Pravidla

Autorská citace #1
17.8.2010 11:40 - Alnag
Úžasné! Přesně tohle jsem potřeboval pro hráče a ne a ne najít čas to vytvořit. Díky Geralte!
Autorská citace #2
17.8.2010 13:09 - Ebon Hand
Skvěle napsané! Super materiál pro vstup do hry a správné vymezení agentů.
Píše:
Agentům je tak zakázáno používat waterboarding, odpírání spánku, vystavení teplotním extrémům..

To mě podavilo a zahlazení operace je též výborné. :-)
Autorská citace #3
17.8.2010 14:43 - Geralt
Díky, už jsem si myšlenkou na podobnou orientační mini-příručku pohrával delší čas. Budu jenom rád, když hráčům pomůže vcítit se přímo do kůže agentů OV a prohloubit jejich zážitek z hraní v prostředí Esoteroristů.

Ebone, tak to si potom ještě přečti sirienův článek Nakupujte v OBI aneb názorné ukázky toho, co rozhodně agenti nesmějí. :)
Autorská citace #4
17.8.2010 15:45 - sirien
Ebon Hand píše:
To mě podavilo

jo. Živě mám tu před sebou tu scénu kdy sme s Geraltem z tý esonány potřebovali dostat lokaci té jejich pitomé základny a poněkud jsme spěchali... myslím, že jsme udělali přesně to, co je v tom článku shrnujícím, co sme dělat rozhodně nesměli.
Autorská citace #5
17.8.2010 15:58 - Geralt
Vidět nás v tu chvíli etická komise OV, možná by nás - navzdory všem zásadám - zastřelila rovnou na místě, protože Membrána v tu chvíli musela připomínat ementál.
Autorská citace #6
17.8.2010 16:01 - sirien
...sem vždycky tvrdil, že etika je brzdou pokroku...
Autorská citace #7
17.8.2010 16:15 - Ebon Hand
Nakupjte v OBI jsem četl, ale je to pro mě hodně s nadsázkou (čtu tu prakticky vše, ačkolik se diskuzí příliš neúčastním). U tebe mi přišlo vtipné, že manuál je hodně etický a pak přímo vyjmenovává druhy mučení, které by neměli praktikovat. Dýchlo z toho na mě: "Kluci, né že zase budete waterboardit..." :-)
Jinak se neboj, že bych to na mě bylo nějak ostré. Nyní vedu dark kampaň, která je fakt drsná a vložené hry jsou přímo za záporáky, něco jako za tvoje SVT.
Autorská citace #8
17.8.2010 18:31 - Alnag
Jenže mám dojem, že to jsme hráli ještě v době než ten Factbook vyšel nebo rozhodně předtím, než jsem po pořádně četl...
Autorská citace #9
17.8.2010 18:56 - Geralt
Ebon: Možná nás tehdy při sirienem vzpomínaném hraní sledovali, a když zjistili, jak jsou postavy schopné zacházet při výslechu se zadrženými, narychlo ještě doplnili příručku. :)

Alnag: To je pravda, Factbook vyšel teprve vloni, v hlavní příručce je o Ordo asi jen stránka základních informací. Každopádně teď už nikomu výslech za asistence elektrické vrtačky neprojde. :)
(Jdu se připravit na tu vlnu "děkovných" vzkazů.:)
Autorská citace #10
17.8.2010 20:25 - sirien
Geralt píše:
Každopádně teď už nikomu výslech za asistence elektrické vrtačky neprojde.

Hej, buď fér. Kdyť sem jí s tou elektrickou vrtačkou nic moc neudělal... většinu času sem s ní jen šermoval ve vzduchu a pouštěl na prázdno, zatimco sem měl nějaký kecy okolo. Víceméně se dá říct, že standardní operační postup:
Píše:
klamu, získání důvěry, zastrašování a ustanovení emocionální dominance nad zadrženým.

jsem vzásadě naplnil - holka byla zastrašená a emocionální dominance byla očividně na naší straně.
Uznávám, že jsem jí teda jako i trochu navrtal, ale to se dá považovat za ten klam - sliboval sem jí kosti a přitom sem sotva prošel kůží, z toho odešla jen s pár jizvama na koleni.

(hm, když si to tak přehrávám zpátky... předali sme jí pak centrále nebo sme prostě vytáhli devítku a oddělali jí? Nějak se už nevybavuju, vim jen že sme spěchali na ten blbej ostrov...)
Autorská citace #11
17.8.2010 20:32 - Colombo
Jo Factbook, já si říkal, kam až se ten debilní facebook dostal:D
Autorská citace #12
17.8.2010 22:53 - Geralt
No, je fakt, žes tou vrtačkou šermoval okolo dost dlouho na to, aby si mohla spojit, že nemluvíme do větru... to by se u Review Board bralo jako polehčující okolnost a navíc ta směrnice o tvrdých technikách ještě nebyla v oběhu. Následovníci to budou mít těžší.

Mám matný pocit, že jsme ji notně omráčenou zapakovali do koberce a takhle nechali na nějakém utajeném meeting pointu. Jestli si ji potom nevyzvedli... my už každopádně měli plné ruce práce v Dominikánské republice.
Autorská citace #13
18.8.2010 00:13 - sirien
Geralt píše:
my už každopádně měli plné ruce práce v Dominikánské republice.

jo, lítání po místních gangsterech a najímání místních gueril a ilegálních ozbrojených skupin na přepadovou akci... tolik k těm řečem o ochotě k leteckým zásahům, sem si řek o jednoduchej krátkej nálet dvou Raptorů s kazetovym napalmem a prej že "sorry, nejsou poruce, zařiďte se sami"
Autorská citace #14
18.8.2010 18:00 - Jerson
Koukám, že tihle agenti to mají v něčem těžší než Omega, ale v jiných věcech zase jednodušší. Každopádně se nechám inspirovat, dobře napsáno :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058383941650391 secREMOTE_IP: 54.157.35.140