřívější edice dávaly číselný bonus, ale to zesložiťovalo počítání konkrétní číselné hodnoty. A to jen kvůli chvilkovému efektu. Tady je výhoda, že nic nepřepočítáváš, prostě jen hodíš dvěma k20, místo jednou.

U zranění hážeš jinými kostkami než k20. A zatímco při výše zmíněných hodech hážeš zpravidla jednou kostkou, u zranění hážeš často několika kostkami. I zde je ale v určitém smyslu podobná mechanika - kritický zásah, kdy si hážeš dvojnásobným počtem kostek. Kritický zásah je v určitém smyslu výhoda ke zranění.

Taková výhoda je ale hodně silná, takže se přisuzuje jen kritickému zásahu (5% situací). Jiné bonusy ke zranění se připočítávají obvykle díky zvláštních schopnostem. Růst životů v 5e není tak výrazný jako v předchozích edicích, proto hra nepřisuzuje žádné situační bonusy ke zranění mimo kritického zásahu. (Čti: byla by to moc silná výhoda.)
18.8.2014 10:18 - Quentin
Jeden BG dokonce od False Machine
BEASTS background for SAVAGES
18.8.2014 10:23 - ShadoWWW
Jak vidím, ty backgroundy se u fanoušků old-schoolu docela ujaly. Dokonce bych řekl, že na netu se díky nim vynořuje hodně old-school hráčů, kteří začali hrát 5e, než hráčů PF, který by začali hrát 5e.
18.8.2014 10:36 - Quentin
Jsem si skoro jistej, že jak týpek z False Machine, tak Courtney z H&S, 5e hrát nebudou.

Mají k tomu stejnej přístup jako já. Je to hezké, nemusíme se to stydět doporučit, ale sami to hrát nebudem.

BGs píšou, protože je to zábavné, využitelné ve všech edicích, a mohlo by to k nim nalákat nějaké 5e hyped čtenáře.
18.8.2014 11:06 - -aNDRe-
To: QuentinW A co teda hrají? Co hrají největší fandové a fajnšmejkři? Jiné DnD? Jinou RPG gamu?
18.8.2014 11:16 - Quentin
Courtney hraje nějakej ten Hackmaster nebo co. False Machine asi nějakou formu odnd. Ale jen tipuju.
18.8.2014 11:41 - sirien
Každopádně se zdá, že designeři uspěli - pokud blogy co se dřív věnovaly jiným edicím/hrám specificky teď tvoří i pro 5e (byť třeba jen aby nalákaly návštěvníky nebo píší jen o něčem konkrétním co je zaujalo), tak to skutečně propojuje komunitu a dělá to pro 5e faktickou reklamu.
18.8.2014 15:50 - Quentin
Tak, že by přecijen v tom MM bylo něco hezkého? Lair Effects jako byly u sfingy budou nejspíš u více potvor, teď se objevil Red Dragon a taky je tam má.
18.8.2014 15:53 - Quentin

18.8.2014 15:56 - ShadoWWW
Jé, můj oblíbený drak! :-D
18.8.2014 15:57 - noir
Hlavně tam poprvé vidím ten Regional efekt. Ten je hezký a příběhový, sfinga měla Lair Effekt zajímavější, tenhle je takový meh...
18.8.2014 16:01 - Quentin
Noir: Já jsem hlavně rád, že Lair effects a Regional effects jsou u velkých potvor regulérní položky. Udělá to hromadu vanilla encounterů o kus zábavnější.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085892915725708 secREMOTE_IP: 44.203.58.132