Pravidla

Sičák
1.11.2005 07:13
Úplná obrana
Cituji: Pomocí standardní akce se můžeš pohnout a naplno se bránit. Neútočíš ani neděláš nic jiného, než že se jen pohneš svou rychlostí, ale 1 kolo máš úhybný bonus +4 k TZ. Tvá obrana se zlepší na počátku této akce, takže ti pomáhá i proti příležitostným útokům, které můžeš provokovat svým pohybem.

Jk je to s tím pohybem při Úplné obraně. Dle zmíněného textu to skoro vypadá, jako že ten pohyb je povinný, což mi přijde divné?
Autorská citace #1
1.11.2005 08:33 - Spize
Já bych řekl, že ten pohyb je nepovinný. Celkem logicky by teda měl být nepovinný. Nevidím důvod, proč by ses musel pohybovat. Já bych to bral, že můžeš, ale nemusíš.
Autorská citace #2
1.11.2005 16:25 - Radost
jasně že není povinný ten pohyb. sporné spíš je, jestli postava v plné obraně může dávat příležitostné útoky?
Autorská citace #3
1.11.2005 17:57 - alef0
Pri uplnej obrane nemozno robit prilezitostne utoky. Je to explicitne napisane v SRD.
Autorská citace #4
2.11.2005 13:14 - Max
Tak názor z druhé strany tábora :)
Jediná sporná věc je v CZ překladu kde je slovo "může" ... originál tam ale "může" nemá.
Cituji CZ: Pomocí standardní akce se můžeš pohnout a naplno se bránit. Neútočíš ani neděláš nic jiného, než že se jen pohneš svou rychlostí, ale 1 kolo máš úhybný bonus +4 k TZ. Tvá obrana se zlepší na počátku této akce, takže ti pomáhá i proti příležitostným útokům, které můžeš provokovat svým pohybem.
Cituji EN: You can simply defend yourself AND move durning a round as a standard action. (v kole se bráníš a pohybuješ ..) You don't attack or perform any other activity other than moving your speed, but you get a +4 dodge bonus on your AC for 1 round. Your AC improve at the start of this action, so it helps you against any attacks of opportunity you suffer while moving.
Takže pro mě z toho plyne že to je něco jako že kličkuješ jak zajíc, ale ani zajíc nekličkuje bez pohybu. Takže pohyb beru jako povinnou součát kdy postava "běhá" minimálně do kolečka a to minimálně její rychlostí ...
sem despota co ? :)
Autorská citace #5
2.11.2005 17:38 - Pizin
From PHB v 3.5 pg 142: "Total Defense: You can defend yourself as a standard action. You get a +4 dodge bonus to your AC for 1 round. Your AC improves at the start of this action, so it helps you against any attacks of opportunity you incur during the round. You can't combine total defense with fighting defensively or with the benefit of the Combat Expertise feat (since both of those require you to declare an attack or full attack). You can't make attacks of opportunity while using total defense."
Pomocí pohybové akce se může pohnout před nebo po akci total defense.
Autorská citace #6
3.11.2005 07:41 - Rytíř
Pro ty, kdo tak dobře nevládnou angličtinou: úplná obrana je standardní akce, nikoliv akce úplná, jak její název malinko (mylně) předesílá. Proto je možné při ní provést ještě i pohybovou akci, tak jako u jakékoliv jiné standardní akci - ovšem provádět se v žádném případě nemusí! Onen bonus k obraně je možné vysvětlit podle aktuální situace, někdy je to díky "ústupu", u někoho vynikajícímu šermu a jiného třeba zas akrobatickému uhýbání.. slovní popis je jen na okrasu, bonus je vždy stejný. V pravidlech pro tuhle akci se pak ještě upřesňuje, že nesmíš útočit a proto nejde použít žádný manévr, který útok vyžaduje, tedy ani odbornost Bojový střeh nebo akci obranný boj. A protože neútočíš a nikoho neohrožuješ, nemůžeš tím pádem provádět ani příležitostné útoky během úplné obrany tě vlastně nikdo k útoku neprovokuje).
Max: si děsnej despota! :)
Autorská citace #7
13.11.2005 17:53 - unknown
Jestli ste někdy někdo doopravdy šermoval tak byste mohli vědět že při pořádný obraně je třeba si ustoupit !! Co obrana to krok dozadu a co utok to krok dopředu tak to bývá ale neni řečeno že se toho musí někdo držet každej si může krokovat jak chce ale ze začátku se tu jako základ učí.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.23321485519409 secREMOTE_IP: 3.234.140.184