Pravidla

Biceps
6.11.2005 14:58
kněz bez boha
zdar vsem.sem uplnej novic v DnD a moje AJ stoji za ...,chci se zeptat na: chci hrat za trpasličího kněze bez boha jen s domenama war a heal.jak to bude s přesvědčením a jak to bude s favored zbraní
Autorská citace #1
6.11.2005 15:32 - Sičák
Podívej se do pravidel na popis povolání Kněz. Je tam pojednání o výběru božstva a s tím souvisí Tabulka 3-7: Božstva. Tak je tvůj případ popsán.
Stručně řečeno si v tvém případě vybereš zda budeš dobrý, neutrální a nebo zlý a dle toho ve zmíněné tabulce najdeš, které domény můžeš kombinovat. Poslední slovo má ale tvůj DM. Osobně si myslím, že spojení těchto domén je reálné.
K té zbrani, pokud máš doménu war a nemáš žádného boha, můžeš si teoreticky vybrat zbraň jakoukoliv (opět ale raději prober výběr se svým DM).
Autorská citace #2
6.11.2005 19:32 - Spize
Nechci se hádat, ale pokud nemáš žádného boha, tak si můžeš vybrat jakoukoli doménu, mimo těch domén přesvědčení, které se s tím tvým neshodují, ne? Čili si jen dobrý kněz nemůže vzít doménu zlo, neutrální chaos, atd...
Autorská citace #3
7.11.2005 12:50 - Phoenix
To sice jo, ale asi by nebylo moc logický kdyby si dobrý kněz mohl vzít např. doménu Smrt, kde jsou kouzla s deskriptorem zlo a který tím pádem nemůže seslat, např. animate dead, deathknell, create undead,...
Autorská citace #4
7.11.2005 13:39 - Spize
Je to, pravda, v těchto případech nelogické, ale Smrt jako taková - kdo může říci, že je to zlo? Když starý, nemocný, životem unavený člověk zemře, kdo může říci, že to bylo zlé? Koneckonců, už nemusí trpět snižováním důchodů a pokud nebyl zlej, tak je v nebi, chci říci v Celestiálních sférách a tam je mnohem líp než tady. Spíše bych se pozastavil u domény Ničení, ta v sobě nic dobrého nemá. Ale jinak se to opravdu pro dobrého kněze příliš nehodí, souhlasím.
Autorská citace #5
7.11.2005 13:43 - alef0
Technicky si podla mna moze klerik-bezboznik vziat lubovolne dve domeny a lubovolnu favored zbran. Jedinou vynimkou su domeny presvedceni (Law, Chaos), ktore si moze vybrat len klerik so zodpovedajucim presvedcenim.
Podla mna sa treba poradit s DMom, ake konkretne domeny/favored zbrane v tomto pripade povoli -- aby sa zabranilo powerplayovaniu.
Autorská citace #6
7.11.2005 16:04 - Tjop
Heh, knez bez boha to slysim prvne. Jak takovej knez muze vubec kouzlit? (pokud si dobre vzpominam tak divine magie je propujcovana knezi bohem za jeho sluzby) Ja bych to resil dohodou s DM a zvedenim noveho bozstva s danymi charakteristikami.
Autorská citace #7
7.11.2005 16:17 - Biceps
díky za vaše moudré rady
Autorská citace #8
7.11.2005 19:04 - Pizin
Kněz může být klidně bez konkrétního boha, může uctívat jen určité principy jako pravda, láska, spravedlnost. Ad Tjop - druidi jsou většinou bez bohů a při kouzlení jim to nevadí.
Autorská citace #9
8.11.2005 08:38 - alef0
A v Eberrone nie je nic vynimocne, ked knaz nevyznava ziadneho boha. A otazka, kto skutocne prideluje kuzla sa neriesi :-), teda nie je to celkom zrejme.
Autorská citace #10
8.11.2005 09:15 - Xeth
Kněz vyznávající určitou filosofii či principy neni v DnD nic nového. Na kouzla není třeba boha (viz příklad s druidem) a je hloupost pro každého klerika se svým názorem na svět dělat nového boha... Nemyslím si, že by bylo správné nechat klerika aby si vzal jakékoliv libovolné domény a zbraně jen proto, že prohlásil, že má svou víru či filosofii. Podle mne by se měl dohodnout se svým DM..... já osobně bych nepovoloval nic víc než co se mi ve světě vyskytuje, čili takový kněz by musel být součáscí nějaké církve, nikoliv průkopník. Kdyby chtěl být průkopníkem, tak by mohl v klidu zapomenout na nějaká kouzla dokud by nesehnal pořádnou kupu následovníků... ;)
Autorská citace #11
8.11.2005 09:24 - Pyrimidin
Tjop a ostatní: Kněz, který nemá určeného konkrétního Boha, je vlastně ztělesněným poslem a ochráncem Dobra (či Zla) a jeho kouzla jsou rovněž založená na čerpání čisté síly Dobra (či Zla). Ale podle toho by měla být postava hrána, přinejmenším paladinovský (či antipaladinovský) přístup.
Autorská citace #12
8.11.2005 10:34 - Tjop
4Pyrimidin:Zalezi na nazoru a na svete v kerym se hraje 4Xeth:To si chybne pochopil co sem napsal, mel sem na mysli ze DM pri tvorbe sveta budto zmeni nebo vytvori bozstva v tom svete, ne ze se budou vytvaret pri hre kdykoli si hrac zamane.
Imho co se druida tyce, tak ten podle me cerpa silu od matky prirody (v ruznych zemich se mu muze rikat ruzne, treba Obad-Hai :-)), samozrejme vychazim z predstavy ze bohove jsou dobry nebo zly a stredni neutral prave tvori ta matka priroda. Ovsem zalezi hlavne na nazoru takze vam tudle svoji predstavu nijak nevnucuju.
Autorská citace #13
8.11.2005 13:22 - Xeth
Tjop: I tak, nemyslím si, že měnit panteon kvůli představám jednoho hráče, byť na počátku hraní je šťastné...
U druida to může být různé. Může uctívat nějakého boha nebo Matku Přírodu (což může být taktéž prakticky cokoliv) nebo z těchto zdrojů jen čerpat. Záleží svět od světa.
Příroda je obyčejně neutrálního přesvědčení (pokud si na takové věci hraje - může to být např. "pouze" jakási síla bez inteligence a přesvědčení). To neznamená, že ostatní bohové/síly musí být nutně zlí/é či dobří/dobré.
Navíc ona Matka Příroda a bojhové mohou mít nejrůznější vztahy. Mohou být rovnocennými partnery, mohou být ekvivalenty nebo také může Matka Příroda být jakási Nadsíla. To vše taktéž závisí na pohledu a představě DMa. :)
Autorská citace #14
23.4.2007 18:16 - unknown
kněz bez boha? Nemusíš umět anglicky, aby jsi pochopil, že to je pěknej nesmysl.
Autorská citace #15
23.4.2007 18:42 - Aeris
unknown: Pozri si Eberron. Tam kňaz nemusí nutne veriť v boha, rovnako to môže byť viera v nejakú filozofiu, každopádne svoju silu musí čerpať z viery v niečo, ale nie nutne v boha/bohov.
Autorská citace #16
24.4.2007 15:21 - Elgard
Biceps: Imho zrovna doména War a Heal se moc nekamarádí - ve válce se spíš uplatňuje opačný princip než je LÉČENÍ :o) Maximálně by nějaký šikovný klerik-demagog mohl prohlásit, že k vyléčení duší těch nebohých protivníků je zapotřebí meče a ohně :o) Nic proti, ale přijde mi to, že se Ti prostě líbí výhody těch dvou domén a podle toho se to má napasovat na vše ostatní..
Osobně zastáncem knězů bez boha nejsem, maximálně jak bylo níž jako nástroj nějakého principu, ale pak bych asi byl na toho hráče dost náročný - nebo mu dal doménu jenom jednu..
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23796200752258 secREMOTE_IP: 18.207.148.142