Pravidla

unknown
22.1.2009 13:58
DnD 3e: Wraith postava
"Hráčce zabil postavu wraith, což vedlo k tomu, že se z její postavy stal tím původním wraithem ovládaný wraith, načež zbytek hráčů pro změnu killnul onoho prvního wraitha, což vedlo, alesúpoň podle mého pochopení pravidel k uvolnění postavy na wraitha přeměněné. Hráčka chce ve hraní své postavy pokračovat, nicméně wraith má podle Savage Species LA 7, což by její postavu jednak posunulo do záporných čísel a za druhé ta postava není nově vytvořená, takže to IMO vypadá dost divně. Navíc si nejsem jistý, jesli by taková postava seděla do hry. nevím, co mám dělat. Poradíte mi? (jo hrajeme 3E)
Autorská citace #1
22.1.2009 14:13 - Alnag
Level Adjustment (LA) se používá, když si vytváříš novou postavu a je to spíš orientanční, nikoliv závazná hodnota. Nemusíš se tedy bát, že to hráčku posune na zápornou úroveň.

Možná zkus rozepsat, co na tom vypadá "divně" protože té pasáži úplně nerozumím.

Jestli by postava seděla do hry je asi věc, kterou byste mohli probrat jako celá skupiny. Je možné, že by se tím jiní hráči mohli cítit např. ukřivdění nebo toužit po podobných schopnostech. Kdyby to tak vypadalo, je vždycky možnost hledat kompromis.
Autorská citace #2
22.1.2009 14:19 - Lotrando
MM píše:
Its (character) body remains intact and inanimate, but
its spirit is torn free from its corpse and transformed


Podle mě, je ta duše proměněná a tělo nedotknuté. Možné jsou asi dva postupy, oba by měly souviset s oživením dané PC

1) Oživovací kouzlo je natolik mocné, že zvrátí proces transformace a osvobodí duši, aby s emohl vrátit do svého těla.

2) Postava je nenávratně mrtvá, protože není cesty jak ji oživit.

Oba tyto přístupy uzavírají možnost hrát za wraitha, což je myslím v pořádku, protože taková bytost by stejně páchala jen další "zlo", už to totiž není ta původní duše, ale cosi nového a zvráceného.

P.S. 3E už delší dobu nehraju, takže odpověď berte s rezervou.
Autorská citace #3
22.1.2009 15:12 - Sosáček
No, treba ji pujde ozivit, teda vratit do normalniho stavu pokud zaridi ze se v ni probere kousek ji ze zrudy (coze? hrozna veta). muzou nekde upoutat toho wraitha a privest ji hracky z detstvi, nebo ji nekdo muze vyznat lasku, nebo tak.

ale to chce skupinu co to bere vic epicky a myticky, ne bezprostredne pravidlove :)
Autorská citace #4
22.1.2009 16:21 - Alnag
Překvapivě souhlasím s Uživatelem nr. 1513, že by to bylo docela zajímavé řešení. Resp. zjistil bych u hráčky, co se jí nejvíc líbí na postavě wighta a pak bych třeba povolil vzkříšení, nechal jí některé schopnosti wighta (ty co se jí líbí) a event. by se v ní mohla občas probouzet nějaká temnější stránka. Přijde mi to jako jedna z fajn variant kompromisu...
Autorská citace #5
23.1.2009 09:43 - Ebon Hand
Tak to já bych byl drsnější. Po oživení bych nechal v duši postavy kus wraitha, který by se dostal na světlo v některých situacích. Byla by to určitá forma prokletí. Přece jen jí tu postavu zabil, takže žádné vybírání, co se jí líbí. Něco jako lykyntropie. V kritických situacích by si postava házela, zda nepřevládne wraith. A pokud by se tak stalo, začal by s krz ní v tu chvíli řádit, což by bylo dočasné, třeba jen několik kol a postava by se pak probudila a nic si z toho nepamatovala.

Dále bych dal quest, kde dy se postavy postupně dozvěděli, že tuto formu prokletí umí sejmou jen kněží určitého boha. Postavy by k nim museli cestovat s prosíkem a ještě se cestou skrývat, aby prokletou postavu neobjevili třeba hodný paladini a neuvrhli ji do doživotního žaláře (taková záchrana z paladinského hradu by byla také pikantní quest..).
Autorská citace #6
23.1.2009 10:35 - Lotrando
Ebon: prvně bych se zeptal družiny,jestli to chce hrát. Ačkoliv to nezní špatně, už to není rozhodnutí GMa a té hráčky. Tím neříkám, že bych nebyl pro, jen upozorňuji na úskalí.
Autorská citace #7
23.1.2009 11:17 - Xeth
Řešil bych hlavně následující věci:

1) Hodí se to do světa/ do hry ? Tj. je to možné ?
2) Seznámil bych hráčku s tím co to obnáší hrát takovou postavu (že to nejsou jen prima vlastnosti). Včetně toho, že jí skupina nemusí přijmout.

Hráčku bych hlídal jak postavu hraje a případně bych jí byl "temným hlasem" - něco jako "cítíš se..." nebo "máš chuť.." doprovázené třeba hody na vůli, jestli nutkání odolá nebo ne (pokud by chtěla odolávat).

Resurekce z nemrtvého stavu IMHO možná není, jelikož duše je vázaná v bytosti. Postava by nejprve musela zemřít a pak být teprve oživena (samo o sobě velmi zajímavé pro příběh, pokud by jí mordovala skupina).

Verze s temnou stránkou z předchozí změny je zajímavá, ale je to spíš případ, kdy něco selže (což je příběhově taky super zápletka).

Level Adjustment bych nebral v úvahu vůbec (jak píše Alnag je to pro nové postavy toho kterého druhu).
Autorská citace #8
23.1.2009 13:14 - Ebon Hand
Lotrando: kdybych to bral podle toho, jak hrajeme u nás s Horaciem, tak by byla postava prostě mrtvá a hotovo, u nás se neoživuje. Tudíš by nám celé toto odpadlo.
To že s tím musí souhlasit celá družina beru jako automatické, přece se ta postava neoživí sama..
Autorská citace #9
23.1.2009 18:15 - JackPhoenix
Otázka je, jestli je v přízraku uvězněná duše postavy...záleží na světě, ale jestli se nepletu, podle Libris Mortis není Wraith duše, ale jen animus (životní síla), duše odešla běžným způsobem za odpovídajícím posmrtným životem...navíc, jak se píše u schopnosti Create Spawn: "They do not possess any of the abilities they had in life"
Autorská citace #10
23.1.2009 19:28 - JackPhoenix
Tak pardon, ten animus jsem viděl v nový příručce pro 4e, nevím, jestli to bylo i v 3,5.
Autorská citace #11
23.1.2009 21:26 - bigbythewise
Proto by byl asi vhodnější Ghost. Doporučuju omrknout template..
Autorská citace #12
24.1.2009 00:42 - Xeth
SRD 3,5E: You can resurrect someone killed by a death effect or someone who has been turned into an undead creature and then destroyed.

Můžete vzkřísit někoho zabitého smrtícím efektem nebo někoho, kdo byl změněn do nemrtvého a pak zničen.

Je to výňatek z popisu kouzla Resurrection.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18099212646484 secREMOTE_IP: 3.236.253.192