Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
6.8.2014 17:52 - Gurney
Já narážel spíš na ten velmi obsáhlý betatest. A vyhraněný vkus nebylo myšleno nijak pejorativně, ale prostě tak že 4e je imho hodně specifické rpg nejen ve srovnání s jinými edicemi D&D.
6.8.2014 17:57 - sirien
Gurney píše:
Nemluvě o tom, že člověk, který měl ve vývojovém týmu 4e zastupovat se nakonec přiznal, že už tý hry má až po krk

To je spíš otázka, jestli to nebylo víc na škodu než k užitku, protože zase že by 4e neměla nic co by mohla dát k dobru se mi taky nezdá...
6.8.2014 19:25 - noir
Gurney: Já tady vlastně žádný "čtyřkaře" nevidím, většina jich už přešla na 13ku... A já to mám hodně podobně jako Alnag - budu moc rád, když 5e bude co nejúspěšnější. Sice se mi nelíbí, ale když uspěje, tak to určitě oživí trh, vyvolá to větší zájem, do segmentu přitečou další peníze a třeba to pomůže i produktům, které se mě osobně líbí.
6.8.2014 21:34 - ShadoWWW
Malé shrnutí z obsahu PHB.

Ne moc povzbudivá odpověď od tvůrců Morningstar.

Morningstar píše:

Will the same content in Fifth Edition books be available digitally? Rules, lore, artwork, etc?

Mostly. The reality is that digital content works very differently than print. We’ll be able to provide all written content easily, that’s not a concern. However, artwork is another matter. Our goal is to make the digital version as beautiful as we can while preserving functionality–and at the moment, we can’t promise that the artistry of the physical books will be represented digitally in the same way.
6.8.2014 21:47 - Vojtěch
Mno, toto není nic extra špatného. SRD taky nebylo zrovna dobře ilustrované, nebo snad ano?
6.8.2014 22:02 - Alnag
Noir píše:
Gurney: Já tady vlastně žádný "čtyřkaře" nevidím, většina jich už přešla na 13ku.


Já bych se ke 4e klidně přihlásil. Baví mne víc než 13. věk.
6.8.2014 22:05 - Vojtěch
Já bych taky řekl, že 13th je dost odlišný na to, aby dokázal schramstnout celou 4E základnu beze zbytku.
6.8.2014 22:29 - wlkeR
ShadoWWW píše:
Malé shrnutí z obsahu PHB.


Aaaaa jdu otravovat svého dodavatele kde je moje kopie :D
7.8.2014 06:43 - ShadoWWW
Video s prolistováním Příručky hráče.

7.8.2014 08:48 - Merlin
Ačkoliv bych dokázal najít můj post před lety (a nejeden), kdy jsem na čtyřku dštil oheň a síru, tak se taky klidně přihlásím do skupiny s vyhraněným stylem :)..protože ji hraju a překvapivě s postavami, které jdou od 1 lvl už dvanáct. To se mi u moc postav nestalo :)
7.8.2014 08:59 - Babaj
_:)) njn to jete Merline neni tak smerodatny.. 4 ky maji strop 30 ale ty predchozi byl0 20.. takze vlastne jsme jeste pod hranici nasi umrtnosti :-))
7.8.2014 14:39 - ShadoWWW
PHB: Dodatek E: Inspirační čtení.

7.8.2014 15:22 - wlkeR
Toooo je program na další prázdniny. Pokud možno ty kde budu nezaměstnaný a bohatě sponzorovaný :D
7.8.2014 15:33 - ShadoWWW
7.8.2014 18:02 - Vojtěch
To budou figurky nabarvi si sám, nebo jsou to předlohy pro takové ty předbarvené plastové? Na ty to totiž vypadá až moc kvalitně.
7.8.2014 18:58 - ShadoWWW
Myslím, že budou barevný. GaleForce9 dělá dražší, spíš sběratelské figurky. Je to vyšší liga než klasické figurky od WizKidz (které jsou obvykle nebarevné).
7.8.2014 19:05 - Nachtrose
Na to ani moc koukat nemuzu. Bych delal jenom na figurky :-D
7.8.2014 20:38 - Malabar
Co jsem se díval na GaleForce9, tak figurky prodavají nesložený a nenabarvený.

Ohledně figurek co mají být v ICONS OF THE REALMS jsem našel tento "přehled".
7.8.2014 21:45 - Alnag
Figurky vypadají fakt božsky...
8.8.2014 06:36 - Nachtrose
Update basic rules bude predpokladam asi az nekdy v odpolednich hodinach. Nebo se pletu?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099087953567505 secREMOTE_IP: 44.203.219.117