Pravidla

Quentin
4.1.2012 09:54
Někdo další zlákán oldschoolem?
Pro ty, co nevědí oč běží - Quick Primer for Old School Gaming

Poslední dobou prokládáme 4e i sezeníma ve Sword&Wizardry. Pořád je to dnd a zas až tolik se to neliší, ale občas to fakt pobaví. Dokonce jsem z hecu začal zase psát na http://quentinovo.wordpress.com/.

Jak se oldschool a vůbec sandbox líbí vám?
Autorská citace #41
26.1.2012 19:24 - Quentin
gurney píše:
Klasické rasy se všude vyskytují protože s nima začal LotR a převzalo je DnD a ve fantasy se tak nějak očekávaj, žádná logika v tom není (možná tak konzervatismus producentů, kteří nechtěj riskovat moc velkou odlišnost od mainstreamu.

Já je tam mám, protože je já i mí hráči máme rádi.

A logika?
Lidi jsou tam jako generic hrdinové a postavy, s kterými se nejsnáz ztotožňuje.
Gnómové jsou tam pro hráče, kteří chtějí mít roztomilou komickou postavičku.
Elfové jsou tam pro metrosexuály a ty, kteří chtějí být dark and cool.
Trpaslíci jsou tam pro ty, co mají komický moravský nebo slovenský přízvuk a chtějí se otevřeně bavit na starých klišé a trpasličích vtipech.
Orci jsou tam pro ty, co nechtějí nic vymýšlet a hrát impulzivně s pořádně silnou postavou.
Autorská citace #42
26.1.2012 21:21 - Gurney
Ale já je fakt nikomu neberu, nicméně je to prostě o tradicích. Na tvoji logiku bych ti mohl naroubovat místo elfů upíry, místo gnómů nějaký fauny a to samý co orci by splnili třeba vlkodlaci (víš kolik holek by hrálo DnD kdyby mohly do dungeonu s upírem? :)

Btw jak tě tak čtu tak mám čím dál větší respekt k partě se kterou jsme hrávali DnD, za celou tu dobu se tam neobjevil jedinej metrosexuální elf, trpas hovořící hantecem a co se týče gnómů, Bill Cavalier asi mluví za nás za všechny :)
Autorská citace #43
26.1.2012 22:03 - Quentin
Pozor, trpoš s hantecem je awesome a metroelf stejně tak! Bez toho by to nebylo ono :)

S tím, že se k těm podmínkám dá naroubovat cokoliv jiného, máš pravdu. Příklady jsou všude kolem (třeba star wars), ale proč měnit dnd rasy, když je s nima spojeno tolik krásné nostalgie :)

(a upíry plánuju taky, jen ne hned od prvního lvlu. Sedí mi to víc simulačně)
Autorská citace #44
26.1.2012 22:38 - Noldo2
S těma rasama jsem to myslel tak, že je to něco, co hráči ZNAJÍ. Něco lehko představitelného. Celý svět, co znají. Kostlivci, nekromati, drai, atp. Ten konzervatismus není producentů, ale nás, naší mysli.
Autorská citace #45
13.8.2020 09:39 - Gurney
Na Grognardii se po skoro osmi letech objevil nový článek, recenze na Mörk Bork.
Autorská citace #46
13.8.2020 10:34 - Quentin
Gurney píše:
Na Grognardii se po skoro osmi letech objevil nový článek, recenze na Mörk Bork.

Čas, abych se na to taky podíval :D
Autorská citace #47
18.8.2020 13:53 - Vojtěch
Tady je možno kouknout, jak to vypadá v reálu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.054468870162964 secREMOTE_IP: 54.226.222.183