Pravidla

Prcek
20.10.2005 16:31
Precise shot
Pokud pouzivam strelnou nebo vrhaci zbran pro boj zblizka, musim si take pocitat postih -4 na utok kdyz nemam Precise shot? A ohrozuji sveho protivnika?
Autorská citace #1
20.10.2005 17:12 - ivanivanovic
Neviem ci to spravne chapem pytas sa ci dostanes postih na utok ak zautocis napr(vrhacou sekerou na blizko?) nie postih sa aplikuje iba pri strelbe. Ako chces utocit strelnou zbranou??? To mu chces kydnut kusou alebo lukom ??? V tomto pripade by som postih ponechal ale skor za netypicku zbran alebo ako posti za pouzitie zbrane nevhodnej na taketo pouzitie.
Ale neviem ci som to celkom pochopil co si sa tu pytal.
Autorská citace #2
20.10.2005 17:18 - Prcek
Myslim, ze ho napalim z kuse, kdyz utocnik na me utoci mecem.
Autorská citace #3
20.10.2005 17:21 - ivanivanovic
Pokial mas Precise shot tak je to bez postihu -4 ale prilezitostny utok to vyprovokuje. Ak ju nemas je to s postihom -4 aj prilezitostny utok od nepriatela.
Autorská citace #4
21.10.2005 06:59 - Rytíř
Při střelbě lukem nebo kuší z těsné blízkosti si postih -4 za to, že nemáš Přesnou střelbu, nepočítáš. Tento postih se totiž počítá jen pokud cíl tvé střelby s někým bojuje nablízko (a to činí tehdy, když se s někým navzájem ohrožují zbraněmi - střelnou zbraní nikoho neohrožuješ ani když stojí vedle tebe; ostatně proto taky provokuje k útoku..) Takže jestliže s oprotivníkem nikdo jiný nebojuje než ty a ty máš v ruce jen střelnou zbraň, není to dle pravidel boj nablízko. Alespoň si to myslim :) Něco jiného jsou zbraně vrhací, drtivá většina z nich se totiž dá normálně použít pro boj nablízko. Jediná výjimka je snad šuriken, u něj apod. zbraní postupuješ jako bys měl luk, tj. musíš ho vrhnout a nikoho kolem neohrožuješ.. Jinak při střelbě zblízka pozor ještě na kuše, její nabíjení totiž samo o sobě provokuje k útoku!
Autorská citace #5
21.10.2005 13:03 - Alnag
Souhlasím s Rytířovým výkladem. I když upřímně řečeno v praxi (rozumějte v reálu) se šuriken dá také použít jako zbraň pro boj na blízko a je to běžná praxe... jak je to v pravidlech jsem ale nezkoumal.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2105610370636 secREMOTE_IP: 3.235.66.217