Pravidla

Malfin
20.4.2010 07:46
Kubulinkova 3,5e otázková smršť
Existuje nějaký manuál, který upravuje pravidla a možnosti pro povolání mnich/zloděj? Myšleno něco ve stylu ninja.
Hrajeme na Faerunu. Kensei pochází z dálného východu a nyní jsme v Hlubině. Chtěl by se stát tichým zabijákem. V Hlubině se určitě zdržíme hodně dlouho. Můžete mi poradit?
Autorská citace #1
20.4.2010 08:08 - Jarik
k 3,5 existoval tusim book zamereny ciste na vychodni styly.
Nebyl jen pro povolani mnich/zlodej, ale i bojovnik a hranicar.
Az budu odpoledne doma, tak se ti zkusim podivat do sve databaze. Nezarucuji vsak z jakeho sveta to je (pokud to je).
Minimalne to bylo jako soucast nejakeho dobrodruzstvi.

Problem ticheho zabijaka resi jiz v zakladu shadowdancer a assassin (nebo neco takoveho) - to overim jeste behem dopoledne.
Autorská citace #2
20.4.2010 08:31 - Malfin
No přesně něco takového bych potřeboval. Chytit se něčeho, zbytek doděláme, upravíme. Děkuji.
Autorská citace #3
20.4.2010 08:35 - alef0
Ninja je oficiálne povolanie v Complete Adventurer (3,5)
Autorská citace #4
20.4.2010 08:48 - Jarik
Kubulinek>
Takhle narychlo...
http://www.d20srd.org/indexes/classes.htm
povolani Assassin (nebo Shadowdancer)

neni to zadne tahani ze specialnich booku, ale primo z DMG
Autorská citace #5
20.4.2010 08:56 - Jarik
a nebo ... http://www.crystalkeep.com/d20/rules/DnD3.5Index-Classes-Base.pdf
Pokud ti to staci takhle.
Pro priste - zkus pouzit alespon google 'DnD3.5 ninja' :) At to nemusi delat nekdo jiny pri praci.
Autorská citace #6
20.4.2010 09:05 - Malfin
což o to, já pana googla použil. na ten první odkaz jsem narazil. Na ten druhý ne, proto jsem psal. Každopádně děkuji za rady.
Autorská citace #7
23.4.2010 21:48 - Alnag
Kubulinek píše:
Existuje nějaký manuál, který upravuje pravidla a možnosti pro povolání mnich/zloděj? Myšleno něco ve stylu ninja.


Něco bylo v Oriental Adventures (pro 3e). Dokonce AEG (ne ten výrobce spotřební elektroniky) vydalo jednu verzi Rokuganu (Legendy pěti prstenů) pro D20 systém, tam bylo východních vychytávek ještě víc. A krom toho existoval hafec dalších produktů třetích stran, včetně různých verzí ninjy.

Osobně mi ale vždycky víc imponovalo, když se místo vymýšlení nových pravidel (nebo jejich tahání z nějakých obskurních booků) prostě přefluffuje existující. Místo dýky máš hvězdici (taky dělá 1d4 a má dohoz 5 stop). A tak... pokud se dokážeš podívat novým pohledem, tak i v základních pravidlech (+ DMG Assassin) se dá pro ninju najít dost a dost.
Autorská citace #8
27.4.2011 11:13 - Malfin
Mám další dotaz:
Jak je to v 3,5e s alchymií? Jedna z postav se chce věnovat alchymii. Vím, že je to součástí Craft, ale pokud se chce specializovat dejme tomu na výrobu jedů nebo prostě rozlišovat více možností alchymie. Můžete mi někdo poradit?
Autorská citace #9
27.4.2011 13:01 - alef0
Na jedy je tuším craft, ale tam sú strašné DCs a je to neoficiálne. My sme sa uchýlili k nejakej neoficiálnej príručke, kde bol na varenie jedov feat a kopa štatistík, len ju teraz asi nenájdem.
Autorská citace #10
27.4.2011 13:50 - Malfin
Napadlo mě, že bychom udělali nějaká houserules, že by byla obecná alchymie (craft) a pak by se vytvořila třeba kolonka jedy. Když by postava vytvářela jed/protijed házelo by se na součet obecná + jedy. Když by chtěla vytvořit výbušninu například, házelo by se jen na obecnou.
Autorská citace #11
28.4.2011 21:25 - Thorar
v 3.5 mas Craft (poisonmaking) a neco malo o jedech je v Complete Scoundrel
Autorská citace #12
28.4.2011 21:32 - alef0
Thorar,
no jasné, máš pravdu. Je to rovno v SRD, akurát tie jedy sú slabučké a ceny v nebi.
Autorská citace #13
28.4.2011 21:38 - Thorar
Jo a velmi slušný výběr jedů (pár desítek) je v Book of ville Darkness a Drow of underdark, tam už to je o něčem jiném.

(měl jsem postavu zaměřenou na jedy a pasti, tak jsem to kdysi dával dohromady)
Autorská citace #15
2.5.2011 06:07 - Malfin
Díky moc všem. Nahlédl jsem do těch manuálů a vypadá to moc dobře. Jsou tam i nějaké featy jako Expert a Master alchemist. A ty seznamy jedů a přísad se mi moc hodí.
Autorská citace #16
25.7.2011 06:32 - Malfin
Existuje nějaký manuál vytvořených NPC postav mimo Enemies & Allies?
Autorská citace #17
25.7.2011 08:25 - Vojtěch
Nepamatuji se, maximálně nějaká 3rd party, nebo si můžeš zkusit překonvertovat zpětně něco z NPC galerie Pathfinderu a jejich NPC monster.

Jestli někde někdo udělal vlastní galerii nevím...
Autorská citace #18
27.9.2011 07:21 - Malfin
Existuje nějaké dobrodružství, které se odehrává přímo v Hlubině?

EDIT: popřípadě, kde to vzít :)
Autorská citace #19
27.9.2011 07:51 - Vojtěch
Zapátrám... Určitě vím o dobrodružstvích, co se odehrávají pod Hlubinou (*prsk* Waterdeep). Cokoli s názvem Undermountain (Return, Descent into atd.). jinak by možná stálo za to prohlédnout Wizardí staré archivy pro Forgotten Realms

Současný archiv
Starý archiv
Autorská citace #20
27.9.2011 08:18 - Malfin
Ten archiv právě procházím. Díky.
Autorská citace #21
1.1.2015 10:01 - Malfin
Vzpomínáte na nějaké oficiální dobrodružství pro 3,5e které stálo za to? Něco okolo 8. lvl. Snažím se vybrat něco pro naši družinu... Uvítal bych radu. Pokud zahloubáte...
Autorská citace #22
1.1.2015 10:21 - Vojtěch
Bohužel 3E jich moc neznám, ale můžete zkusit tohle. Má to slušné reference a je to pro 3.5. Jinak by se asi dalo najít něco v Dungeonech.

Jinak pro referenci by ti mohlo pomoci toto.
Autorská citace #23
1.1.2015 23:13 - Alwaern
A Family Affair (od N.Games) - používá 3.5, poté Tsar Rising a konečně rovněž What Evil Lurks od N.Games.

Link (dočasný) je zde,zde a zde.

AFA i WEL jsou povedené moduly (stejně jako většina věcí od N.Games, Tsar Rising jsem jenom četl.
Autorská citace #24
2.1.2015 11:13 - chrochta
3e dobrodružství Red hand of Doom prý dovede hráče z 6. úrovně na 12. úroveň. O co jde? V horách obnovil skurut polodrak Tiamatin kult, zrekrutoval armádu a chystá se do podhůří do údolí Elsir, aby drancoval a vytvořil říši. No, a postavy ho musí zastavit. Zahrnuje vraždu několika draků, diplomatickou misi ke kostějovi (vrátit jeho ukradené fylakterium), bitvu o město, diverzní operace mající oslabit hordu a zachránit co možná nejvíc lidí, a nakonec výpravu do svatyně zabít Nejvyššího drakopána.
Samozřejmě jsem nehrál, jen četl (a překládal) - ale vypadá to docela dobře.

Nebo můžeš zkusit Návrat do chrámu Živelného zla (překlad textu je na Kostce), klasiku nejklasičtější.
Autorská citace #25
5.1.2015 12:07 - Malfin
Díky za info i linky!!

O Red hand of Doom jsem četl a zrovna se na něj dívám trochu více. Vypadá to zajímavě.

Alwaern: Díky! O tomhle nevím, tak se na to musím podívat blíže. Díky za vstřícnost a linky!

EDIT: Rád bych se ještě podíval na něco, co se odehrává ve Waterdeepu. Krom podzemních věcí...
Autorská citace #26
5.1.2015 12:22 - Vojtěch
Kouknu do Waterdeep knihy. Možná tam pár lokací bude, ale pro 3.5 by možná bylo lepší ještě propátrat Living Realms, jestli tam nebudou nějaké scénáře.
Autorská citace #27
5.1.2015 12:45 - Malfin
Vojtěch: Netuším, co myslíš "Living Realms".
Autorská citace #28
5.1.2015 12:48 - Vojtěch
Zadej do googlu. Byl to systém organizovaného hraní v Realmsech a myslím, že by mohli mít archiv scénářů (odtud se bohužel nepodívám).
Autorská citace #29
5.1.2015 12:51 - Malfin
Už to prohlížím. A je tam toho mraky! Díky.
Autorská citace #30
16.4.2015 12:49 - Malfin
Někde tady byl článek s tvůrčími otázkami na tvorbu backgroundu postavy. Formou dotazníku nebo sadou otázek. Bylo to dlouhé a fajn. A nemohu to najít, vybavuje se to někomu, prosím?
Autorská citace #31
16.4.2015 13:12 - Gurney
Předpokládám že myslíš buď tento dlouhý dotazník nebo tento kratší (který mám osobně radši, dle mého jde rovnou po tom co je nejpodstatnější pro hráče i GMa...)
Autorská citace #32
16.4.2015 13:45 - Malfin
To je přesně ono!! Díky. Asi jsem to přehlédl a ani mi to nenašlo, když jsem zadal klíčová slova.
Autorská citace #33
16.4.2015 14:06 - Gurney
Pokud chceš něco vyhledávat slova přímo z článků a diskuzí, zadávají se ve až na stránce s vyhledáváním do okna nahoře, pokud hledáš pouze slova z nadpisů článků, pak stačí z kterékoli stránky do malého vyhledávacího okna vpravo nahoře (nebo případně na stránce s vyhledáváním do okna dole uprostřed - je to trochu divné, ale lidi to tak chtěli a někdy to fakt dává logičtější výsledky). Já si tipnul, že to bude Alnagův článek, tak jsem to měl snazší.
Autorská citace #34
3.10.2016 08:34 - Malfin
Potřeboval bych pomoc s vyhledáváním. Jsou někde ke stažení tyto dobrodružství pro 3 a 3,5e
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Dungeons_%26_Dragons_adventures

Nejlépe v jednom balíku, ale klidně i samostatně. Hledám a sem tam něco najdu, ale trvá to. Odkaz na nějaké "zaručené" stránky? Děkuji za pomoc.
Autorská citace #35
3.10.2016 09:15 - LokiB
Malfin: typicky jsou pro ty, kteří si to odmítají kupovat, nebo si dělají alternativní zásobu, dostupné v torrentových sítích kolekce. když si zadáš něco jako: torrent dungeons dragons collection
je tedy už poměrně dlouho, co jsem s torrenty přišel do styku ... imho je dneska obtížné najít věrohodný odkaz, který by nebyl jen reklaou/virem/...
ale bývaly takové, kde třeba v 12GB kolekci bylo skoro všechno, co pro danou platformu vyšlo
může to být taky zábava na půl dne, najít fungující torrent
Autorská citace #36
3.10.2016 22:27 - chrochta
Malfine, ta dobrodružství původně volně ke stažení mám. Heart of Nightfang Spire, Speaker in Dreams a Red Hand off Doom jsou tady na Kostce přeložené, stejně jako Return to the Temple of Elemental Evil (bez obrázků a mapek) a hromádka dobrodružství z různých příruček k Forgotten Realms. Expedition to the Ruins of Greyhawk (a nejsíš i pár dalších Expedition) mám kdysi dávno poctivě upirátěné, City of Spider Queen poctivě koupené jako pdf. Klidně zašlu mailem.
Autorská citace #37
9.8.2018 20:53 - Malfin
Před lety jsme dohráli Expedition to Castle Ravenloft. Rádi bychom se do Ravenloftu vrátili. Hrál jste někdo jiné oficiální dobrodružství z tohoto světa? Můžete doporučit?
Autorská citace #38
19.6.2019 19:06 - Malfin
Jak jste postupovali v případě léčby lykantropie? Pokud byla postava kousnuta. Do první proměny jí zbývá krátký čas, ale obyčejné remove curse mi přijde jednoduché a nevyužití potenciálu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12328100204468 secREMOTE_IP: 18.206.160.129