Pravidla

Quentin
29.2.2012 09:36
Zkušenosti
Čau holky, posledního půl roku používáme tenhle způsob expení. Pro nás to funguje celkem v pohodě (jak v odnd, tak ve 4e), ale stejně se nemůžu zbavit dojmu, že zbytečně nevyužíváme jeden z nejefektivnějších motivátorů ve hře.

Píše:
krátká hra - 1 bod zkušenosti
dlouhá nebo opravdu povedená hra - 2 body zkušenosti
dlouhá a opravdu povedená hra - 3 body zkušenosti

Požadavky pro postup na další úroveň
1.úroveň – 0 zk
2.úroveň – 2 zk
3.úroveň – 6 zk
4.úroveň – 12 zk
5.úroveň – 20 zk
6.úroveň – 30 zk
7.úroveň – 42 zk
8.úroveň – 56 zk
9.úroveň – 72 zk
10.úroveň – 90 zk


Co používáte vy?
Napadá vás, jak použít expy, aby neovlivňovali jen, jak rychle se budou postavy zlepšovat, ale i samotný obsah hry?
Autorská citace #21
1.3.2012 12:19 - Vojtěch
Vzhledem k tomu, že je to propočtené cca podle toho, kam by se postavy dostaly, kdyby se XP počítaly a ony jely jen věci tak jak jsou napsané, tak je to myslím fajn věc pro skupinky, které se počítat s ničím nechtějí.

Co se týče rady, že by tam postavy chodit neměly... mno, občas jsou některé encountery tužší, zvlášť někteří hlavní záporáci.
Autorská citace #22
23.3.2012 10:48 - Magor
Ze zkusenosti vim,ze odmenovat hrace kteri se "vice snazi" ve hre a prijdou s nejakym dobrym napadem,nebo pbiji vice nepratel atd. atd. my prijde nesmyslne.Nekdo ma prusvih doma,ve skole v praci nebo deckam rostou zuby a prijde do hry v ne zrovna extra nalade.Nebo to jiny hrac ma vice v krvi,nestydi se tolik co ostatni,rychleji mu to mysli apodobne.Po porvnich 2 lůetech hrani sem od toho upustil a zkusenosti zcela vynechal.Pokud to slo v klidu a lidi se bavily,rekl jsem mate lvl a bylo vymalovano.Pokud to bylo slabsi,dostaly lvl dalsi hru.Na vyssich lvl to pak bylo radove za 2-3 sezeni pri hre cca 4-8 hodin.Mezitim jsme stejne jeste kecaly o zenskejch,autech a nepolitickych udalost pro zabavu.Velka vyhoda je proste mit grupu se kterou tak jako ja hrajete uz skoro 16 let.Jako tvurce hry uz sve kamarady znam zkrz naskrz,takze vim co od nich cekat.Kaslete na Expeni,hrajte pro zabavu,casem ty postavy stejne dosahnou lvl i bez Experience.
Jednoducha rovnice..Dobra zabava = 1 lvl ,prumerna 0,5 lvl.A pak stejne oni sami si reknou zda jedou nahoru moc rychle nebo pomalu a ja se podle nich zaridim.Protoze chci mit spokojene hrace a ne lidi ktere to bavi mene a mene s kazdym dalsim hranim. :).
Autorská citace #23
23.3.2012 11:03 - Gurney
Ke Qentinově původní otázce - nedávno jsem někde (Grognardia?) viděl úpravu původního systému "expy za prachy" na "expy za prokalené prachy". Má to evokovat ten správný s&s feel, kdy hrdinové získávají obrovské bohatsví, ale nakonec ho stejně prokalí a do dalšího dobrodružství nastupují s jen s mečem a v sandálech.
Autorská citace #24
23.3.2012 11:18 - Vojtěch
Tohle zní příjemně :)
Autorská citace #25
23.3.2012 11:23 - Quentin
Gurney: To byl asi jeff a jeho nejslavnejsi houserule. Ale má to tam jen jako možný bonus k běžným expům.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23379898071289 secREMOTE_IP: 3.237.94.109