Pravidla

Dalcor
20.8.2011 10:14
Pathfinder vs DnD 3.5
našel jsem docela hezké mechanické porovnání PFRPG a DnD 3.5. Protože nejsem ani v jednom z případů znalec systémů do mrtě, tak neposoudím jak moc je to pravdivé (příklad bardic knowledge bard má, dávám mu +1/2 lvl ke všem znalostem). Vojta by to asi posoudil lépe ale zako přehled by to mělo stačit. Je to také Core Rulebook oproti PHB 3.5E. V zsáadě jde o to že nejsou mrtvé úrovně protože všechna povolání dostali nějaké volitelné class powers
Autorská citace #61
22.8.2011 14:40 - noir
Gurney: A právě to je asi jeden z klíčů k úspěchu Pathfnderu - oni ty moduly mají tak dobré, že se je lidem vyplatí je kupovat. Anebo se na to dá podívat z druhé strany - pravidla jsou tak náročná, že dělat si sami dobrodružství je skoro nemožné, tak si je lidi kupují :)
Autorská citace #62
22.8.2011 14:44 - Alnag
Souhlas. Paizo dobrodružství jsou naprostá špička.
Autorská citace #63
22.8.2011 14:47 - Bajo
Já už jsem tohle slyšel z hodně stran, že tomu opravdu věřím. Ale dalo by se nějak shrnout, kvůli čemu jsou tak dobrá?
Autorská citace #64
22.8.2011 16:33 - Dalcor
Tak i když se připravuju sam, tak A) pokdu se vubec připravuji, tak dele nez den dopředu
B) stejně si ty kouzla (ne všechny) co ktere umi pamatuju a ten zbytek si udelam poznamky - tj i ingame, kdyz postavy mezi sebou neco resi jsme schopen se dopripravit. C) nikde neni receno ze musi pouzit vsechnio co umi do mrte, ne? D)cela leta jsem v 3.5 improvizoval. D) sjem celou dobu online - tj mam pristup ke kouzlum online.

A nejsem biflator ani rulelawyer
Autorská citace #65
22.8.2011 16:38 - Dalcor
Shrnu jen co aspon jedno dohraju. Vedu
Council of Thieves 4.kniha
Kingmaker /ultimatni narez/ zacatek 2 knihy
Serpent Skull zacatek 2 knihy
Hraju Legacy of Fire ale s DM upravou.

Jediny problem je obcas prilisny dungeon crawl, nekdy vyvazeni, 7 CR9 bosu za sebou je docela narez pro ECL8. Ale je problem ze jsem ze zacatku podcenil loot resp mam 8 psotav mezi ktere se deli loot pro 4 postavy.

A v dalsich clankach treba Serpent Skullu mam pocit, ze je prilis zajmovych skupin na metr ctverecni a je z toho uz moc mishmash.
Autorská citace #66
22.8.2011 16:49 - andtom
Dalcor: S Tvým Serpent's Skull jsem nadmíru spokojen a s Thracusovým Legacy of Fire detto.
Autorská citace #67
22.8.2011 16:55 - Blaine
Hmm jsou tyhle Adventure Pathy aplikovatelne do jinych systemu?
Autorská citace #68
22.8.2011 16:56 - ShadoWWW
Mne se hodne libil Kingmaker.
Autorská citace #69
22.8.2011 16:58 - Dalcor
Do jakékoliv d20, příběhově do čehokoliv. Je to OGL.


Trocha Kingmakeru do jakéhokoliv dobrodružství. Book of River Nations.
Autorská citace #70
22.8.2011 16:58 - ShadoWWW
Blaine píše:
Hmm jsou tyhle Adventure Pathy aplikovatelne do jinych systemu?

Pokud jde o 4E, tak konverze je asi takova, jako kdybys zkousel prenest adnd dobrodruzstvi do drd 1.x
Jde to, ale DM by mel znat PF nebo aspon 3E, pak ta konverze neni tak tezka...
Autorská citace #71
22.8.2011 17:02 - Alnag
Taky už jsem nad využitím Paizo dobrodružství se 4e pravidly přemýšlel. Znamená to víc přípravy, protože staty a tak si člověk musí vyhledat nebo udělat sám, ale na druhou stranu výpravnost a zajímavost těch dobrodružství je taková, že to skoro stojí za to. (A jedna varianta je, pokud by se víc DMů rozhodlo vést nějakou Paizo dobrodružství ve 4e, si tu přípravu rozdělit...)
Autorská citace #72
22.8.2011 17:05 - Bajo
A kvůli čemu jsou teda tak dobrá? Nebo s čím srovnáváte? Rád bych si pod tou chválou představil něco konkrétního :-)
Autorská citace #73
22.8.2011 17:14 - andtom
Alnag píše:
protože staty a tak si člověk musí vyhledat nebo udělat sám

V nějaké diskusi na enworldu nebo rpgnetu jsem před pár měsíci zahlédl, jak nějaký maník psal o předělávce AP do 4e, s odkazem myslím.
Autorská citace #74
22.8.2011 17:14 - Dalcor
Na to sem ti už jednou vyprávěl. Ale v zásadě nejde o nic jiného než doprovodné nápady (kingmaker je doslovný), výprava a prostředí, příběh.
Podívej se na Paizo.com do Adventure Path jsou tam krátké anotace a zkus si stáhnoput zdarma třeba players guide. Doporučuji Carrion Crown - hororová série
Autorská citace #75
22.8.2011 17:23 - Geralt
Jen doplnění, Paizo uvolňuje některá menší dobrodružství ke stažení zadarmo. (Je nutné si zřídit účet.) Namátkou: Revenge of the Kobold King, Hollow's Last Hope, Master of the Fallen Fortress, takže si lze udělat přímo obrázek.
Autorská citace #76
22.8.2011 17:40 - Bajo
Dalcor: Máš pravdu, říkal jsi mi to. Asi mě tehdy ta odpověď neuspokojila :-). Třeba kdybyste napsali něco konkrétního, co se vám líbí (konkrétní pasáž, detail souvislost). Nevadí že to bude subjektivní.
Autorská citace #77
22.8.2011 18:00 - Alnag
Mně se třeba líbí, co všechno je k tomu k dispozici. Kromě samotných dobrodružství je k tomu příručka pro hráče (aby se měli tak s čím ňuchňat) a navíc map folio (sbírka důležitých map pro danou adventure path). Prostě je to taková "all-in" metoda. Dají ti všechno, co bys mohl chtít a potřebovat.
Autorská citace #78
22.8.2011 18:02 - Dalcor
Jo a "WE BE GOBLINS" jako podporu Brinewall Legacy a Goblins of Golarion a to je teda narez.

SPOILERY!

Kingmaker krome obligatniho dobrodruzství nabizi tahovou simulaci stavby kralovstvi kde psotavy ziskavaji role v budouci vlade

Council of Thieves se odehrava v byvalem Chelišskem cisarstvi, kde nyny vladne rod Thrunů a oficialni nabozenstvi je vira v Asmodea. Psotavy balancuji na hrane toho ze "osvobozuji" mesto, ale musi se vyhnout Thrunům. Postavy celou hru sbiraji reputaci za kterou na konci naberou armadu. Druha kniha se odehrava v divadle kde postavy hraji divadelni hru.

Serpent Skull vypravi Indiana Jonesovskou stroku, kdy postavy ztroskotaji na malem ostrove. Co se jevi jako podivne ztroskotani je ve skutecnosi ocatek kampane za nalezenim skryteho mesta uprostred Mwangského pralesa /Amazonie smisena s Rovnikovou Afrikou, jak vystrizene z romanu E.R. Burroughse/, dke psotavy vedou vyzkumnou expedici. Jenze za bohatstvim miri nejen jine zajmove skupiny, ale i hadi lid a uctivaci demonu. To vse v nepratelskem prostred domorodych otrokaru a kanibalu.

V Legacy of Fire odkryvas behem hry prastarou nenavist mezi Efreety a Džiny v (arabske) pousti, kde ekonomika naroda je postavena na pestovani Mezkalinu. Do toho mezi sebou zacinaji valcit nejen dzinove, ale i bohove.

V Carrion Crown odhalujes tajemstvi UStalavi a snahy Septajici cesty /uctivaci nejvyssiho zaporaka sveta/ ziskat vladu nad zivymi. Co kniha to jiny horrovoy settins (Arkham Asylum, Werewolf, Ctullhu Mythos, Vampires, Liches/ spojeny jednim pribehem.
Autorská citace #79
22.8.2011 18:04 - Dalcor
Alnag píše:
Prostě je to taková "all-in" metoda. Dají ti všechno, co bys mohl chtít a potřebovat.

Ale Zaplať uhlíři. Map folia navic nejsou combat mapy. Ale zaroven k te adventure path vychazeji nove Combat Mapy v serii Game Master, karetni sady itemu, figurky, Area Guide. Třeba Sargava - the Lost Colony pro Serpent Skull. Players Guide pro hrace je zadarmo. A treba Jade Regent obsahuje pravidla pro tvorbu a mechaniky obchodní Karavany.
Autorská citace #80
22.8.2011 18:10 - Bajo
Už asi začínám mít představu :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098575830459595 secREMOTE_IP: 3.239.52.235