Pravidla

t2001
11.11.2009 19:18
Jak vytvořit postavu na vyšší úrovni?
Prosím vás, vím, že to v pravidlech někde je..myslím že jsem to i viděl. Ale teď mám vlčí mlhu či co a ne a ne to najít.
Kde najdu kolik mají mít postavy na úrovni jiné než 1. goldíků/magic itemů?
děkuji za info
Doplnění: Mám namysli v 4e
Autorská citace #1
11.11.2009 20:10 - wlkeR
No v D&D 3.5E je to v DMG na stránce 135, co se 4e týče, já si teda nepamatuji, že bych to někde viděl, což je pravděpodobně způsobeno balíčkováním pokladu, takže řešení tohoto problému je asi na DM a mohlo by vypadat takhle:
- Pokud nahrazuješ padlou postavu, dej jí equipment stejných úrovní a zlato té původní
- Pokud hraješ novou, rozdělte si do družiny balíčky všech předchozích úrovní mimo odhadmo 9ek a 10ek, což by mělo zhruba pokrýt náklady typu hospoda, mýtné atp.
Jediný pravidlo o kterym v tomhle ohledu vim, je, že postava 10-11 úrovně by měla pomalu mít obsazený všechny magic item sloty.
Autorská citace #2
11.11.2009 21:31 - Geralt
t2001: Pokud se ptáš na D&D 4e, tak tvorba postavy na vyšším levelu je podrobněji popsána v Dungeon Master's Guide, str. 143.

Standardní vybavení z PHB si může postava vzít víceméně jakékoliv. Z magických předmětů si vybere celkem tři. Jeden předmět stejného levelu, na kterém je postava, druhý pak o úroveň výše a třetí o úroveň níže. Tedy n+1, n, n-1, aby to bylo přehlednější.
Postava obdrží tolik zlata, kolik stojí magický předmět o jednu úroveň níže, než je level postavy.
Autorská citace #3
11.11.2009 23:44 - Naoki
Ten postup jsme doposud taky užívali, ale když jsem si spočítal kolik by měl člen dostat itemů podle tabulky v DnD v přepočtu na jendoho člověka tak mi vycházejí značně odlišná čísla (ať už pro celkévý lvl magických itemů, nebo pro peníze). Nehledě na to, že tento systém se mi zda strašně neefektivní - člověk si pak akorát vezme zbraň, zbroj a neck a když např. používá jak zbraň tak holy symbol tak má problém nemluvě o tom, že má strašné kvantum nezaplněných slotů.
Autorská citace #4
12.11.2009 14:18 - wlkeR
A to jsem se bůhvíjak pyšnil tim, že mam přelouskanej celej 4e DMG...

Tenhle systém je očividně dělanej na jednoduchost a, jak víceméně vyplývá z textu, tak, že celá družina hned začíná té určité úrovni.

Naoki: Možná by nebylo od věci přidat nějaký blíže neurčený počet itemsů úrovně hráče minus 5, aby do zajetý, plně equipnutý družiny nešli úplně s prázdnou...
Autorská citace #5
12.11.2009 16:06 - Blaine
wlkeR: ja na one-shoty davam vzdy itemy o 6 lvl nizsi neomezene mnozstvi. At maji hraci nejake tricky.
Autorská citace #6
13.11.2009 07:01 - t2001
Můj kamarád přišel s velmi zajímávým způsobem, který ovšem klade trochu nároky na GM. Na straně 126 DMG jsou TREASURE PARCELS, které ukazují jak by měl vypadat poklad pro družinu na daném levelu (pokud jsem to pochopil dobře). Takže, chceme-li vytvořit postavu na lvl řekněme 10, řekneme si, že postava mohla za svého života zažít 2 nebo 3 dobrodružství. A tedy získat 2-3 poklady. Vybereme, např poklad úrovně 3 a 8 a dle množství členů v družině ho upravýme. Tak se postavy dostanou k X předmětům ruzných úrovní. Výběr mužete nechat na nich (stačí předpoklad, že měli možnost itemy povyměnovat, prodat a koupit jinný apodobně). Samozřejmě jsou přidány i pěníze a další "věcičky". Pokud nezvolíte max. lvl pokladu (tj. level postav = jeden z pokladů) dá se předpokládat i to že jmění postavy pokleslo díky výdajům na běžný život.
Zažijete vlastně takové to "porcování medvěda" před hrou...co vy na tohle?
(Ještě dodám, že tento systém je vhodný pro vytváření skupin dobrodruhů. Nevím jak při jednotlivcích)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07515287399292 secREMOTE_IP: 44.222.146.114