Pravidla

Alnag
12.2.2009 01:08
D&D 4e: Multiclass
Řeším zajímavý problém... mám postavu s multiclassem do Warlocka. Multiclass feat říká: "Choose a pact." (pak jsou tam nějaká další povídání, ale to nás až tak netrápí.)

Když se podívám k Warlockovi tak vidím, že pakt určuje jakou at-will power mám (a ta povídání u multiclassu mi říkají, že to není at-will, ale encounter). Pak je tam Misty Step. Z multiclassu není explicitně řečeno, jestli tu schopnost dostávám nebo ne. (Nicméně u multiclassu o tom není napsáno nic, takže bych spíš soudil, že ne.)

Nicméně pak jsou některé powers, která mají bonusy podle toho, jaký pakt má člověk vybraný. Teď, když mám pakt také vybraný, dostávám také tyhle bonusy, i když jsem multiclass (za předpokladu, že mám danou power skrze jiný multiclass feat). Díval jsem se na zahraničních fórech, ale viděl jsem výklady na obě strany. Takže jsem z toho trochu jelen.

Váš názor? Jak byste to řešili jako DMové?
Autorská citace #1
12.2.2009 06:51 - Noir
No, multi warlocka sice má ar-will, ale bohužel neumí cursnout. A bez curse je misty step nanic... Teda, to je můj výklad...
Autorská citace #2
12.2.2009 08:39 - andtom
Jak to vidím já: Misty Step nedostáváš, usuzuji stejně.

Bonusy k powerům založené na pactu dostáváš. Odvozuji to analogicky z následujícího:
V PHB je u multiclassu napsáno jako příklad toto: Multiclass feat Sneak of Shadows dává Sneak attack jednou za střetnutí. Normální rogue ale může mít Sneak attack jednou za kolo. Dále je v povídání u multiclassu psáno, že když si postava vezme multiclass feat Sneak of Shadows, splňuje předpoklad (aniž by se řešilo, že Sneak of Shadows ořezává použití Sneak attack), aby si pak vzal Backstabber feat - a ten říká, že postava potřebuje doslova "sneak attack class feature". Takže když toto platí, tak dle mého analogicky platí, že bonusy na které se ptáš dostáváš, protože se bere, že máš ten pact (a neřeší se, že ho máš nějak ořezaný).
Autorská citace #3
12.2.2009 08:46 - Lotrando
přesně jak říká andtom, stejně tak nemají smysl markovací ability válečníků, protože neumíš markovat (bard nteda trošku umí, ale je to takové "to ne já, to on")

jinak k Fey pact dobře sedí warlocký Otherwind stride - encounter co tě teleportuje o 5+int (u mého barda o 9 sq)

EDIT: bard je super, více multiclassů, rituály zadarmo, mňam
Autorská citace #4
12.2.2009 09:56 - yokuzava
Mam pocit ze mi prave multiclass s warlockem nekdo uz tady vysvetloval a ze to bylo tak jak pise andtom.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066089868545532 secREMOTE_IP: 35.175.201.245