Pravidla

Haplo
6.10.2009 20:55
Počet útoků za kolo?
Narazili jsme na problém který klíčí s kombinacemi featů a více útoků za kolo. A jaký má vliv BAB na počet střeleckých útoků? Možná to bude nezkušeností s pravidly, leč nevíme si s tím rady.
Autorská citace #42
8.10.2009 10:20 - thief
Lotrando:
Koukni se už prosím tě na Seznamku, najdi si kolik skupin hraje 4e a pak všem kacířům pošli mali, že by se měli polepšit.
Autorská citace #43
8.10.2009 10:20 - thief
Oprava - mail
Autorská citace #44
8.10.2009 10:45 - Merlin
thief: promiň, ale co ti brání založit diskuzi na téma 3,5? připadáš mi trochu paranoidní a snažíš se uměle vytvořit nějaký konflikt a problém. napadáš diskutující, že se nechtějí bavit o 3,5 a haní ji...a ty se nechceš bavit o 4e a haníš ji :) v čem je rozdíl?

Pro mě za mě si hraj co chceš...hrál jsem dlouho ADnD než jsem přešel na 3e. Pak jsem hrál dlouho 3e a te´d zkouším 4e. nevím jestli jsem prostá a široká masa a jestli ti co hrají stále 3e jsou elita národa (tak mi to vyšlo z tvého popisu), ale hraju co mě zrovna baví a co nechávám hrát ostatní co baví je. Nevšiml jsem si, že by někdo psal: hraješ 3e jsi dement. ty jo?
Autorská citace #45
8.10.2009 10:46 - Merlin
btw. seznamku jsem neměnil, páčto jsem na to línej a navíc si myslím, že ji nikdo nečte..to asi nebude zrovna relevantní zdroj

edit: a abych tě uklidnil...už dávno nehraju FR (které jsem měl rád, ale přestal je hrát už v průběhu 3e, protože se mi z dortu kočičky a pejska neudělalo dobře). Takže ani mé informace o Světě v seznamce nejsou vhodným materiálem :)
Autorská citace #46
8.10.2009 10:50 - Alnag
Thief píše:
Ale mám jeden dotaz. Na d20 se probírá opravdu hodně herních systémů, včetně takových, které moc hráčů nezná. Dokonce tu má dost diskuzí 2e, ve které jak tu kdosi "moudrý" prohlásil,že DL nemá v jiné než 2e valný smysl hrát. Proč mi tu chybí diskuze a vylepšení ke 3,5e? Proč se tu o 3,5e nikdo nebaví, jakoby to snad ani nikdo nehrál. Příručky byly staženy z prodeje, všechny větší akce probýhají v 4e, snad i DrD+ má větší podporu. Když se někdo ozve s pochvalou ke 3,5e nebo se jen zeptá na něco z jejích pravidel, objeví se vzápětí někdo jako Blaine, kdo začne provádět exorcismi proti 3,5e. To je opravdu taková obava, že 3,5e má větší a stabilnější zákadnu než z prstu vycucaná a na nejjednodušší masy zaměřená 4e? To má být něco jako papežská kladba?


Ta odpověď Thiefe je jednoduchá, ale líbit se ti nebude. Proč tu chybí diskuze o 3,5e? Protože existují lidé, jakou jsi ty, kteří nejsou schopní vést diskusi o 3,5e aniž by se vždycky ukřivděně neopřeli do čtvrté edice. Protože normální a slušná diskuse vyžaduje schopnost žít a nechat žít. Nikoliv si řešit strachy z nedokonalosti vlastního systému tím, že se budu otírat o systémy jiné, co to jen dá.

Po téhle větě:

Thief píše:
Je to logický, proto mám mimochodem mnohem raději 3,5e než 4e, které se zatím moc dobře nedaří (mnoho odpůrců, špatné světy pro 4e, netradiční a špatně ztotožnitelné rasy, apod.). A to je zatraceně dobře. :-))


která je plná ublíženosti a nenávisti máš ještě nervy se ptát, proč se 4e někdo zastane? Proč si někdo dovolí ti odporovat? Hrůza, že. Někdo má jiný názor. Tak já ti to řeknu jinak. Když se neumíš bavit slušně a bez narážek. Když se neumíš bavit o tom, co máš rád, aniž bys do toho zároveň zatahoval to, co rád nemáš, tak potom neprskej jako ufňukané děcko, když tě někdo přijde kopnout do zadnice.

Thief píše:
4e. Asi se skutečně pohybuješ na jiných diskuzích než já, protože třeba na takovém Hofylandu poměrně dost hráčů DnD 4e důkladně zkritizovalo a nezachránila to ani taková autorita d20n jako je Almi.


Na hofylandu 4e spousta lidí kritizovala ještě než vyšlo a tedy aniž by ho viděla. To není kritika, nýbrž fanatismus.

Thief píše:
Ostatně stačí se podívat na seznam přihlášených skupin na d20 (seznamka), kolik hráčů hraje jakou edici. Já to pro 4e tak vítězoslavně nevidím.


A místo, abys tedy měl radost, že spousta lidí hraje 3,5e tak dštíš jed na ty, kteří si dovolili hrát něco jiného. Co je ti do toho, co hrajou jiní lidé? Jsi trošičku dovolený, ne?

Thief píše:
Pro tebe je příchod 4e zkrátka dobře, ale je hodně hráčů, které Wizardi poměrně dost naštavali a jistě novou edici kupovat nebudou, protože prostě nemusí.


Uvědomuješ si, jak je celá ta věta absurdní. Je to jako kdyby lidé, co pijí Coca-Colu byli naštvaní, že teď vychází i ve verzi lite s umělým sladidlem. Hrůza, kdo si něco takového dovolil.

Thief píše:
Já třeba už na d20 nemůžu číst nic jiného než odborně zaměřené články, abych nenarazil na 4e.


Jistě, že o nové edici se víc píše. To je přirozený děj. O 3e toho bylo napsáno víc, než by člověk zvládl přečíst za život. Když chceš články o 3e tak nějaké napiš. Jenže ono je jednodušší sedět doma a pindat, že se na d20 píše jen o 4. edici a jaké je to spiknutí iluminátů s templáři. Nechovej se jak rozmazlená holka, Thiefe. Není tě to hodno.
Autorská citace #47
8.10.2009 10:53 - thief
Merlin:
Přání je otcem myšlenky, že? To Blaine se první otřel o pravidla 3e potažmo 3,5e. Myslím, že ve svém příspěvku dost barvitě vylíčil, jaký má názor na všechny, kteří hrají něco jiného než 4e a označil je za trolly.
Jestli lze podle preferencí nějaké DnD edice označit skupinu zájmově zaměřených lidí za "elitu", to teda skutečně nevím. Možná si jen něco namlouváš?
Takže Seznamka není relevantní, Hofyland není relevantní. Tak to abych si napsal pro odpověď Wizardům nebo aspoň Blackfire, ne?
Autorská citace #48
8.10.2009 10:59 - Alnag
Thief píše:
To Blaine se první otřel o pravidla 3e potažmo 3,5e.


Alespoň nelži. Ty jsi s tím začal v příspěvku z 7.10.2009 11:52 a první Blainův příspěvek je až 7.10.2009 13:34. Není ti tohle popírání trapné?
Autorská citace #49
8.10.2009 11:01 - Lotrando
thief: proč bych to měl dělat? Pokud čteš mé posty, mohl bys vědět, že je mi úplně jedno co kdo hraje. Pomůžu si vlastní citací

7.10.2009 14:35 - Lotrando píše:
Naopak bych 4E nedoporučil komukoliv, kdo nechce figurky a bitevní plány a kdo nemusí poměrně hodně heroické nastavení basic settingu, se kterým jsou pravidla propojena. Například DL asi nebude fungovat, alespoň mě o tom Dalcor docela přesvědčil.


nebo

Píše:
Chápu lidi, co dohrávají rozehrané kampaně, nebo mají hodně vlastního materiálu vytvořeného pro trojku.


Tak ještě jednou: hofyland není vhodný zdroj k posuzování úspěšnosti DnD 4E - prodejnost příruček je - příručky jsou vyprodané - chystají se další - předplatné umožňuje vývoj sw a webu - asi nemáš pravdu ve svém úvodním tvrzení - na tom nic nezmění ani hofyland

A jestli jsem tě urazil svým úvodním rozborem tvé logiky tak se omlouvám, ale nemohl jsem si pomoc. Příště se reakcí na tvé posty vyhnu.
Autorská citace #50
8.10.2009 11:05 - thief
Alnag:
ad tvoje odkazy na moji agresivitu vůči 4e. Odpověděl jsem už Merlinovi. To BLAINE začal označovat hráče 3,5e za trolly. Asi bych měl být víc tolerantní. Nebo ny se ti líbilo, kdyby někdo všechny hráče 3,5e označil dejme tomu za kobolda?
Áááá už je to tady. Kritika 4e začala už před jejím vydáním. Chtěl bych dodat,že hlavně potom co se dostaly k hráčům zprávy o některých změnách, které 4e měla přinést. Mimochodem, ani ty jsi nebyl zrovna přesvědčeným zastáncem těchto změn. A ted najednou fanatici. Pro úplnost - trollové a fanatici. A rozmazlené holky. Prakticky pod každou diskuzí o rozdílnostech 3,5 a 4e se najdou lidi, kteří "nepřizpůsobivé" hráče označují nějakým takovým příměrem. Jinak ovšem "slušně a bez narážek" abych tě citoval. Ale ty sám ses ve svém posledním příspěvku o mě nelichotivě vyjádřil pod každým odstavcem. Nečekal bych to od tebe Alnagu.
Autorská citace #51
8.10.2009 11:10 - thief
Alnag:
Beru zpět. Že 3e už dlouho nikde neviděl a že je to dobře, napsal hned ve svém prvním příspěvku wlkeR. Reagoval jsem ve svém prvním příspěvku na něj. Blaine mě a další hráče 3,5e jen vzápětí označil za trolla. Tímto se mu omlouvám, že jsem mylně napsal, že je dobře že 4e se až tak dobře nedaří.
Autorská citace #52
8.10.2009 11:12 - Colombo
Ach, to je tak příjemné...
Autorská citace #53
8.10.2009 11:21 - Alnag
Thief: Máš chybu v logice. Ptáš se, proč tu není víc diskusí o 3,5e. Odpověď je, protože nejsi schopný se bavit o 3,5e bez toho, aby ses otíral o 4e. Je to tvůj post, který to rozpoutal. Můžeš si dát ruce na oči a doufat, že se zneviditelní, ale není tomu tak.

Thief píše:
Mimochodem, ani ty jsi nebyl zrovna přesvědčeným zastáncem těchto změn.


Nebyl. A v některých případech dodnes nejsem (multiclass). Ale vždycky jsem měl problém s lidmi, kteří ví, že je něco špatně, aniž by to kdy viděli a aniž by tomu rozuměli. Fanatismus je neschopnost a neochota upravit či změnit názor děj se co děj a tedy systematické vyhýbání se informacím, které by k tomu mohly směřovat. (Např. vyhýbání se článků o 4e, protože co kdyby...)

Thief píše:
A ted najednou fanatici. Pro úplnost - trollové a fanatici. A rozmazlené holky. Prakticky pod každou diskuzí o rozdílnostech 3,5 a 4e se najdou lidi, kteří "nepřizpůsobivé" hráče označují nějakým takovým příměrem.


Ano, jak by bylo pohodlné se schovat mezi hráče 3,5e a vystupovat jako "jeden z lidu". Nikoliv Thiefe. To označení se týká tebe. Ty jsi troll. A ty jsi fanatik. A ty se tu chováš jako rozmazlená holka. A je přitom jedno, co hraješ. Jde totiž o způsob projevu, nikoliv o systém. Nepřizpůsobivost nepramení z toho, co člověk hraje, ale z despektu, který hází okolo sebe.

Thief píše:
Jinak ovšem "slušně a bez narážek" abych tě citoval. Ale ty sám ses ve svém posledním příspěvku o mě nelichotivě vyjádřil pod každým odstavcem. Nečekal bych to od tebe Alnagu.


Držím se přísloví, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. A co mne opravdu zvedá ze židle je, když tu vykřešeš flame a pak se tváříš, že já nic, já muzikant, za to můžou ostatní.

EDIT: No já jsem wlkeRa pochopil trochu jinak. Že je rád, že přešli na 4e (což neimplikuje nic moc o 3e), ale budiž. Každopádně pokud bys usiloval o to, aby tu byly diskuse o 3,5e, doporučoval bych napříště takové věci přejít a věnovat se tématu. Jinak se to nasolí do takového pěkného flamu. A věř mi, že už jsem dlouho žádný pořádný neměl a mám chuť si zakousnout pár lidí...
Autorská citace #54
8.10.2009 11:31 - Merlin
Colombo: než začneš mluvit o svaté krávě, zopakuji to co dřív :) žádnou nemám. Nehodlal jsem a nehodlám posuzovat, který systém je lepší, protože to ani neumím posoudit a ani nechci. svého času jsem hrával různé systémy a neodsuzoval jsem systémy jiné. myslím, že diskuze na téma: Který systém (která edice) je lepší je kravina. Správná diskuze má být: Který systém (edice) se mi víc líbí. protože na obě lze odpovědět jen subjektivně.

Thief: já nevím, kde pořád bereš to, že se tady "upalují hráči třetí edice"? Vážně si sám přiživuješ něco co nehoří
Autorská citace #55
8.10.2009 12:03 - wlkeR
thief: jen jsem řekl, že mám radost, že v novej edici například nemusím řešit, kolik kdo má s jakým nástrojem útoků za kolo -ne skrze featy, které navíc mohly nebo nemusely na nějakém obskurním místě modifikovány.
Když mi power řekne, že můžu střílet víckrát za kolo, řekněme třikrát, tak prostě vemu luk (load free) a jako standardní akci třikrát vystřelim, případně kuši (load minor) a buď vystřelim jen jednou, nebo do toho nasekam potřebné akce. Nevím to jistě a jsem línej hledat, ale myslím, že něco jako rapid reload se tam taky vyskytuje, takže se kuše dá používat se stejnou kadencí jako luk... ale nebudu to zbytečně pitvat, abych zas někoho nenaježil.
Byla to jen poznámka. Diskusi rozpoutala až narážka na ní, a já to mam holt rako rasovou vlastnost, že dokud na mě někdo mluví, já odpovídám.
Autorská citace #56
8.10.2009 12:06 - Lotrando
Speed Loader (feat), Swiftshot weapon (item property)
Autorská citace #57
8.10.2009 12:23 - thief
wlkeR:
Asi takhle. Featů je v každý příručce tolik, že prostě není možné používat všechny. Nejlepší je udělat si nějaký seznam featů, který se budou používat u tebe ve hře. Já ti jen můžu doporučit používat základní featy z PHB1 a jinak je to na tobě.
Každý pravidla jsou jenom taková kuchařka, ze který si postavíš svůj systém. Co kde modifikuješ je jen na tobě. To jsem si nevymyslel, to píšou WotC skoro u každý verze pravidel, najdeš to i u ADnD.
Pokud jde o střelbu z kuše, tak proč řešíš co nejrychlejší střelbu? Když chce někdo střílet rychle, bere si luk. V reálu je prostě faktem, že natažení kuše chvilku trvá, zase má kuše lepší použití pro boj zblízka a může ji použít i úplný nemehlo. Tak k čemu obcházel fakt a hledat nějaký zbytečný featy, který to popíraj. Jinak existuje taková exotická věcička, jmenuje se opakovací kuše. Vymysleli to Číňani už hodně dávno a jestli chceš, můžeš to hráčům povolit. A nebudeš muset řešit nějaký featy.
Autorská citace #58
8.10.2009 12:42 - Fibriso
Opakovací kuše je dokonce v základní nabídce zbraní v Phb 3.5, sice jako Exotická zbraň, ale je tam. má to 5-10 výstřelů a nabití je Standartní akce (jak pro lehkou tak i pro těžkou)
Autorská citace #59
8.10.2009 12:49 - Beny
thief Jsem na Hofylandu už opravdu hodně dlouho a pokud je mě známo tak od vydání 4E se v klubu d20 vykytuje maximálně deset ubrečánků, co dokola omílají to samé, jak podle toho proboha může někdo určit úspěšnost 4E???
Autorská citace #60
8.10.2009 13:49 - Colombo
Merlin: WTF? Jak jsi dokázal z povzdechu tolik vyvodit? Ty musíš být skvělý kuchař, co ty dokážeš z vody uvařit...
Autorská citace #61
8.10.2009 13:52 - wlkeR
thief: já sám to ze svý vlasní iniciativy neřešim, jestli sis nevšim, tak o rychlosti střelby z kuše tenhle thread je. Já jenom pro úplnost doplnil, proč jsem si hned na začátku diskuze povzdychnul, že jsem sám za sebe rád, že už nemusím tyhle problémy řešit z hlediska 3e. Tečka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10423302650452 secREMOTE_IP: 3.231.146.172