Pravidla

Korin
10.5.2005 15:04
Domenova kouzla
Mám otázečku.
Mám postavu čaroděje a jako odměnu za to že pomohla Pelorovi :) dostala schopnost sesilat kouzla z domény síly. Jeho moudrost je 11.
A ted ten dotazek: Do jaké urovně muze dostavat kouzla z této domeny. Nikde jsem to nenašel. Diky všem za odpovědi.
Autorská citace #1
10.5.2005 15:25 - Rytíř
Záleží hodně na tom, jak bude tato schopnost brána. Záleží samo na DM - pokud se postavě jen rozšířily její sesilatelské schopnosti, pak je to spjaté s její normální schopností kouzlit. Tvůj čaroděj by pak vlastně získal jen to, že by rázem ovládal všechna kouzla do této domény spadající, a to až do úrovně obtížnosti, jakou normálně dokáže zmáknout (takže jestli máš 8.úr. Čar, uměl by teď navíc sesílat kouzla 1., 2., 3. a 4. úrovně z domény Síly). Řešil bych to prostě stejně jako by postava získala doménová kozla díky prestižce. Anebo je tu možnost, že má postava tu schopnost zvlášť a pak bude patrně spjatá s jeho úrovní postavy. To už by mohlo být kapku složitější, logičtější mi připadá varianta předchozí.
Mimochodem, gratuluji, máš přejícího DM..! :))
Autorská citace #2
10.5.2005 15:28 - ivanivanovic
No je to ojedineli pripad to stou domenou ale pokial ma pamat neklame tak mozes sa ucit a zoslat kuzla takto: vlastnost =10+uroven kuzla mas (Int,Mud,Cha,Mu) 10 mozes 0.uroven mas (Int,Mud,Cha,Mu) 11 mozes 1.uroven a nizsie ... mas (Int,Mud,Cha,Mu) 19 mozes 9.uroven a nizsie ... mas (Int,Mud,Cha,Mu) viac ako 19 mozes vsetky :) b
cize z toho my vypliva asi tolko ten carodejnik domenove kuzla dostane ale nebude ich schopny zoslat kym jeho hodnota mudrosti sa nazvysi na 10+uroven kuzla, :) CCCP opravte ma ked sa mylim.
Autorská citace #3
10.5.2005 16:53 - Rytíř
CCCP - tady právě záleží, jak je ta schopnost pojata. Pokud je to navázáno na postavu jako takovou a ne na její úroveň povolání, tak je to jak říkáš. Jestli je to ale na toho čaroděje, tak se normálně používá typická vlastnost, čili Charisma. Navíc čaroděj nemůže sesílat víc kouzel, když je má doménové, on je prostě "jen" zdarma zná.
Autorská citace #4
10.5.2005 21:54 - Pizin
Koukni se do na těchto stránkách do příručky Obránci víry - prestižní domény. "Jestliže umí sesílat jen mystická kouzla (kouzelník, čaroděj nebo bard), doménová kouzla jsou přidána ke kouzlům, které už umí - zapsané do kouzelníkovy knihy kouzel nebo přidané do výběru kouzel čaroděje či barda, navíc k normálnímu počtu kouzel těchto postav."
Autorská citace #5
22.6.2007 22:00 - bigbythewise
Rytíř: Jsem trochu zmateny. Tohle snad nejde. Cisty Sorcerer, ktery "jen" zdarma obdrzi kouzla z domeny Heal je v poradku? Je mi jasny, ze to urcite podle nejakych dodatecnych pravidel jde, ale urcite to taky asi bude spjate s prestizi - Sorcerer musi obetovat urovne za cenu non-Arcane kouzel. Pak to beru, ale takhle mi to trochu zavani PG.
Autorská citace #6
23.6.2007 10:33 - Dalcor
Víte co - já bych to neřešil vůbec. Jestli je to Pelorův dar, pak to nemusí být pravidlově ošetřeno, je to Supernatural Ability.
Jinak jsem pro počítání od moudrosti a ne od charisma. Důvod je ejden - mystické kástění dotazů k bohu funguje rozhodně jinak než charismem ovlivnění okolí. Jestliže mu kouzla grantuje Pelor, tak se ho na ta kouzla stejně musí zeptat.
Autorská citace #7
23.6.2007 20:56 - bigbythewise
Dalcor: Supernaturalni Abilita je nesmysl. S tim ja osobne, jako RAW pozitivni jedinec, nemuzu souhlasit.
Autorská citace #8
24.6.2007 07:48 - Rytíř
Ve 3e existovala prestižní povolání, která mohla i čistým arcane sesiletelům dát domény nějakého boha. V takovém případě tyhle postavy prostě daná kouzla zařadily do svého repertoáru a zacházely s nima úplně normálně, jako s ostatníma kouzlama... což byl tenhle případ, o kterém jsme se bavili.
Hm, tak jsem kouknul do Complete Divine a v 3,5e je tahle možnost také. Pokud dostane čaroděj přístup do domény, tak se jeho seznam dostupných kouzel rozšíří o kouzla z té domény - ale musí se je normálně učit, čili se nezvýší počet kouzel, které ovládá, nad jeho limit vyplývající z úrovně čaroděje. Jakmile se je ovšem naučí, zachází s nimi jako s běžnými kouzly, dokonce je sesílá jako mystická, nikoli duchovní kouzla.
Autorská citace #9
25.6.2007 16:24 - bigbythewise
Rytíř: Takhle nejak jsem to mel na mysli. :)
Autorská citace #10
25.6.2007 17:40 - Dalcor
to je nesmysl. Vždyť je to dar od boha...
Autorská citace #11
25.6.2007 19:30 - bigbythewise
Krome toho, ze to lame pravidla *mraz po zadech*, tak je to celkem klise oduvodneni. Ale dobra. Moje postava dostala nesmrtelnost jako dar od boha a nemuseli jsme resit souboje. Kazdy podle gusta. :)
Autorská citace #12
25.6.2007 21:02 - Rytíř
Dalcor: nevim jak vysvětlují v těch pravidlech, že po přechodu na to které prestižní pov. má čaroděj najednou větší seznam.. asi že ho místní kněží milostivě pustěj ke svým supertajným knížkám. Pelor mu v tomto případě nedává klasicky kouzla už hotová a zabalená v dárkovém papíře - "jen" mu umožní je ovládnout.
Neboli ve skutečnosti moc nerozlišují mezi duchovní a mystickou magií.. což je mě osobně velmi blízké. :) nemám rád rozdělování na duchovní a mystickou magii, přijde mi to jako pěkně blbej nápad, kterej z hlediska pravidel jen hru zesložiťuje. Ale tak to už sem asi postiženej tím, že tak dlouho hrajeme už jen na jednoho jedinýho sesilatele, a ne na čaroděje a kněze..
Když řekneš, že to je dar od boha a vydělíš to, budeš muset složitě balancovat jeho sílu, četnost použití, sesilatelskou úr. apod, aby to nebylo ani moc silné, ani příliš slabé... Stejně jako když použiješ Mdr místo Cha, uděláš z něj pak napůl kněze... Každopádně je to divný a jako DM bych si to fakt moooc rozmyslel, než to někomu dal :)
Autorská citace #13
25.6.2007 21:20 - bigbythewise
Rytíř: Me to rozdeleni na Arcane/Divine sice nevadi, ale vadi mi, ze ma Arcane magie % selhani v brneni, ale Divine tohle nema, prestoze oba "typy" magie maji verbalni i pohybove slozky. To jsem nikdy moc nepochopil. Jak to resite, pokud ji mate takhle unifikovanou?
Autorská citace #14
25.6.2007 21:53 - Rytíř
To je jedna z těch věcí, co mě právě taky vadily. :)
Jednoduše, prostě když sesíláš kouzlo s pohybovou složkou, tak máš vždy % selhání podle zbroje. Ale pokud chceš, můžeš se naučit bonusovou odbornost (tedy něco jako schopnost povolání), která tuhle % sníží. Ala bard nebo nějaký prestižky.. Tedy takto je to na Ardě, abych byl přesný.
Když hraju postavu na kámošovo Allmiru, tak on duchovní a mystickou magii zachoval, přestože máme jen jedno povolání sesilatele. Musíš si pak určit, co jsi zač, když si toto povolání bereš. A tam platí taky ono dělení, že mystik % má a duchovní ne. No je to hnus protekční :) Kámoš to vysvětluje tak, že duchovní sesilatelé musí dodržovat nějaký ten kodex svýho boha, apod., takže se to vyrovná... mě se to popravdě moc nelíbí. Ale tak je to v zásadě detail a on je DM :)
Autorská citace #15
25.6.2007 22:30 - bigbythewise
Je pravda, ze Divine magie je spojena s bohy a pokud ji nekdo pouziva, tak musi byt "petitioner" a dodrzovat urcita pravidla. Jedno z vysvetleni by mohlo byt takove, ze tvuj buh ti pak tu magii jaksi vyhodne poskytne kdykoli potrebujes a proces kouzleni je pak v tomhle pripade jen jakasi zadost, jejiz velikost je zavisla jen na tvoji oddanosti v konani podle jeho kodexu a dobe, kterou mu slouzis. Arcane magii tvoris primo sam, hraje tu roli jen tvuj talent, znalosti a pak je to asi spis o umeni a krase.
Autorská citace #16
9.1.2008 10:37 - Quentin
resil bych spise dalcorovym zpusobem, je to dar a hotovo. Nejspis bych pocital ze ma jeden spell jednoho lvlu z te domeny do takoveho spell lvlu, jaky dosahuje ve svem povolani (kdyby tento dar dostal treba fighter, tak bych mu to daval podle clerika) Jako vlastnost k sesilani bych ale nechal moudrost (takze vsechny DC apod podle toho) -to je jen takove intuitivni reseni

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087368011474609 secREMOTE_IP: 54.243.2.41