Pravidla

Xeth
18.1.2005 21:01
Free Action.... kolikrát ?
Hraju teď ve skupině ve Forgotten Realms a narazil jsem na kouzla Simbul's spell matrix, Simbul's spell sequencer a Simbul's trigger. Tato kouzla umožňují zálohovat si 1, 2 a 3 až 3 levelových kouzel pro pozdější použití s tím, že pak se vyvolají jako free action. Co mne zajímá je to, kolik takovýchto free akcí mohu za kolo udělat. Je tedy někde určen nějaký limit ? Já jsem narazil jen na poznámku, že free action je zanedbatelná a tak je možné jí nebo více vykonat současně s obyčejnými akcemi v kole.
Autorská citace #1
19.1.2005 06:19 - Rytíř
Volných akcí (free action) může postava udělat za kolo tolik, kolik jí DM a zdravý rozum dovolí. Výjimku tvoří pouze urychlené sesílání kouzel, které je omezeno jen na jedno kouzlo volnou akcí za kolo. Ty kouzla Simbula neznam, ale tohle speciální pravidlo by se na ně zdá se mi mělo také vztahovat...
Autorská citace #2
19.1.2005 13:20 - Xeth
Rytíř: Urychlené sesílání kouzel je krapet něco jiného, tady je kouzlo již sesláno a kouzelnik jej jen pomyšlením vypustí. Krom toho si myslím, že Simbul (ta Simbul ;D - vcelku prominentní NPC postava z FR) je již používala a to ve vcelku velkém množství (a zastavila tím invazi kouzelníků z Thaye nebo tak něco). A v tom je právě to, co mi vrtá hlavou. :)
Autorská citace #3
24.1.2005 06:28 - Rytíř
No, pokud bys kouzla Simbul ;) chtěl z tohodle pravidla vynechat, budou VELMI silná a navíc DM stejně bude stát před otázkou, kolik jich za kolo dovolit? Což by se řešilo velmi těžko. Čili pokud to nejni napsáno přímo v kouzle jinak, tak bych na to pravidlo o 1 kouzlu volnou akcí za kolo rozhodně vztahoval.
Autorská citace #4
24.1.2005 11:13 - Xeth
Rytíř: Diky.
Autorská citace #5
26.1.2005 19:34 - alef0
Toto je mozno trochu OT, ale mam pocit, ze aj kvoli tomuto sa potichu zaviedli dalsie druhy akcii (tusim prvykrat v Expanded Psionics Handbook): ,,swift action" (swift action je free action, za kolo vsak mozno pouzit len jednu swift action) a ,,immediate action" (mozno ju pouzit aj ked postava nie je na tahu).
V Player's Guide to Faerun je opravena verzia kuziel z tejto serie. Matrix dovoli ulozit jedno kuzlo a vykuzlit ho ako free action, Sequencer dve kuzla s tym, ze ich mozno vypustit naraz ako free action.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07224702835083 secREMOTE_IP: 18.191.108.168