Pravidla

ivanivanovic
6.6.2005 16:49
Magicke stity
Mam otazku ak mam magicky velky stit +2 a pouzijem ho ako zbran (3.5)
na ovalenie rata sa my bonus +2 na utok alebo to ocarovanie je iba na obranu? Dik CCCP
Autorská citace #1
6.6.2005 17:19 - Xeth
V 3,5E je velmi zřetelně řečeno, co je který bonus zač. Jestliže není jmenovaný, je takzvaně univerzální, ale i tak se pripisuje k jisté oblasti.
Např.: Máme +1 dodge bonus do AC nebo +1 armor bonus do AC, atd. ale také máme jen prostý +1 bonus do AC.
Toto jmenování bonusů je zavedeno kvůli určování velikosti celkovych bonusů, jelikož vetšina bonusů stejného druhu se nesčítá a počítá se jen ten větší. Vyjímkou jsou právě nejmenované bonusy, dodge bonusy a v některých případech circumstance bonusy (jestliže nejsou ze stejne či podobné situace).
Např.: brnění s +2 armor bonusem do AC a amulet s +3 armor bonusem do AC davají celkový +3 armor bonus, nikoliv +5, naopak stejné brnění s prstenem, který dává +2 deflection bonus do AC dávají celkový bonus +4.
Bonusy do AC nelze pouzivat jinam nez do AC a stejne tak útočné bonusy (až na vyjímky) nelze používat do obrany.
Autorská citace #2
6.6.2005 18:47 - Pizin
V pravidlech (popis vybavení) se píše, že enahncment bonus se při útoku štítem nepočítá. Máš jen +1, protože je mistrovský. Štít se dá očarovat samostatně jako zbraň.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.20008015632629 secREMOTE_IP: 3.235.66.217