Pravidla

Bajo
25.8.2004 16:31
paladin a kouzelné svitky
Může paladin sesílat léčivá kouzla ze svitků, pokud se jedná o kouzlo z paladinova seznamu kouzel? A pokud ano, ověřuje nějaký hod na čarospis, nebo kouzlo sešle automaticky?
Autorská citace #1
26.8.2004 09:49 - Quasit
Může. Ale pozor, musí to být duchovní kouzlo zapsané sesilatelem duchovních kouzel, nesmí se jednat o mystickou verzi kouzla stejného jména. (Např. když čaroděj zapíše Býčí sílu, nemůže ji kněz ze svitku seslat, i když ji třeba má na svém seznamu.) Každý, kdo chce použít svitek, ho musí napřed přečíst, což je ověření Čarozpytu TO 20 + úroveň kouzla (což může být pro paladina dost problém, ale když mu to pisatel vysvětlí, uspěje automaticky). Pak můžou nastat dva případy: 1. úroveň kouzla je taková, že by ho paladin mohl sám seslat - tak to je asi bez problémů. 2. úroveň kouzla je vyšší, než může paladin bněžně sesílat - tady přesně nevím, ale dal bych nějaký hod (třeba ověření úrovně sesílatele) proti TO 15 + úroveň kouzla
Autorská citace #2
26.8.2004 11:29 - Rytíř
Quasit to napsal dobře, zapomněl jen na drobnosti (nebyl sem línej a otevřel knížku) :o) Aby mohla postava kouzlo zapsané na svitku seslat, musí ho nejen mít na svém seznamu kouzel, ale musí mít i dostatečně vysokou klíčovou vlastnost (paladin tedy Moudrost, jedná-li se o kouzlo 4. úrovně, musí mít Mdr 14+). Jinak přečíst ten svitek postava opravdu musí, kromě ověřování Čarozpytu má však možnost seslat i kouzlo přečti magii a pak je to automatika. Toto kouzlo zná kupodivu i paladin...
Co se týče TO ověřování Čarozpytu, když má postava příliš nízkou úroveň, než aby ho seslala automaticky, cit máš Quasite docela drsnej ;) - v DMG píšou, že ta obtížnost = sesilatelská úroveň svitku + 1.
Jo, ještě poslední věc - TO ověřování Čarozpytu na prvotní přečtení a pochopení svitku se liší v 3e a 3.5e. Ve 3e je to jen 15 + úroveň kouzla, v 3.5e je to už 20 + úr., jak psal Quasit.
Autorská citace #3
26.8.2004 14:16 - Quasit
No jo, já bych to nenechal seslat každýho joudu :) pravidla jsou měkký. Ale to ověřování na přečtetní je TO 20 i ve 3e... máme to tady v překladu ;)
Autorská citace #4
26.8.2004 14:28 - Rytíř
V tom případě musíme zkontrolovat překlady :)), protože v těch DMG, co tu mam, se fakt píše jednou 15 a podruhý 20... A že si drsoň, to víme dávno ;o))
Aha, já už vim! Že ty sis to splet s luštěním kouzla zapsanýho v cizí knize kouzel, přiznej se.. :) To je opravdu TO 20 + úr. kouzla. Třída obtížnosti na přečtení svitků je uvedená podle mě jen v DMG.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.46438407897949 secREMOTE_IP: 3.234.208.66