Pravidla

Xeth
6.5.2005 11:39
Dají se kombinovat knihy různých vydavatelství ?
Dají se při hře kombinovat knihy různých vydavatelství ve stejném žánru ? Myslím tím různé vydavatele d20 systémů. Myslíte že je to plus nebo to hře spíš ublíží ? Četl jsem spoustu knih pro D&D a musím říct, že mne zklamala spousta Prestige Classu. Povětšinou mi připadaly podobné a stejné, zvláště ty takzvané kouzelnické a vesměs byly špatné. Měnily se jen druhy energetických resistancí, přidávaly se DR, ale vesměs se omezovalo kouzlení kouzelníka a to mnohdy dosti nevybíravým způsobem. Některé PC mi navíc připadaly jen tak do počtu, jen aby tam něco bylo. Nahlédl jsem ale i do jiných vydavatelství (tuším Mungoose Press) a tam měly PC naprosto dokonale propracované, smysluplné, kouzelníka neomezující a naopak ho rozvíjející (s propracovaným pozadím, historií a pravidly). K tomu všemu ale nebyly nějak znevyvažující nebo hru bořící.
Autorská citace #1
6.5.2005 12:52 - Alnag
Asi takhle, ano dají se kombinovat. To je záměr, postata a deviza d20 systému. Ruku v ruce s tím jde ovšem i ta druhá smutná stránka a to, že valná většina jsou odfláknuté blbosti (slušnější slovo pro to nemám, spíš naopak). Člověk tudíž musí vybírat, musí být nekompromisní a DM by se rozhodně měl naučit říkat ne, to ti nepovolím (i kdyby to bylo od WotC, mimochodem u nich jsem viděl jedny z nejhorších prestižek vůbec).
Podstata tkví v tom, že když hraješ v nějakém světě jsou pro něj i specifická povolání (Realmsy - Harpeři) a ty by měli asi zůstat, zbytek (Giant Killer) jsou o ničem a můžeš je klidně vyškrtnout. Pokud hraješ svůj svět, je lepší jít opačnou cestou, specifikovat o jaká povolání máš ve svém světě zájem a pak jít a najít je (případně upravit, vytvořit tak, aby ti to vyhovovalo). Platí to obdobně pro featy, kouzla, předměty...
Dobrá věc, která se dá z knih vytěžit jsou místa... jednotlivé lokace, které se zvlášť povedly, nápady, informace o různých organizacích a tak. Je to v poslední době vlastně to jediné co ještě v d20kových publikacích čtu a občas najdu i nějakou perlu.
Můj osobní tip jsou Kingdoms of Kalamar jako setting, Freeport od Green Ronin Publishingu a Ravenloft od Sword and Sorcery (ten je zvlášť výživnej...)
Autorská citace #2
7.5.2005 13:47 - alef0
Podla mna treba zvazit, a nie bezhlavo napchat do svojho sveta vsetko co vyjde. Skor si vybrat tie ,,perly". (Aj ked je otazkou, kedy nastane Ecov paradox sovietskej Pravdy a Newsweeku -- v Pravde nebolo nic a v Newsweeku je toho tolko, ze to clovek nestaci absorbovat ;-).
V ostatnom case sa tiez neviem ubranit dojmu, ze na kazdy problem jestvuje aspon jedna prestizka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17834496498108 secREMOTE_IP: 3.236.228.250