Pravidla

Xeth
6.5.2005 11:39
Dají se kombinovat knihy různých vydavatelství ?
Dají se při hře kombinovat knihy různých vydavatelství ve stejném žánru ? Myslím tím různé vydavatele d20 systémů. Myslíte že je to plus nebo to hře spíš ublíží ? Četl jsem spoustu knih pro D&D a musím říct, že mne zklamala spousta Prestige Classu. Povětšinou mi připadaly podobné a stejné, zvláště ty takzvané kouzelnické a vesměs byly špatné. Měnily se jen druhy energetických resistancí, přidávaly se DR, ale vesměs se omezovalo kouzlení kouzelníka a to mnohdy dosti nevybíravým způsobem. Některé PC mi navíc připadaly jen tak do počtu, jen aby tam něco bylo. Nahlédl jsem ale i do jiných vydavatelství (tuším Mungoose Press) a tam měly PC naprosto dokonale propracované, smysluplné, kouzelníka neomezující a naopak ho rozvíjející (s propracovaným pozadím, historií a pravidly). K tomu všemu ale nebyly nějak znevyvažující nebo hru bořící.
Autorská citace #1
6.5.2005 12:52 - Alnag
Asi takhle, ano dají se kombinovat. To je záměr, postata a deviza d20 systému. Ruku v ruce s tím jde ovšem i ta druhá smutná stránka a to, že valná většina jsou odfláknuté blbosti (slušnější slovo pro to nemám, spíš naopak). Člověk tudíž musí vybírat, musí být nekompromisní a DM by se rozhodně měl naučit říkat ne, to ti nepovolím (i kdyby to bylo od WotC, mimochodem u nich jsem viděl jedny z nejhorších prestižek vůbec).
Podstata tkví v tom, že když hraješ v nějakém světě jsou pro něj i specifická povolání (Realmsy - Harpeři) a ty by měli asi zůstat, zbytek (Giant Killer) jsou o ničem a můžeš je klidně vyškrtnout. Pokud hraješ svůj svět, je lepší jít opačnou cestou, specifikovat o jaká povolání máš ve svém světě zájem a pak jít a najít je (případně upravit, vytvořit tak, aby ti to vyhovovalo). Platí to obdobně pro featy, kouzla, předměty...
Dobrá věc, která se dá z knih vytěžit jsou místa... jednotlivé lokace, které se zvlášť povedly, nápady, informace o různých organizacích a tak. Je to v poslední době vlastně to jediné co ještě v d20kových publikacích čtu a občas najdu i nějakou perlu.
Můj osobní tip jsou Kingdoms of Kalamar jako setting, Freeport od Green Ronin Publishingu a Ravenloft od Sword and Sorcery (ten je zvlášť výživnej...)
Autorská citace #2
7.5.2005 13:47 - alef0
Podla mna treba zvazit, a nie bezhlavo napchat do svojho sveta vsetko co vyjde. Skor si vybrat tie ,,perly". (Aj ked je otazkou, kedy nastane Ecov paradox sovietskej Pravdy a Newsweeku -- v Pravde nebolo nic a v Newsweeku je toho tolko, ze to clovek nestaci absorbovat ;-).
V ostatnom case sa tiez neviem ubranit dojmu, ze na kazdy problem jestvuje aspon jedna prestizka.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23938894271851 secREMOTE_IP: 18.215.62.41