Pravidla

Ruu
1.3.2008 02:00
Zvířecí společník a triky
Začínám s D20. Štěstí i DM mi přáli, a tak jsem svého rangera přivedl ke 4 lvl a stojim před problémem s petem a hlavně s triky. Opravte mne prosím, ale nemohu se zbavit dojmu, ze nabizene triky jsou tak akorat pro psovite selmy. Popravde mam trochu problem si predstavit hada, sovu, nebo žraloka při tricích např. pracuj, stopuj, přines...

Druid, ktery nauci hada pracovat a zraloka aportovat ma muj obdiv. Ale abych to zkratil, mam dojem, ze tech triku na vyber je zoufale malo a jsou dost k nepotrebe. Planoval jsem sovu mam 7 triku a popravde nevim, jake zvolit. Nebo se na celý problém dívám špatně? Existuje nějaká širší nabídka triků? I kdybych uvazoval o koni, mel bych problemy mu neco vymyslet... Prosim tedy druidy a zkusenejsi rangery o pomoc. Děkuju.
Autorská citace #1
1.3.2008 09:27 - Alnag
Vítej ctihodný Nortrome v Alnagově zvířecí poradně pro tvory všech, velikostí, barev, tvarů a příchutí...
Určitě bych to nebral tak, že je to konečný výčet triků, které můžeš svou sovu naučit. Jsou to spíš vodítka v tom, jakým směrem se vydat. Pro sovu se docela hodí:
  • Útok (sova se snese z výšky na nějakého nebožáka a pocuchá mu účes, může být zásadni, stane-li se na nějaké významné konferenci)
  • Přileť (sova přiletí a sedne si na rameno)
  • Hlídej (zvlášť díky jejímu zraku může v noci varovat houkáním, kdyby se někdo blížil)
  • Hledej (sova se někam pošle a zůstane kroužit nad - mršinou, vývratem, vchodem do podzemí, co já vím čím... takže je z dálky vidět, kde to je)
  • Zůstaň (sova zůstane tam, kde ji posadíš)
  • Doruč (sova je naučená letět k někomu se zásilkou - tzv. Harry Potter efekt)
  • Sleduj (sova sleduje z povzdálí vás a vaší družinu nebo někoho jiného, může se použít i jako forma nenápadného sledování, když sovu vyšlete letět za někým)
Uff, no bylo to těžký, ale je jich sedm a ještě by se dalo dát takové to přilhlouplé představení, kdy předstíráte, že sova umí počítat do sta a vybíráte od lidí peníze, přičemž sova kroutí hlavou a houká podle toho, jak jí nenápadně ukážete.
Autorská citace #2
1.3.2008 11:25 - Aeris
Rozšírenie trikov je v Complete Adventurer na strane 100, konkrétne sú tam tieto: Assist Attack, Assist Defend, Assist Track, Hold, Hunt, Stalk, Steal, Subdue, Warn. Aj keď ani to zas nie je bohviečo.
Autorská citace #3
1.3.2008 11:55 - Rytíř
hmm, dobrý triky, Alnagu! Ani po krátkém zamyšlení mě nenapadá, čím bych to doplnil.. :)
Aeris: Ne každý má CA - mohl by jsi sem, pokud možno přeložené, postnout co to umí?
Autorská citace #4
1.3.2008 12:03 - Alnag
Z těch Aerisových (ačkoliv knížku nemám) bych pro sovu viděl jako potenciálně vhodné
  • hunt/lov (vydá se na lov nějaké drobné zvěře jako lovecký pták)
  • stalk/sleduj (jsem už psal níže)
  • steal/ukradni (sova se snese a něco odnese :-))
  • warn/varuj nebo hlídej (jsem už psal níže)
Ale tak něco málo jsme dali dohromady, tak doufám, že to Nortromova sova ocení :o))
Autorská citace #5
1.3.2008 14:04 - Aeris
Pomôž útoku: Ukážeš zvieraťu komu (kľudne sebe) má pomôcť a proti ktorému nepriateľovi. Potom zviera používa ako štandardnú akciu "Aid", čiže dáva postave +2 bonus k útoku. Takisto zviera obkľúči nepriateľa, ak tak môže urobiť bez vyprovokovania príležitostného útoku. Aby sa tento trik mohlo naučiť, musí poznať trik Útok.
Pomôž obrane: To isté ako Pomôž útoku, len dáva postave bonus k TZ. Musí poznať trik Bráň.
Pomôž stopovať: Zviera ti pomáha stopovať, ak uspeje na hod Prežitia (TO 10), dostávaš +2 bonus k Prežitiu. Musí poznať trik Stopuj.
Podrž: Zviera sa pokúsi zápasiť s určeným protivníkom. Musí poznať trik Útok.
Domov: Zviera sa vráti na miesto kde ho naučili tento trik. Používa svoju normálny diaľkový pohyb.
Lov: Zviera sa pokúsi loviť a zbierať plody pre svojho pána, používajúc svoju dovednosť Prežitia.
Prikradni sa: Zviera čo najnenápadnejšie sleduje cieľ, dokým sa cieľ neunaví, alebo nezačne odpočívať, potom zaútočí. Musí poznať trik Útok.
Ukradni: Zviera uchmatne predmet, ktorý vlastní určená bytosť, vytrhne jej ho a prinesie k tebe. Musí poznať trik Prines.
Premôž: Zviera zaútočí na určený cieľ s postihom -4 k útoku, spôsobuje tieňové (nonlethal) zranenie. Musí poznať trik Útok.
Varuj: Zviera reaguje na všetky prichádzajúce bytosti, nezáležiac na tom, akým spôsobom ich prítomnosť spozoruje. Presný varovný zvuk závisí na konkrétnom zvieraťi. Musí poznať trik Stráž.

Hádam vám to nejak pomôže.
Autorská citace #6
1.3.2008 16:27 - Lotrando
Nortrom: v PHB jsou takové triky, aby jsi si je dokázal představit, tudíž každý zná psa a ví jak vycvičený pes vypadá, co umí a co zas ne. Pokud by jsi chtěl koně, můžu vypomoc vlastní zkušeností a říct ti, co je možné a co ne, jak obtížně se co cvičí. Žralok aani sovu jsem necvičil, ale u té sovy půjde to co umí dravý pták. I když to není asi to co hledáš.
Ber to takhle, jsou to zvířata omezená svou inteligencí a svým živlem. To co umí od přírody, to od nich dokážeše vyžadovat na povel, ve formě triku. Představivosti se meze nekladou.
Autorská citace #7
1.3.2008 16:37 - Alnag
Tak tak, Lotrando má recht. I když tedy pokud bych směl být tak smělý, docela by mne zajímalo, jaké zajímavé a užitečné triky by se dal naučit kůň. Umím si představit, že přiběhne na povel... ale něco dramatičtějšího?
Autorská citace #8
1.3.2008 16:57 - Lotrando
Takové ty praktické jsou, "nepokopat zvěrolékaře" :)
  • Couvat - zdánlivě samozřejmé, ne však pro koně
  • Nechat na sebe seskočit jezdce z 20 stop
  • Na povel jezdce se zvednout na zadní
  • Zvednout předmět, odnést a položit
  • Sednout si na zadek :), kleknout, lehnout
  • Nosit těžkou zbroj
  • Být potichu?
A klidně bych nechal hráče, ať si je doplňuje během hry až do max výše. Ono se už něco najde
Autorská citace #9
1.3.2008 17:31 - LZJ
Koně jako companiona jsme u nás měli, mohu přeptat spoluhráčů, co uměli, já si nikdy ničeho nevšiml.
U jednoho hraničáře jsem chtěl sovu právě kvůli nočnímu hlídání (Hlídej!), protože skupina nebyla příliš dobrá v nočním sledování okolí, ale nějak se jí nedožil :-(
Za druida jsem měl za vlka, který uměl Zadrž!. To spočívalo v doběhnutí cíle, útoku a stržení na zem (trip) a dále netrhání.
Autorská citace #10
2.3.2008 00:32 - Ruu
Teda, uz je mi to o mnoho jasnejsi. vase prispevky, a konecne rozbehnuta WIFI hodne pomohly. Tad se zamyslim, jestli ze sovy udelam bonzak detektor, postaka, nebo mnou castecne rizenou strelu. Dekuju vsem za podnety (a moje sova samozrejme take)
Autorská citace #11
2.3.2008 09:32 - wraiths
Lotrando: no a jeste jsi zapomel na zlozvyky ;-). kousaci kun je dobrej na boj. "klkaci" je velice zabavnej a bard hned s nim zabavi spoustu lidi.
pak jde dale naucit k srazeni...klasicky najezd.
a nebo pokud postava lezi na zemi( asi bude vyrazena...zranena) tak se muzes odnaseni predmetu vylepsit tak ze te tahne po zemi.
a nebo otvirani dveri(bran) prokopnutim je taky efektni.:-)
Autorská citace #12
2.3.2008 13:02 - Ruu
Nadhera, zkusim, jestli by napady nesly naroubovat na tu sovu :D
Autorská citace #13
2.3.2008 13:35 - Lotrando
wraiths: snažil jsem s enajít ty nebojové :)
Autorská citace #14
2.3.2008 19:39 - wraiths
Lotrando:vzdyt ja te chtel jen malounko doplnit. ;-)
Autorská citace #15
4.3.2008 14:01 - Kodlicek
Máte tady někdo zkušenost se zvířecími společníky? Na wizardovské diskuzi jsem si přečetl, že hráči považují hraničářovy společníky za poměrně... méně užitečné. Proto si zavedli domácí pravidlo, že místo 1/2 druidovy úrovně počítají druidovu úroveň -3.
Autorská citace #16
4.3.2008 15:11 - Aeris
Kodlicek: Áno, je to pravda, že hraničiarov spoločník má oveľa nižšiu využiteľnosť než ten druidov. Bez house-rulov v podstate jeho spoločník vždy skončí ako volavka a nič iné (okrem roleplay hodnoty).
Autorská citace #17
4.3.2008 17:23 - Lotrando
A jak je to s Druid/Ranger multiclassem? Může mít poslečníky dva?
Autorská citace #18
4.3.2008 17:56 - Aeris
Lotrando: WotC FAQ tvrdí, že nemôže. Na to, aby si mal viacerích spoločníkov, si musíš vziať nejaké prestižky, ktoré to umožňujú (napr. Beastmaster z Complete Adventurer).
Autorská citace #19
4.3.2008 20:13 - Lotrando
Dík, byl to jen takovej nápad. Beastmaster vypadá jak chodící cirkus. :)
Autorská citace #20
5.3.2008 15:47 - LZJ
Ale víc normálních cvičených zvířat mít může, jenom nebudou mít naboostovaný statistiky ;-)
Můj současný hraničář má dva psy a přijde mi to akorát. Jen do podzemí se je bojím tahat B-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072418928146362 secREMOTE_IP: 54.160.243.44