Pravidla

Prcek
26.8.2006 18:47
Flankování
Vím, že už to tu asi někde je, ale jak dlouho trvá bonus za flankování. Jsem hobit a bojuju se skřetem, mám v ruce dýku a z druhé strany s ním taky někdo bojuje. Takže ho ohrožuju. Co když ale udělam 5 stop krok dozádu a pak jí po něm hodím. Počítá se mi bonus za flankování nebo ne? Ze začátku ano, pak už ne.
Autorská citace #1
26.8.2006 20:09 - alef0
Pri utoceni na blizko ziskavas +2 flankujuci bonus, ak vas nepriatel je ohrozovany inou postavou, ktora sa nachadza v naprotivnom okraji alebo rohu.
Cize pokial ork bojuje na blizko s Ferkom, flankujuci bonus nemas, lebo tu dyku pouzivas ako vrhaciu zbran (teda pre boj na dialku).
Autorská citace #2
28.8.2006 10:32 - Pizin
Flankovací bonus platí jen pro útoky zblízka.
Autorská citace #3
28.8.2006 11:15 - alef0
Ajajaj, to som sa sekol. Mas pravdu, Pizin, vdaka. (Svoj prispevok som upravil)
Autorská citace #4
28.8.2006 12:14 - wraiths
tak ted me napada a co je to utoz zblizka jake je to vlastne vzdalenost kdyz boj probiha ze sousedniho hexu..? ja treba bojuji a flankuji lukem a trilim z bezprostredni vzdalenosti. takze si treba +2 pocitam. nekdo mi minule tvrdil ze s lukem nablizkost nejde utocit, ale ja to zkousel a staci jen natazena ruka + cca 10cm(to co vykukuje z luciste+2cm vzdalenost od co trefujes) a muzes strilet.
Autorská citace #5
28.8.2006 14:30 - Prcek
Ja mel na mysli konkretne dyku. Drzim ji v ruce a tudiz ohrozuji toho vedle sebe. A pokud zautocim, tak on preci nevi, jestli ji hodim nebo ho jen bodnu, takze si myslim, ze bych ten bonus dostat mel. Pokud ji hodim, tak samozrejme vyvolam attack of oportunity.
Autorská citace #6
29.8.2006 09:59 - Pizin
Když chceš s dýkou, hodit tk musíš většinou změnit její úchop a chytit ji za čepel. Tím pádem s ní už nikoho neohrožuješ.
Autorská citace #7
29.8.2006 10:17 - Doomage
Prcek:Oficiálně podle pravidel to nejde,ale pokud máš vhodné prostředky a argumenty,tak dokážeš přesvědčit svého DM .:)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087207078933716 secREMOTE_IP: 18.207.240.205