Pravidla

Dalcor
1.3.2009 23:12
4E Fighter Attacks
Je jedna věc na kteoru jsem ve 4E anrazil a se kterou si tak úplně nevím rady a to je použití jiné než STR vlstnsoti pro útok.

Fighter and Melee Weapons, str 76 říká že některé zbraně jsou zařazené do skupin s využitelností dalších vlastností. Využijeme toho přovybírání featů.

Všechyn Fighter Powers zmiňují že se an útok vždy hází Str. Sloupeček na straně 216 říká že pro útok se zbraní na blízko se VŽDY používá POUZE STR a nebo vlastnost napsaná u Exploits (Fighter Powers), ale tam je stejně v naprsoté většině STR.

Takže je mi vysoká dexterita a nízká síla vůbec k ničemu. Můžu stvořit laicky řečeno šermíře, nebo duelistu, nebo jen Silného bijce?
Autorská citace #61
20.3.2009 15:11 - Nachtrose
Nikdy jsem nehral a zatim ani neplanuju hrat nejaky ultrarealny system. Chceme se bavit a nam to tak vyhovuje. Nicmene zasah Dex vs AC si predstavuju treba jako ze zasahnul nechranene misto ( skviru v brneni ) a zasah Str vs AC proste proseknul i brneni.
Autorská citace #62
20.3.2009 15:45 - Beltar
Aeris:No kdyby bijec strávil bojem a cvičením tolik času co ten samuraj, taky by byl asi dost rychlej a zručnej se zbraní.

Je třeba si uvědomit, že když vezmete šermíře typu D´Artagnan, nebo Žambochuv Koniáš, tak jako bijce musíte posuzovat Conana.
Autorská citace #63
20.3.2009 18:46 - Blaine
OK, tak jinak - fighter v DnD 4ed neni sermir. Je to bijec. Sermir je tady rogue, mozna ranger. Ale ne fighter. Ano, v prubehu zivota se nauci nejake ty triky - powery, ktere s urcitou zbrani maji dalsi efekt (vic utoku s bladami, nutna Dex!), ale porad je to bijec.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.044586896896362 secREMOTE_IP: 3.233.219.31