Pravidla

Vannax
15.3.2010 15:52
AD&D kompilace
Mám v úmyslu si pro sebe vytvořit kompilaci pravidel AD&D. Chci se vás, kdo jste si někdy překládali něco z AD&D (buď přímo z pravidel nebo různých modulů, doplňků, settingy apod.), tedy požádat, jestli můžete prohledat "šuplíky". Pokud byste našli nějaké překlady, které jste zatím nikde nezveřejnili ať proto, že jste je nedokončili nebo z jakéhokoli jiného důvodu, pošlete mi je, prosím, na e-mail leafbower@gmail.com

(Výsledek této kompilace pravidel by měl mít podobu off-line webových stránek, kde by veškerá pravidla měla být vzájemně prolinkována. Tedy např. když si otevřu stránku s nějakou NPC, budou v ní rovnou odkazy třeba na prostředí, ve kterém se vyskytuje, na kouzla, která používá, magické předměty nebo třeba zbraně které má, apod.)

Zatím mám pohromadě pravidla pro hráče, valnou část pravidel pro DM, základní bestiář, část kněžských a kouzelnických kouzel a psioniku a část magických předmětů. K tomu zatím dotvářím pravidla a prostředí Dark Sun.)

Hotové:
- kouzlenická kouzla (AD&D obecně)
- psionické schopnosti (AD&D obecně)
- povídka z Asticles´ Gambit (Dark Sun)
- několik desítek nestůr z Dark Sunu a Mystary

Rozpracované:
- pravidla pro Dark Sun
- modul Black Flames (Dark Sun)
- příručka Dune Trader (Dark Sun)
- příručka Ivory Triangle (Dark Sun)
- rejstřík kouzelnických kouzel
Autorská citace #1
15.3.2010 16:09 - Merlin
Vannax: někde by se měl toulat můj překlad Kompletní Paladinské příručky, Válečnické příručky a Zbraní a vybavení, pak část bestiáře, něco ze Zlodějské příručky
Autorská citace #2
15.3.2010 16:17 - Alnag
Merlin píše:
Vannax: někde by se měl toulat můj překlad Kompletní Paladinské příručky, Válečnické příručky a Zbraní a vybavení, pak část bestiáře, něco ze Zlodějské příručky


To bude asi tuto.
Autorská citace #3
15.3.2010 16:23 - Merlin
hehe..poněkud neobratné překlady..pravda :D
Autorská citace #4
15.3.2010 17:52 - Vannax
Díky. Neva, případně si to trochu zobratním:-)
Autorská citace #5
16.3.2010 01:23 - Shako
V cem je lepsi ADnD nez novejsi verze DnD, ze ma pro nekoho smysl jeste ted si davat praci s prekladem ADnD? Predokladam, ze to neni jen tak z nostalgie, ale protoze si to chce nekdo zahrat...
Autorská citace #6
16.3.2010 07:53 - Merlin
Shako: spousta věcí je přeložená hodně let :)
Autorská citace #7
16.3.2010 08:47 - Vannax
Shako: Ja si to prekladam porad, protoze to porad hraju. Pro mne je lepsi oproti novejsim verzim DnD ve spouste veci. Predevsim ale proto, ze jsem na tyhle pravidla zvykly a nemam chut se seznamovat s jinyma a pak taky proto, ze settingy, ktere hraju jsou vytvarene pro ADnD.
Autorská citace #8
16.3.2010 10:57 - Ebon Hand
Koukám do svých elektronických análů a mám bohužel vše jen v AJ.
Projekt zní zajímavě a jelikož celá naše komunita hraje v 2e, tak se na to moc těším. :-)
Autorská citace #9
16.3.2010 11:10 - Vannax
Ebon: Nepočítal jsem s tím, že by to někdo jiný chtěl používat, ale pokud budeš mít zájem, tak proč ne. Ale zas tak moc se netěš, vzhledem k tomu, co to všechno obnáší, tak je to na dlouho :-)

(Navíc si zrovna příliš nerozumím s tvorbou webu, takže mi dost času zabírá i jenom zjistit, co všechno mám kde udělat, aby to fungovalo a vypadalo, jak potřebuju. Dělám to ve frontpage, protože jsem zatím nic lepšího pro rozsah mých schopností nenašel. Ale myslím, že je asi jedno, v čem se to vytváří.)
Autorská citace #10
16.3.2010 15:31 - Chrochta
to Shako: Pro druhou edici vyšlo hafo materiálů, které se později neobjevily a nejspíš už ani neobjeví (jestli teda Šarlatáni nezmění "tři a dost" přístup ke světům).

V "šuplíku" sice nic nemám, ale udělám si čas a zkusím přeložit pár potvůrek, co se objevily v různých volně stažitelných modulech na starých Wizardích stránkách.
Autorská citace #11
27.3.2010 14:32 - chrochta
Vannaxi, kam ti mám poslat překlady?
Autorská citace #12
27.3.2010 21:09 - Vannax
leafbower@gmail.com
díky chrochto
Autorská citace #13
28.3.2010 14:11 - Chrochta
Odesláno.
Autorská citace #14
21.7.2010 13:11 - Bajo
Zajímalo by mě, jak to jde? Jestli tenhle projekt potichu někde pokračuje a nebo ne?
Autorská citace #15
21.7.2010 13:21 - Vannax
potichu pokračuje a věnuju se tomu dost pravidelně. Ale vzhledem k tomu, kolik je materiálů vs. času, tak to přibývá relativně pomalu.
Zatím jsem zadal tyhle materiály:
* kouzlenická kouzla (AD&D obecně)
* psionické schopnosti (AD&D obecně)
* začal jsem přepisovat pravidla pro Dark Sun (bohužel se to nedá zkopírovat ani nijak jinak elektronicky převést)
* přeložil a přidal jsem modul Black Flames (Dark Sun)
* 1x povídka z Asticles´ Gambit (Dark Sun)
* značnou část příručky Dune Trader (Dark Sun)
* několik desítek nestůr z Dark Sunu a Mystary s přispěním Chrochty (tímto děkuji)
* začal jsem zařazovat části příručky Ivory Triangle (Dark Sun)
* rozpracován kompletní rejstřík kouzelnických kouzel
Autorská citace #16
21.7.2010 14:16 - Dalcor
Mrknu se co mám doma, ale moc toho nebude...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08409309387207 secREMOTE_IP: 52.90.40.84