Pravidla

Xeth
4.8.2005 10:12
Base Attack Bonus + Epic Attack Bonus
Postava dosahuje 20. úrovně a má svůj maximalní Base Attack Bonus. Při dalším levelu již je z ní epická postava a BAB již nedostává. Dostává ale Epic Attack Bonus. Když EAB zvedne postavě BAB na úroveň kdy by měla teoreticky dostat nový útok (např. zloděj), dostne ho nebo ne ?
Autorská citace #1
4.8.2005 12:29 - M-tess
urcite ano. vzdycky kdyz BAB umoznuje dalsi utok s postihem -5 oproti predchozimu, tak ho postava dostane (aspon podle me)
Autorská citace #2
4.8.2005 15:46 - Alnag
Myslím, že M-tessova teorie je rozhodně špatná... umíte si představit, že by si válečník házel na 100. úrovni nějakých dvacet útoků za kolo přičemž tak u 15 z nich by byla šance na to, že projde dost malá. Nevím to bohužel takhle z hlavy, ale mám pocit, že je to trochu komplikovanější...
Autorská citace #3
4.8.2005 15:51 - Alnag
Ano, tak jsem si to potvrdil (co nezmůže externí disk... :-)... Nedostáváš nové útoky a důvod je vysvětlen na straně 7 dole v oddíle Behind the Curtain.
Autorská citace #4
4.8.2005 16:15 - M-tess
Byla to jenom teorie=) ...ja epic level handbook vubec nemam a nikdy jsem ho necetl ...takze se omlouvam za pocatecni zmateni...
Autorská citace #5
5.8.2005 00:10 - JackPhoenix
Je to i v DMG 3.5, kapitolu a stranu z hlavy nevím.
Autorská citace #6
5.8.2005 12:50 - Xeth
Nešlo mi ani tak o válečníka... je jasné, že postava má ze základu maximálně 4 útoky, zajímalo mě zda je možné pro ostatní povolani valecnika co do poctu utoku dohnat...:)
Autorská citace #7
5.8.2005 16:22 - Pizin
Ostatní povolání válečníka nedoženou. Kouzelník na 250,bude mít maximálně dva útoky při plném útoku. Samozřejmě se to dá zvýšit např. pomocí boje dvěma zbraněmi nebo odborností Manyshot.
Autorská citace #8
5.8.2005 18:53 - Alnag
Také není důvod, proč by měl kouzelník válečníka dohánět. V čem by pak byl válečník lepší?
Autorská citace #9
6.8.2005 15:51 - Xeth
Jeden duvod by se našel... pravidlo o zvyšování počtu útoků po 5. I s tím že 4 útoky je fyzický limit, co smrtelník dokáže udělat má fighter stále navrch a pořád se kouzelníkovi (a jiným) vzdaluje. Sice jen v bonusech, ale i tak je to dost znát, ne ? Myslím, že by i pak, řekněme na tom 250 levelu by kdekoho, kdo nemá válečnické postupy v útoku, roztrhal na kusy (myslím bojově - neporovnávám celkové schopnosti jednotlivých povolání), jinými slovy rozdíl by tu určitě byl a markantní....
Autorská citace #10
6.8.2005 16:00 - M-tess
Ale stejně.. kouzelník se čtyřma útokama by byl kapku prehnamej nemyslíte? ...brutální 4-útokovej bijec se spoustou magie (která je mimochodem daleko mocnější než fyzické útoky)...
Autorská citace #11
7.8.2005 12:21 - unknown
Ono by asi hodně záleželo na tom s kým se srovnává... V okamžiku, kdy kouzelník dosáhne 4 útoků za kolo, ostatní jsou již někde jinde - je to pro něj stále jen doplněk. Samozřejmě je téměř jisté, že kouzelník na 40. levelu by 10 levelového fightera utloukl, i když... ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.055866003036499 secREMOTE_IP: 54.144.81.21