Pravidla

Shaun
28.9.2009 20:32
Škrcení....?
Jenom mě tak napadá je v některé verzi pravidel něco o škrcení? Protože si to nedokážu nijak představit co se týče normálních damagů a bylo by trochu příliš OP se k někomu jen tak vrhnout zezadu a zabít ho když má třeba okolo 100 životů nebo tak...
Autorská citace #1
28.9.2009 20:36 - Sosáček
V realu mas dva zpusoby jak nekoho skrtit, budto pres vzduch, nebo pres krev.

Pres vzduch znamena, ze mu prerusis privod vzduchu, vetsinou zmacknes krk zepredu. Potrebujes okolo dvaceti az triceti sekund abys ho dostal do bezvedomi, ale je slusna sance ze mu ten krk poskodis za on se udusi i potom co ho pustis.

Pres krev znamena, ze mu prerusis privod krve do mozku, zmacknes krk ze stran. Potrebujes asi pet az osm sekund na bezvedomi, ale kdyz ho pustis relativne rychle se probere. Smrt hrozi az po docela dlouhy dobe, ale je sance ze se ti bude skubat a udela ti z toho skrceni pres vzduch, pokud to moc neumis.

Jak to namodelovat v dnd ovsem netusim.
Autorská citace #2
28.9.2009 22:56 - Sethi


Nějak jsem si nemohla pomoct...
Autorská citace #3
29.9.2009 19:31 - Jiron
Odpověď na otázku v názvu vlákna zní "ANO"
Autorská citace #4
30.9.2009 20:54 - Shaun
Hmmm díkes.... a v DnD mě napadlo spíš někomu omotat řetěz kolem krku a začít ho škrtit.
Autorská citace #5
30.9.2009 22:09 - Gurney
Já bych do toho hp vůbec nezatahoval, prostě grab a když se oběť neuvolní tak do deseti kol, tak je po ní. Jenom bych jako GM s užitím asi šetřil a nechal si to spíš na situace kdy může postavě někdo jiný relativně najistotu pomoct aby z toho nebylo deset Death savů za sebou (náhoda je blbec).
Autorská citace #6
30.9.2009 22:27 - Max
Pokud by se na dušení koukalo jako na topení, tak to popisuje DMG docela dobře.

Postava vydrží bez dechu 3 minuty. Následuje ověření proti dovednosti odolnost (TO 20). Každé další kolo se hod opakuje a TO vzrůstá o +5. Jakmile selže, ztratí jednu léčivou vlnu. Když vlny dojdou, odečítá si úroveň životů.

Při souboji pod vodou se ověřuje kdykoliv postava dostane zranění. Pokud se je schopna opět nadechnout, léčivý vlny se jí postupně navrací.
Pokud se nedokázala vyprostit a je pod nebo na nule životů, odečítají se životy dál, dokud nezemře, nebo není obživena.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.03874397277832 secREMOTE_IP: 3.85.211.2