Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
8.8.2014 07:40 - Merlin
Figurky jsou dělány profesionálně, stínováním. Včetně podstavců. Pochybuju, že se jedná o masovou výrobu. Spíš to bude "nabarvi sám".
8.8.2014 09:20 - wlkeR
Hej, našel jsem Strength saving throw (vlčí útok)! Ale je fakt že jich ta hra potřebuje víc.

Jinak k debatování magičnosti zbraní, řekl bych, že u příšer a NPC to bude uvedeno ve statblocku, buď v popisu konkrétního útoku nebo jako extra abilita. Pokud tomu tak opravdu je, kouzelnická hůl (taková ta databanka na kouzla) NENÍ kouzelná zbraň. Jus' sayin.
8.8.2014 12:18 - Vojtěch
Docela bych čekal, že hodně STR saves bude v odpovědi na nějaké pokusy o podraření, odstrčení a tak.
8.8.2014 12:32 - ShadoWWW
Vojtěch: Tam to není save, ale většinou konflikt (tvoje ověření Síly proti ověření cíle). U kouzel by to mohl být save.
8.8.2014 12:48 - sirien
držení se po pádu z římsy, zachycení a udržení padající knihovny dřív než mi rozmašíruje hlavu, blokace jakéhokoliv ztržení (např. potom co mě někdo grapne), blokace jakékoliv kouzelné prostorové manipulace (např. snaha odhodit mě poryvem větru)... pokud chceš do hry dostat STR savy tak to neni problém. Jako asi nejsou úplně nejčastější volba (DEX, CON budou nejspíš převažovat? INT/WIS pro magické záležitosti?) ale že by byly úplně mimo mi nepřijde. To by mě spíš zajímalo co budeš dělat s CHA saves(pokud to teda neni nějakej arbitrárně danej atribut pro divine magii nebo tak něco)
8.8.2014 12:51 - Quentin
CHA save - kdykoli hodíš jedničku na d20 a nechceš se ztrapnit :D

STR save nemusí být nejčastější. Síla je už tak dostatečně silnej stat.
8.8.2014 13:03 - shari
QuentinW píše:
CHA save - kdykoli hodíš jedničku na d20 a nechceš se ztrapnit :D

Tohle nemá chybu. :D
8.8.2014 13:17 - Nachtrose
QuentinW píše:
CHA save - kdykoli hodíš jedničku na d20 a nechceš se ztrapnit :D


tohle mi neco pripomina... O:-)
8.8.2014 13:17 - Malabar
Nevíte někdo jestli ty figurky od GaleForce9 budou i u nějakých českých prodejců?
8.8.2014 13:30 - Anduriel
Chtěl bych se zeptat někoho kdo už 5e zkoušel, jak je to s učením se nových skillů? Tak jak jsem to zatím pochopil, tak má postava skilly za background a povolání, a pak už se novým skillům neučí a učí se pouze s "tools". Pochopil jsem to správně? Nebo přidávání nových skillů řeší až PHB?
8.8.2014 13:44 - ShadoWWW
Tools jsou ale taky skilly. :) Nějaké další dovednosti by mělo být možné získat i odbornostmi (feats), co budou v PHB.

Nebo místo odbornosti si můžeš zvýšit vlastnost, což ti sice nezvýší bonus tak, jako zdatnostní bonus dovednosti, ale je to zas univerzálnější (pro víc dovedností najednou).

Pokud ti dvě věci dávají stejnou dovednost, můžeš si místo té duplicitní vzít nějakou jinou dovednost. Tady je taky vidět síla zázemí, že si můžeš vytvořit vlastní s vlastním mixem dovedností.
8.8.2014 14:08 - wlkeR
Já jen tak různě po internetech zachytil rozčarování ze silových contestů (nebo ověření atletiky) v místech, kde by dával smysl spíš save. Já sám jsem měl wtf moment u situace s pavučinami, kde to křičelo "STR SAVE! STR SAVE!" a néééé Atletika.

Něco na Charisma jsem zorvna teď dělal... Jo, už vim, náš oblíbený Nothic. Spíš než ověření Bluffu (o kterém člověk ani neví) byhc dal jako "resist" jeho tajemství-zřící schopnosti Cha save.

Věc není ani tak zařazení sejvů do vlastní hry, ale spíš jak minimálně se tato řekl bych klíčová mechanika objevuje v ofišl pravidlech.

Co se GF9 týče, zahlídl jsem v tom videu něco o limitované edici? Nicméně pokud se dostanou vně USA, asi první kdo o tom bude vědět bude Mephit (-> Sparkle). Dodavatel Blackfire něco málo od GF9 má, takže možné je všechno, jen velmi nepravděpodobné.
8.8.2014 14:19 - ShadoWWW
Silové záchrany: Mike psal, že je jich tam schválně málo kvůli vyvážení, protože silových ověření je zase hodně. Ale je fakt, že někde, kde by člověk čekal save, je check, a naopak. Já myslím, že někde to během životního cyklu edice ještě změní.

Figurky: Jo, bude to limitka.
8.8.2014 14:33 - Sparkle
Ty figurky od GF9 mám v objednávkovým listu, ještě jsem to neřešila ale zkusím si přes víkend udělat čas a spočíst cenu.

Pak jsou ještě ty předbarvený Icons of the Realms od Wizkids, z toho nám teďka dorazil 1 kus toho starteru s Drizztem, to jde přes Blackfire.
8.8.2014 16:26 - ShadoWWW
Goodman Games (vydavatel DCC) vydává na GenConu dvě dobrodružství pro D&D 5e. Giltterdoom a The Fey Sisters' Fate.

Giltterdoom píše:
Fifth Edition Fantasy #1: Giltterdoom
16 pages, $9.99, Michael Curtis

Fifth Edition Fantasy is here! This level 3 adventure module is fully compatible with the fifth edition of the world’s first fantasy RPG, and ready to play in your home campaign!

Centuries ago, the glitterdoom came to the dwarves of Steelhand Clan! This divine curse transformed the dwarves into hellish forms with an insatiable greed for gold. Now, a chance encounter breaks open long-sealed gates to unleash the glitterdoom again. Can your adventurers delve into the forgotten halls to confront the subterranean menace?

This all-new 5E adventure module includes a new dwarf sub-race and a new PC background!

The Fey Sisters' Fate píše:
Fifth Edition Fantasy #2: The Fey Sisters' Fate
22 pages, $9.99; Chris Doyle

A level 1 adventure for 5E, by Chris Doyle

The cries of battle echo in the rustic wilderness, as a pair of fey sisters defend the ancient Briarwood against invaders. When the town of Bur Hollow sends militia men to support their fey allies, they disappear without a trace. The adventurers must enter the Briarwood and save them!

This all-new 5E adventure module includes two new spells and a new PC background!
8.8.2014 16:30 - ShadoWWW
Prvotní recenze PHB na EnWorldu.
8.8.2014 19:03 - ShadoWWW
Podle Twitteru vydají update Basic D&D dnes, ale na začátku příštího týdne vydají další update.
8.8.2014 20:46 - wlkeR
Oproti Americe žijeme v budoucnosti, ale D&D dostvávme se zpožděním. Bloody unfair :(

Sparkle: A co ty od WizKids?
8.8.2014 21:40 - ShadoWWW
Pravidlový dodatek k Tyranii draků.
8.8.2014 21:58 - wlkeR
<3 Legendary akce *_*
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10716104507446 secREMOTE_IP: 3.237.46.120