Pravidla

Harug
2.5.2013 11:17
Odvetné útoky
Dotaz k 4e

Když mi bojový styl dle pravidel Martial power 2 umožní použití střetné schopnosti jako odvetný útok, znamená to že mohu použít tuto střetnou schopnost v rámci každého odvetného útoku ve střetnutí aniž bych vyčerpal použití, nebo stále platí "jen jednou za střet" ?
Autorská citace #1
2.5.2013 11:33 - Beltar
Omlouvám se, ale hustý. Já tý češtině vůbec nerozumím :-).

Jestli je ta schopnost červená, pak prostě jednou za scénu, ať jde o cokoliv, jestli zelená tak furt.
Autorská citace #2
2.5.2013 11:43 - Me-dea
To, že můžeš něco použít jako standart, move, minor nebo free akci nijak nesouvisí s omezením daily, encounter, at-will. Jestli jsem tě pochopila, tak ten stance ti umožňuje používat standart akce jako free protiútok.

Tedy k tvé otázce ne, jen jednou za encounter.

Jinak by fakt pomohlo, kdyby jsi uvedl název a stranu.
Autorská citace #3
2.5.2013 13:33 - Alnag
Je to encounter (střetná), takže jen jednou za encounter (střetnutí).
Autorská citace #4
3.5.2013 11:04 - Harug
Děkuji všem třem, toto vysvětlení mi bohatě stačí.

A ještě bych měl jednu mimo toto téma, ale nechci zakládat nové;
Naše druhá hráčská parta se začíná nenápadně orientovat jako čistě střelecká. (Archer warlord, Ranger, Mage a Černokněžník) Dá se to smysluplně hrát a udrží někdo v takové družince roli "tanka", nebo je mám přesvědčit alespoň na meele warlorda? Vím že jsou prostředky jak zabránit nepříteli odvetné útoky v reakci na střelbu (alespoň u Warlorda), ale dokáže i tak smysluplně tankovat?
Autorská citace #5
3.5.2013 13:57 - hadrian
Myslím, že si nesprávně vykládáš roli "tank". Nic takového ve 4e není. Můžeš být "Obránce" (defender) - tedy trestat nepřátele za to, že se rozhodnout bušit do tvých kamarádů místo do tebe a to žádný z těch povolání, co jsi vypsal není (a nejde o to, že jsou "na dálku").

To bys je musel donutit vzít si jiné povolání a takové nucení osobně nemám rád. Hrát to lze a je jen na nich, jak to zvládnou (ale dle mého jim tam chybí spíš pořádnej léčitel - healer).

takže odpovědi na tvé otázky:
1) Dá se to smysluplně hrát.
2) Roli tanka neudrží nikdo, protože tankové ve 4e nejsou. Schopnost ustát něco na bojišti, to je jiná věc - mimochodem viděl sem i wizarda, co se schopně držel ve předu, ale černokněžníci jsou na to lepší.
3) Nenuť hráče měnit si povolání z důvodu "protože jedině pak to jde hrát" - nebude se pravděpodobně pak moc bavit.
4) Smysluplné tankování - viz 2).
Autorská citace #6
3.5.2013 15:08 - Me-dea
Defender opravdu není tank ve wowkařském (nebo jiném mmorpg) smyslu slova. Dost toho vydrží a umí trestat protivníky za to, že na něj neútočí + má nějaké pohyby jako je obětování se, kdy schytá ránu místo blízko stojícího kamaráda nebo třeba paladin umí léčit vše okolo. Není tu ale žádné agro nebo tak něco, co by vyloženě nutilo protivníky aby útočily jen na defendera. Navíc každý trochu inteligentní protivník se bude přece snažit těžko zabitelné plechovce vyhnout a půjde po zranitelnějších cílech.
Autorská citace #7
3.5.2013 15:15 -
Já spíš narážím na ideovou myšlenku lučištníka chytajícího rány a zuřivě vypouštějícího jeden šíp za druhým do protivníka který je pár kroků od něj. Jasně, hra to ošetří pravidly aby to šlo, ale jak to mám vysvětlit v rámci RP?

Jinak ano, dle vašich informací jsem opravdu roli tanka pochopil trochu nevhodně, ale pomozte mi tedy tu myšlenku nějak obhájit rolově.
Autorská citace #8
3.5.2013 15:44 - hadrian
Vysvětlení = fantazie. Prostě lučištník naběhl na řítícího se skřeta, který se už už rozmachoval k ráně a vrazil do něj ramenem. zároveň vypustil šíp připravený na tětivě na dalšího protivníka. (Však bojovat na blízko se dá i tělem, nejen rukama. Něco jako aikido trochu jinak.)

roli tanka neobhájíš, roli obránce ano. Ale charakter na dálku opravdu roli obránce nezastane - nemá jak trestat protivníky za to, že neútočí na něj míto na jeho přátele. Navíc asi těžko bude používat příležitostné útoky, pokud se od něj nepřítel odpoutá a zaútočí na někoho jiného.

Ale hrát se to dá. Proč prostě nezkusíte jednu, dvě hry, kdy jim tam navolíš střetnutí bojová i nebojová dle jejich úrovně a neuvidíš, jak to funguje? Zkus si tam různé scénáře: travatá pláň s nepřáteli v dálce (tady by hráči měli mít výhodu), uzavřený prostor do velikosti 5 x 10 čtverců (tady by to měli těžší), protivníky čistě "nablízko", nebo mix. A uvidíš, jak to pude. Hlavně jde o zábavu. A pokud to budou takticky hrát na "zabijem je dřív, než se k nám dostanou (což ve 4e nejde, pokud se nejedná o miniony)", může to být docela prča.
Autorská citace #9
3.5.2013 15:57 - Beltar
Jako můžeš si udělat i tanka, když to hrajete logicky, tak to bude fungovat. Mě se nejlíp osvědčil Hybrid Fightera a Clerica. Máš tam schopnosti, které zabrání chodit soupeřům pryč, máš vysoké obrany, a máš zpoustu léčení, kterými se udržíš na živu. Jednou se mi podařilo do postavy, která měla 120 HP, natankovat během dvou kol 300 damage a stále stát :-).
Autorská citace #10
4.5.2013 02:39 - Naoki
Beltar: to bych tvůj build rád viděl :D

ad téma: já jsem ve svých hrách klasicky zažil že jsme nikdy neměli "ideální" partu. Vždy nám aspoň jedná role chyběla (většinou to byl leader, ale často i controller) a i tak se to dalo hrát a i vyhrát :) nejednou jsme překvapili DM tím že jsme snadno překonali střetnutí který počítal že nám dá dost zabrat.
Autorská citace #11
4.5.2013 08:32 - hadrian
Naoki: mám stejnou zkušenost. Obsazenost rolí není až tak úhelným kamenem, jako spíš sehranost postav.

(Ono je dobré si uvědomit, že každé povolání má nejen primární "roli", ale i sekundární přesahy do jiných rolí - bojovník má přesah do role útočníka atd.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.049225091934204 secREMOTE_IP: 34.230.68.214