Pravidla

Sičák
31.10.2005 10:24
Azyl
Jak je to přesně s kouzlem Azyl. Co je a co není útočné kouzlo rušící ho. Dle mého názoru není problém z azylu sesílat například duchovní zbraň, a nebo vyvolat nestvůry a poslat je na nepřítele.

Jak je to s nemrtvými, působí azyl i proti nim?
Autorská citace #21
10.11.2005 10:22 - Lord Invisible
Rytíř+Xeth: Myslím, že jsem se bavili konkrétně o podmínkách zrušení působení na sesilatele, nebo jinou osobu. O samotném efektu tu myslím nikdo nespekuloval.
Ale jinak s váma souhlasím :).
Rytíř: S tím ¨summonem je to celkeme pochybné, vážně záleží na tom ,a jak si to člověk vyloží. Potvora sice nejsi ty, ale...hm. A vlastně máš pravdu. Pokud vyvolám nějaký subjekt, který jedná nezávisle na mě pak to platí, ale pokud jeje přímo komanduji co má dělat, pak je pod mou přímou vůlí a lze zde použít příměr o meči a barbarovi:).
Ech, oprava. Podíval jsem se do pravidel a u přivolej nestvůru je : "Toto kouzlo přivolá tvora z jiných světů, který zaútočí na tvé nepřátele. Objeví se v místě, které určíš a okamžitě jedná, ještě ve tvém kole, při tvé akci. Útočí na tvé nepřátele nejlíp, jak je toho jen schopen.". Dále u přivolej služebníka přírody je to stejné. Takže sorry, ale summon monster je jednoznačně útočné kouzlo, alespoň tedy podle pravidel, což je celkem určující faktor :D.
Autorská citace #22
10.11.2005 10:33 - alef0
Ale podla exaktneho popisu Neviditelnosti Summon Monster utocnym kuzlom nie je.
A podla mna Azyl je ideovo velmi podobny Neviditelnosti.
Autorská citace #23
10.11.2005 11:44 - Qualdezar
Souhlasím s alefem, mi jsme to vždycky brali jako třeba neviditelnost. Tzn. fireball, blesk, charm person atd kouzlo zruší, ale třeba summon moster ne.
Autorská citace #24
10.11.2005 14:04 - Rytíř
No, konkrétní výklady se mohou samo klidně lišit tak jak tu pánové píšete :)) ale popis kouzla je jednoznačný => příjemce nesmí provádět pouze PŘÍMÉ útoky! Tj. např. seslat kouzlo mající konkrétní Cíl (target). Nepřímé útoky provádět kupodivu může, přičemž nepřímý je i takový útok, kdy osmažím celou oblast ohnivkou. Taky mě to malinko překvapuje, hráli sme to asi celou dobu stejně blbě jako Qualdezar a jistě i další.. :) Ale podle toho popisu můžete volně používat nejen přivolej nestvůru, ale i ohnivé gule, meteorický deště apod. legrácky, aniž byste si Azyl zrušili.
Autorská citace #25
10.11.2005 18:04 - alef0
S tymi fireballmi by som bol uz opatrny.
Popis Invisibility. The spell ends if the subject attacks any creature. For purposes of this spell, an attack includes any spell targeting a foe or whose area or effect includes a foe. / Kuzlo konci, ak subjekt zautoci na lubovolneho tvora. Pre ucely tohto kuzla povazujeme za utok akekolvek kuzlo, ktore ma za ciel nepriatela alebo ktoreho oblast posobenia v sebe zahrna nepriatela.
(Opat zdoraznujem, ze Azyl je ideovo podla mna take iste ako Invisibility)
Autorská citace #26
10.11.2005 18:43 - Qualdezar
Tak, tak. Mluvíte mi z duše maestro alef0
Autorská citace #27
11.11.2005 06:49 - Rytíř
Tak sem si zas jednou naběh.. :)) Já už snad tady radši přestanu odpovídat, akorát matu.. přečtu si to, je mi to jasný. Pak si čtu, co tu píšete vy a odpovídám úplný.. bejkárny :) Stať s přímým útokem a možností útočit na tvora nepřímo se přirozeně týkala toho, kdo chce na příjemce zaútočit, ne jak může příjemce útočit aniž by zrušil Azyl, co má na sobě! Takže má omluva, je to jak říkáte - příjemce nesmí provést žádný útok, zatímco ten kdo chce útočit přímo na něj, musí uspět v hodu, aby mohl pokračovat. Když ovšem na oblast, kde je příjemce, útočník pošle ohnivou kouli, žádný hod na záchranu se nekonná a příjemce to automaticky rovnou dostane. Uff teda.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061788082122803 secREMOTE_IP: 54.197.64.207