Pravidla

Autorská citace #41
23.8.2010 15:25 - tuleník
US Amazon v preorderi mi vyjde stále najlepšie, pokiaľ to prejde cez colnicu ako delostrelecký granát listom papiera (tento rok zatiaľ colníci neblbli). Pomery u vás sa môžu vzhľadom na "neeuro" mierne líšiť.
Night: papierovanie tam nie je žiadne (jediný papier je faktúra v balíku) a platba je ľubovoľnou kartou umožňujúcou platbu cez net (mierne mi vadí, že Amazon nežerie PayPal). Dáta svojich kariet mám na Amazone sejvnuté, takže už iba klikám.
Autorská citace #42
23.8.2010 15:56 - Night of Triumphatorr
tuleník píše:
Night: papierovanie tam nie je žiadne (jediný papier je faktúra v balíku) a platba je ľubovoľnou kartou umožňujúcou platbu cez net (mierne mi vadí, že Amazon nežerie PayPal). Dáta svojich kariet mám na Amazone sejvnuté, takže už iba klikám.

to je hezké, ale já jsem rád že ovládám jakžtakž základní účet a základy internet banky. Mám to celé jen chvíli tak se v tom všem zas tak neorientuju.
Autorská citace #43
23.8.2010 16:26 - tuleník
Amazoňácky účet (zdieľaný všetkými lokálnymi pobočkami) obsahuje: zoznam adries doručenia a prípadne aj fakturačných adries (predpokladám, že budeš mať aj tak len jednu - domov), zoznam kariet, ktorými môžeš platiť (asi zas len 1, nie každý tam má 3 ako ja...) a to je v podstate všetko.
Čiže... vymyslíš si login (heslo nestratiť), zadáš adresu, číslo karty, platnosť karty, jej bezpečnostný kód (vzadu na karte na tom papieriku kde sa pri prevzatí podpisuješ) a to je +/- všetko. Pokiaľ nemáš problém s dosť basic ingliš, je to blbuvzdorné.
Autorská citace #44
23.8.2010 19:50 - Almi
tuleník: Zas tak snadný to není..musíš mít určitý typ karty..musíš ji mít povolenou na určitý typ transakcí..a i tak poslední dobou řeším, proč mi to najednou nejde :( Docela Nighta chápu.
Autorská citace #45
23.8.2010 23:06 - tuleník
Almi: áno, s tým, že karta nie je aktivovaná pre tento typ platieb, problém byť môže, ale v poslednom čase som sa snáď nestretol ani s disablovanou Visou Electron (asi najstupídnejšia platobná karta) ... to ale vyriešiš za 3 min v banke (zaujímavejšie bolo, keď som potreboval aktivačný kód pre PayPal, to chalan na pobočke asi 20 min prehrabával manuály, následne volal support a keďže to bolo v banke, ktorej systém poznám, napokon som ja volal s chlapom na helpdesku a navigoval toho beginnera za prepážkou :D)
ja som donedávna mal aby som nemal problém embosovanú mastercardku, síce stála 2x viac ako "bežný štandard" ale s tým nie je problém ani v stupídnych USA, kde občas nemajú elektronický terminál, ale iba imprinter
či je karta "povoliteľná" pre elektronické platby spoznáte podľa toho, či má na podpisovom páse bezpečnostný kód (3- alebo 4miestny)
Autorská citace #46
24.8.2010 11:03 - Nalar
No je to sice offtopic, ale k Visa Electron asi tolko, mal som ju standartne k uctu v SLSP, ma trojmiestny CVV kod(snad je ta skratka dobre), ale aj tak platby nesli(paypal, apple appstore, wow...). Na pobocke mi tvrdili, ze s tym nemozu nic spravit a ze Electron nevedia aktivovat na takyto druh platieb. Tak sa to muselo riesit embossovanou Visou (cislo kredytky je vystuple). Platim za nu nu asi 1000sk rocne co snad neni take zle, vzhladom na to ze funguje vse.
Autorská citace #47
24.8.2010 11:11 - Alnag
Raritnost předmětů

Zrušeny daily omezení na předměty (hurá!) Zavedena raritnost předmětů... proč mi to připomíná systém magic kartiček... doufám, že nebude následovat nějaký produkt tohoto typu.
Autorská citace #48
24.8.2010 11:24 - Sethi
Tyhle úpravy se budou promítat i do "běžného" DnD?

(Ne, neobtěžovala jsem se číst ten článek. Mám na to svoje lidi. =) )
Autorská citace #49
24.8.2010 12:29 - ShadoWWW
Uši: Ano.
Autorská citace #50
24.8.2010 12:39 - Sethi
Noooo dobře, asi jsem tu otázku měla položit obšírněji, abych dostala tako jako... méně fatalistickou odpověď.

Měla jsem pocit, že jsou Essentials jaksi... životaschopná sama o sobě, jakože skoro jiná sada pravidel. Znamená to, že odšoupnou základní 4e zcela, nebo budou sdílet jen některé oblasti, zatímco vedle sebe poběží jak 4e, tak Essentials?
Autorská citace #51
24.8.2010 12:50 - ShadoWWW
Essentials budou zvláštní řadou. Pro současné hráče mají smysl snad jen hráčské Essentials příručky. V nich budou nějaké nové buildy, featy a možná pár dalších novinek. Wizardi sami přiznávají, že DM příručky budou pro současné DMy zbytečné, nebude v nich nic nového.

Co se týče změny pravidel, tak jich je v Essentials docela dost a promítnou se skrz updaty i do současných 4E příruček. Wizardi tvrdí, že změny, co přijdou (např. raritnost předmětů, změna featů, změna rasových bonusů apod.) by Wizardi udělali, i kdyby Essentials produkty nevydávali. Zkrátka mají za dva roky zkušenosti, že některé věci nefungují úplně dobře, tak to teď chtějí opravit.
Autorská citace #52
24.8.2010 12:50 - noir
Ušatá: Se změnou Essentials se mění i dost věcí v základních pravidlech. Třeba zloděj bude dávat asi dvakrát větší zranění a další nepodstatné drobnosti...
Autorská citace #53
24.8.2010 12:51 - Alnag
Ušatá: Essentials jsou prostě updaty současných pravidel na verzi 4.5 (akorát se tomu tak nesmí říkat). V builderu a pomocí rules compendium bude tohle všechno updatováno. Rules compendium si můžeš koupit i zvlášť.

Essentials je jen forma prezentace hry pro určité cílové publikum...
Autorská citace #54
24.8.2010 12:54 - Sethi
Myslela jsem, že mají Essentials úplně jiný přístup k povoláním, jak s tím chtějí srovnat ta současná?

Asi se prostě spokojím s tím, že to nechápu.
Autorská citace #55
24.8.2010 12:55 - ShadoWWW
Co se týče těch změn, tak některé už byly naznačeny v PHB3. Změnilo se řazení schopností v tabulkách nestvůr v MM3... Těch změn je letos dost a vyvrcholí to právě změnami s příchodem Essentials. Ale z toho, co jsem zatím viděl, tak ty změny budou převážně k lepšímu.
Autorská citace #56
24.8.2010 12:57 - ShadoWWW
Ušatá: Vem to třeba tak, že povolání v PHB3 mají taky úplně jiný přístup než ty z PHB1. A přesto jsou vzájemně kompatibilní a nedá se říct, že ty z PHB3 jsou třeba výrazně lepší než ty z PHB1.
Autorská citace #57
24.8.2010 12:58 - Alnag
Sethi píše:
Myslela jsem, že mají Essentials úplně jiný přístup k povoláním, jak s tím chtějí srovnat ta současná?


Jasně. Ale to je třeba část, kterou se nemusíš zabývat... stejně jako můžeš hrát DnD bez PHB2 nebo PHB3... to je volitelné. Ale zásahy do fungování magických předmětů, rasových bonusů apod. jsou napříč celou hrou...
Autorská citace #58
24.8.2010 14:24 - tuleník
Ušatá: s tým nechápaním sme viacerí, počuj, nebude to tým že sme v podstate kolegovia? :D
Nalar: brutááálne preplácaš! ja som za embosovanú debetnú MasterCard platil v OTP pokiaľ sa dobre pamätám asi 300/r. a Visa Electron od ČSOB (aktuálna) takisto funguje bez problémov. Neembosovaná MasterCard kreditka (tá najnižšia verzia) takisto bez problémov.
Autorská citace #59
24.8.2010 14:46 - wlkeR
Kdyz teda prirucku budou updatovany, znamena to, ze v dobe vydani Essentials bude na netu takova verze Errat, ktera upravi vsecky dosud vysle 4kove knihy na '4.5?'
Autorská citace #60
24.8.2010 14:57 - ShadoWWW
Předpokládám, že updaty starých příruček na "4.5" vyjdou v těch ohlášených na 5.10. Essentials tu budou o měsíc dřív (Red Box vychází 7.9.).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090043067932129 secREMOTE_IP: 18.116.118.198