Pravidla

Wolfman
26.10.2005 11:28
Podminky pro odbornost
Muze si postava vzit odbornost na stejne urovni, kdy na ni splnuje predpoklady [napr. podminkou pro urcitou odbornost je zakl. utok +6, ktery ziska na 6. urovni... muze si okamzite vzit tuto odbornost, nebo musi pockat na dalsi moznost]?
Osobne bych rekl, ze to takhle nejde [to same by pak platilo u ostatnich veci, jako jsou prestizni povolani atd.], ale musim udelat hracum radost a na tuto lehce priblblou otazku se zeptat :]
Autorská citace #1
26.10.2005 12:02 - Alnag
Podle mně to jde... nebo to alespoň šlo ve 3e. S 3,5e nemám zkušenost. Je to ale na individuálním posouzení DMa, pravidla jsou jenom návodná, nikoliv restriktivní.
Autorská citace #2
26.10.2005 12:03 - Alnag
Konkrétně, abych citoval z překladu 3e: Postava si může vzít odbornost na té samé úrovni, kdy splnila předpoklady na ní. Např. na 3. úrovni může barbar Krusk dát 1 bod na dovednost Jezdectví (byl první) a zároveň si vzít odbornost Boj v sedle.
Autorská citace #3
26.10.2005 12:54 - Xeth
Taky si myslím, že to jde. Jen je třeba dávat pozor na to, zda postava opravdu splňuje predpoklady. Uvedu příklad u prestižky, když jsi jí zmínil... Master of Many Forms - v prestižce je psáno, že postava musí mít schopnost měnit se coby class feature - tj. pouze druid (z PHB) na 5. úrovni tento rys získává. Čili postava si tuto prestižku může vzít teprve až získá 5 levelů druida, tedy až od 6. levelu... Obecně ale platí, že záleží na DM. Takže na co on kývne, to platí. :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.31798815727234 secREMOTE_IP: 34.204.191.31