Pravidla

Adydas
1.2.2011 19:31
Pasti - Spot nebo Search?
Zdravím, mám tu jeden, možná stupidní, dotaz k 3.5e.
Mám skupinku dobrodruhů, jdou chodbou, ve které je past spouštěná dejme tomu provázkem přes cestu. Jaký hod mají hrdinové provést, aby zjistili, jestli si všimli spouštěče?
  • Spot (Postřeh) mi zní nejlogičtěji,
  • Search (Hledání) bych podle názvu použil např. při důkladnějším ohledání stěn
  • Z pravidel jsem vyrozuměl, že Spotem si všímám spíš ukrytých postav, ale Searchem zkoumám detaily a v jeho popisu je Notice Trap (Všimnout si pasti)
  • Search trvá plnou akci, což není případ procházení chodbou
Doufám že chápete dotaz. Prosím poraďte, co s tím?
Autorská citace #1
1.2.2011 19:33 - Alnag
Spot, když by to mohli zahlídnout dřív než to spustí. Search, pokud se rogue nebo někdo rozhodne, že to vypadá nebezpečně a bude pasti aktivně hledat.
Autorská citace #2
1.2.2011 19:44 - Lokken
Za a) máš v názvu chybu, je tam "serch".

za b) záleží na situaci:

Spot je spíš pasivní hod - procházíš chodbou, kde je natažen ten provázek a postavy si mohou hodit, aby si takové věci všimli než se spustí. Tedy pokud usoudíš, že je na to šance - mají dost světla, vidí va tmě...

Search je aktivní hledání - nechával jsem postavy hodit například pokud se rozhodli prohledat chodbu, jestli v ní není past nebo hledali třeba tajné dveře.

Pokud chodbou jen procházejí, tak bych je nechal hodit na Spot. Když by uspěli tak jim oznámím, že se jim něco nezdá, při hodně výrazném úspěchu bych jim pak prostě řekl, že je zde asi past. Následně by se mohli rozhodnou použít Search aby zjistili jak past přesně funguje a kde se nachází (vypustím pokud měli ten velký úspěch) a potom ji buď obejít, nebo zneškodnit pomocí Disable Device.

Edit: Alnag je rychlejší a stručnejší :)
Autorská citace #3
1.2.2011 19:58 - Adydas
Opraveno. Díky oběma, to jsem potřeboval vědět
Autorská citace #4
1.2.2011 19:59 - Jarik
a kdyz Search selze, tak automaticky nechat hodit Spot.
A kdyz selze i ten, tak ... napsat nekrolog :D
Autorská citace #5
1.2.2011 22:46 - Fibriso
nastesti SW saga, 4E a Pathfinder to maj sloučené jako Perception :)
Autorská citace #6
1.2.2011 23:03 - Jarik
v nejakem mojem rukopisu to resi dovednosti {vsechny v tomto pripade funguji stejne}:
Vedomosti z pruzkumnictvi, Vedomosti ze zlodejstvi; pripadne Znalost jeskyne, mesta,... (proste podle prostredi kde ta past je)
Autorská citace #7
1.2.2011 23:28 - Lokken
Jarik píše:
nastesti SW saga, 4E a Pathfinder to maj sloučené jako Perception :)

Yep
Autorská citace #8
2.2.2011 10:59 - Quentin
Myslím, že by 3,5e snesli spojení spot/search pod perception a move silently/hide pod stealth. Nebo myslíte, že by to pak měli postavy moc levné?
(jak to vlastne je v PF?)
Autorská citace #9
2.2.2011 11:25 - Lokken
V PF je to sloučeno jak navrhuješ, resp. do Perception je samozřejmě zahrnuto i Listen.
Autorská citace #10
2.2.2011 11:34 - Fibriso
ve 3.5 je příliš mnoho duálních skillů Spot/search/listen či Hide/move silently
Pokud Rogue chtěl v tom byt dobrý, většinou na to vypotřeboval většinu svých skill pointů, takže ož nic dalšího většinou neuměl...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.054715871810913 secREMOTE_IP: 3.83.87.94