Pravidla

Shinjikai-chan
29.11.2004 16:14
Kouzelne schopnosti
Jak je to vlastne s kouzelnymi schopnostmi tvoru? DC je sice specifikovano, ale nikde jsem nenasla, jestli nestvury s kouzelnou schopnosti treba wish [jestli si nekdo takovou vymysli] musi platit zkusenostmi..? A jak je to s jejich vyrusenim, museji take hazet na soustredeni, aby svou schopnost nepromarnili?
Autorská citace #1
29.11.2004 17:04 - Pyrimidin
"Kouzelné (Ko): jsou magické a obvykle jsou ekvivalentem kouzel (ale nemají verbální, somatické, materiální složky ani ohniska). V antimagickém poli mizí a podléhají SR. Obvykle mají omezené použití (n-krát denně). Pokud je lze používat „kdykoli,“ žádný limit nemají. Jejich použití je standardní akce, není-li uvedeno jinak; v ohroženém poli vyvolává vyprovokovaný útok, lze je narušit, stejně jako kouzlo. Nelze je použít jako counterspell, ani samo nemůže být zrušeno kouzlem. U tvorů s těmito schopnostmi udává ekvivalent úrovně sesilatele, jak je obtížné účinky kouzla odkouzlit, a dále k určení všech případných na úrovni závislých proměnných. Pokud není uveden, odpovídá HD tvora. Hod na odolání (pokud je) se rovná 10+úroveň kouzla, které schopnost kopíruje + modifikátor Charismy." Toto encyklopedické vyjádření pochází z Monsters Manuálu, ne z mojí hlavy, ale myslím, že bych stejně nic lepšího nevymyslel.
Autorská citace #2
30.11.2004 12:35 - Rytíř
K výše uvedenému bych dodal snad jen to, že pokud se jedná skutečně o vrozenou kouzelnou schopnost, pak daný tvor za její použití svými zkušenostmi NEPLATÍ. Právě ono úžasné 'wish' takto někteří tvorové mám pocit opravdu mají, pak se to obvykle řeší omezeným počtem použití - 1x za den, měsíc, rok... :)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21901893615723 secREMOTE_IP: 3.233.220.21