Pravidla

trinitron
25.9.2012 19:14
boj se dvěma zbraněmi 4e
Zdravím Vás,

přecházím z pravdiel 3,5e na 4e a nikde jsem ve 4e nenašel podrobnější popis boje se dvěma zbraněmi, nebo spíše útoku se dvěma zbraněmi. Nemohl by jste mi někdo poradit jestli je u tohoto stylu boje, ve čtvrté edici, nějaký postih ? Nebo je možně, že jsem to někde přehlédnul, tak pokud se tak stalo, tak mě jen navést na správnou kapitolu nebo stránku v příručce.

Předem díky za názory a odpovědi.
Autorská citace #1
25.9.2012 19:29 - Alnag
Trinitron: Ve 4. edici je boj dvěma zbraněmi ošetřen radikálně jinak než ve 3e (sama koncepce je zcela jiná). Stručně řečeno, pokud se na to tvoje postava nespecializuje, pak ti to není k užitku. Postavy, které se na to specializují (v první řadě povolání hraničáře - ranger) pak mají schopnosti (powers), které explicitně profitují z více zbraní (typicky twin strike). Tedy boj dvěma zbraněmi není ošetřen na úrovni obecných pravidel, je spouštěn výhradně užitím schopnosti (power), která jej využívá.
Autorská citace #2
25.9.2012 20:46 - Vojtěch
Mno, to bys tomu křivdil. Ještě jsou tam dva featy, co ti umožňují dávat +1 damage (Two Weapon Fighting) a +1 k AC a Ref (Two Weapon Defense), ale to nic moc tedy, pokud nemáš ty rangery atd. :D
Autorská citace #3
25.9.2012 22:20 - trinitron
No pojedu tuláka a jak psal Vojtěch, tak přesně ty dvě odbornosti mám v hledáčku, napadlo mě ještě, že bych prostě si vybíral i z powers od rangera. Myslím, že tak by to mohlo jít taky vyřešit co vy na to ?
Autorská citace #4
25.9.2012 22:23 - trinitron
Myslím si, že jsou potom některá povolání o tu možnost boje s dvěma zbraněma ochuzený.
Autorská citace #5
25.9.2012 22:25 - Vojtěch
To bys musel buď multiclass (nic moc), nebo raději asi hybrid (PHB 3).

EDIT: Některá povolání dostala boj dvěma zbraněmi dodatečně třeba v Martial Poweru Fighter. Možná také neco je v Dragonu. To máš jako s bojem na dálku. Fighter nebo Paladin mají celekm smůlu.
Autorská citace #6
25.9.2012 22:48 - ShadoWWW
Pokud hledáš boj se dvěma zbraněmi u tuláka, zkus se mrknout do Martial Power 2.
Autorská citace #7
25.9.2012 23:51 - trinitron
ShadoWWW píše:
Pokud hledáš boj se dvěma zbraněmi u tuláka, zkus se mrknout do Martial Power 2.


V Martial Power jsem žádnej skill s dvouma zbraněma u tuláka nenašel a nebo jsem slepej, buď tak a či onak asi budu muset vytvořit nějaký "house rules" :D
Autorská citace #8
26.9.2012 07:43 - ShadoWWW
Ne MP, ale MP2 (druhý díl MP).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069792032241821 secREMOTE_IP: 18.232.66.188