Pravidla

Shako
27.10.2011 21:57
Originální RPG
Zaujalo mě to v diskuzi o DrDII nebo možná v některé z poddiskuzi k recenzím o DrDII. Máte doma originální příručky RPG, které zrovna hrajete? Nebo někdo z vaší skupiny? A stalo se vám někdy, že jste si první příručky někde stáhli a pak jste se stejně rozhodli si ji koupit?

Koupili jste si někdy orginální RPG, které hrajete, až po stažení ilegalní verze a zahraní?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Ano, všechny příručky.kladné body1
Ano, většinu příruček jsem si stejně koupil.kladné body19
Tak půl na půl.kladné body13
Spíš ne, kupuji si příručky málokdy.kladné body5
Ne.kladné body1
Jiné. (napište do diskuze)kladné body3
Autorská citace #21
28.10.2011 17:18 - Bajo
Ja jsem hlasoval pro půl na půl. To co hraji mám obvykle originál, nebo jako koupené a vytištěné pdf. Až na pár vyjímek z minulosti a těžko sehnatelné oldschool moduly (které plánuji časem asi z ebay), kvůli tomu to půl na půl. Měl jsem toho doma celkem dost (sběratelská mánie), ale nakonec jsem si nechal jen co hraji, nebo jsem hrál a možná ještě někdy budu: WoD, VtM, Over the Edge + 2 moduly, Sorcerer, Příběhy Impéria, Střepy Snů :-), Roanoke, Swords and Wizardry, Vornheim, a DnD 3e + Greyhawk Setting.

Zpravidla kupuji až po vyzkoušení nebo prozkoumání upirátěné verze. Ale když se mi to líbí natolik, že to reálně budu hrát, nemám s kupováním problém, pokud je to rozumně dostupné.
Autorská citace #22
28.10.2011 17:26 - chrochta
Koupené mám skoro všechno, pár věcí jsem "poctivě" upirátil; jinak PDF vs. papír to je půl napůl, dávám přednost papíru (uživatelsky mnohem lepší), ale PDF je rychleji doma a pár věcí se dá jinak jen obtížně sehnat (a knihy v kroužkové vazbě se mnohem lépe maskují mezi "nezávadným" čtivem).
Autorská citace #23
28.10.2011 17:31 - sirien
Bajo píše:
nebo prozkoumání upirátěné verze.

Co koukám na anketu a čtu diskusi tak by se spíš hodilo říct "marketingové verse" :D
Ono když tohle budou praktikovat všichni (stáhnout a pak koupit, když se líbí) tak to podle mě bude mít i docela pozitivní vliv na kvalitu tvorby - firmy si pak víc rozmyslí vydávat píčoviny nebo odfláklosti s tim že to fanové stejně zkoupí.
Autorská citace #24
28.10.2011 17:55 - Colombo
Sirien: malé firmy jo, ty velké zatlačí na vlády:P
Autorská citace #25
28.10.2011 18:00 - Alnag
sirien píše:
tak to podle mě bude mít i docela pozitivní vliv na kvalitu tvorby


Obávám se, že tenhle utopistický pohled na svět a "informovaného racionálně se rozhodujícího spotřebitele, který ovlivňuje trh" nesdílím. :)

BTW: Snažím se tu vychovávat ostatní ke slušnosti, jsem si jistý, že bez výrazu "píčoviny" by ses ve svém vyjádření jistě obešel.
Autorská citace #26
28.10.2011 19:27 - sirien
Colombo píše:
Sirien: malé firmy jo, ty velké zatlačí na vlády:P

Jako že to dodneska mělo hrozně velkej efekt :P
Autorská citace #27
28.10.2011 19:58 - Nachtrose
sirien píše:
Jako že to dodneska mělo hrozně velkej efekt :P


No uz jsou prvni vlastovky ve forme smlouvy, co umoznuje kontrolovat obsah NTB ( a mozna i dalsich zarizeni ) na legalnost na hranicich nekterych zemi.
Autorská citace #28
28.10.2011 20:29 - Sosáček
sirien píše:
Jako že to dodneska mělo hrozně velkej efekt :P

Tys asi neslysel o ACTA, co?
Autorská citace #29
28.10.2011 21:14 - sirien
Oranžový Traktor píše:
Tys asi neslysel o ACTA, co?

To byla ta smlouva co neprošla zásluhou pirátských europoslanců? Její dosavadní osud poměrně dobře demonstruje mou pointu, děkuji za zmínění.
Autorská citace #30
28.10.2011 21:21 - Sosáček
Píše:
The United States, Australia, Canada, Japan, Morocco, New Zealand, Singapore, and South Korea signed the Anti-Counterfeiting Trade Agreement on Saturday, an accord targeting intellectual property piracy.

The European Union, Mexico and Switzerland—the only other governments participating in the accord’s creation—did not sign the deal at a ceremony in Japan but "confirmed their continuing strong support for and preparations to sign the agreement as soon as practical," the parties said in a joint statement.

Mozna by sis mel zjistit aktualni informace, nez budes delat chytryho. Nebudes pak vypadat tak moc jako Sirien.

EDIT: http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/10/us-signs-international-anti-piracy-accord.ars
Autorská citace #31
28.10.2011 21:30 - chrochta
to Oranžový Traktor: Tedy nikdy?
Autorská citace #32
28.10.2011 21:33 - Alnag
Možná jsem paranoidní, ale mám takový pocit, že se nám to tu zase začíná stáčet do osobní roviny. Sosáčku, do ležících se nekope. Stačí faktografické sdělení, že sirien nemá pravdu bez nutnosti to ještě dál rozebírat a náběhu do osobních invektiv. Děkuji.
Autorská citace #33
28.10.2011 21:58 - Sosáček
chrochta píše:
to Oranžový Traktor: Tedy nikdy?

To sice muze splnit podminku "as soon as practical" ale nemam vuci nekterym castem EU takovou duveru, jakou by naznacovalo kdybych si to myslel.

Alnag píše:
Sosáčku, do ležících se nekope.

Ono je ale hloupe, kdyz je nekdo zaroven lezici a premoudrele samoliby. Ale mas samozrejme pravdu, zamyslim se nad sebou a tak.
Autorská citace #34
28.10.2011 22:28 - Nachtrose
Oranžový Traktor píše:
and South Korea


A to mi v praci vyhrozuji cestou do jizni koreje. Jak pronesu notas a telefon? o.O
Autorská citace #35
28.10.2011 22:29 - Vojtěch
Prázdný / s legálními věcmi?
Autorská citace #36
28.10.2011 22:32 - Nachtrose
Prazdny je mi k nicemu a legalni tam mam akorat system :-D
Autorská citace #37
29.10.2011 02:21 - Vojtěch
A zbytek na SD kartě. Jsou maličké, celkem levné, postradatelné, se slušnou kapacitou a počítač by mohl zůstat majiteli.

Ať žije špionážní akce.
Autorská citace #38
2.11.2011 00:02 - Shako
Diky za reakce. Uvazoval jsem, zda do ankety jeste nedat moznost neco jako "mam vsechno corebook, ktere hraju".. ale nejak se mi pak nepovedlo dohodnout se se systemem.

Kazdopadne je prijemne videt, ze to pirateni, az tak moc neskodi produkci. Jina otazka je, co by se stalo, kdyby piratit neslo - kdo by, co kupoval.
Autorská citace #39
2.11.2011 06:03 - Vojtěch
Já bych asi hrál do teď 3.5, a měl jen core 4E, protože mě tolik nezaujala, abych ji hrál pravidelně.
Autorská citace #40
2.11.2011 10:17 - alef0
Pirátenie až tak neškodí produkcii veľkých firiem :-)

Malých autorov to môže demotivovať. Viď John Wick a jeho výbuch. Odporúčam diskusiu pod tým, je tam človek, ktorý tvrdí, že intelektuálne vlastníctvo neexistuje :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092300891876221 secREMOTE_IP: 3.133.79.70