Pravidla

ivanivanovic
21.6.2005 16:11
Vycerpanost v boji
Mam otazku nepoznate nieco ale nie je nieco co by zahrnalo unavu v boji.
Lebo boj je dost vycerpavajuci to sa nezda ale niekedy bytka trva aj 30 kol na vyzsich urovniach tu su priblizne 3 min a skuste v plnej platovke s obojrucakom skat 3 minuty? CCCP
Autorská citace #81
16.1.2008 16:04 - sirien
To jako že když sem vyhrál, tak se pro cenu musim trmácet až do Chánova, když mám Nusle 15 minut tramvají i s čekánim? To je dost nefér :))
Ok, už mlčim...
Autorská citace #82
16.1.2008 16:17 - Bludar
Zase je Chanov prvni liga nakladacek, teda spolecne s Banikem a tak, zejo, ale jak mam vedet, kde a kdy zas hrajou? Chanov necestuje :-). Dostane prvotridni zbozi i s bojem na noze a porad si stezuje, to jsou lidi...
Autorská citace #83
16.1.2008 16:27 - Vaeranias
Bludar: Pravda, neubránil jsem se a přidal jsem se k OT, mea culpa, mlčím.
Sir: Buď rád, pojedeš tam jen jednou. Já abych teď změnil zaměstnání, abych si tu druhou cenu nevybíral několikrát týdně... :-)
Autorská citace #84
16.1.2008 16:37 - LZJ
Gurney (15.1.2008 23:05): Druhá je varianta Clobbered z DMG. Ta spočívá v tom, že když dostanš ránu za víc než půlku aktuálních HP tak jsi na jedno kolo Clobbered. Je to vlastně jako Disabled, ale neubývají ti HP a je to na jedno kolo. Celkem pěkné, jak ti klesají HP, tak se ti to může stávat častěji. Nevýhodou je nutnost pořád aktualizovat přesný počet HP a dělit dvěma.

Třetí je můj vynález rozšířený stav Disabled. Stav Disabled se počítá ne jen na 0 HP, ale od cca 1/3 HP (horní limit může být různý, nemám otestováno, kolik je vhodné, odhaduji mezi 1/2 a 1/5) do -1/20 HP. Ty čísla si člověk prostě předpočte podle aktuálního maxima.
Pokud je postava v pásmu Disabled na 0 a víc, tak funguje jako v Disabled - omezení akcí a náročná akce sníží HP o 1. Pokud má pásmo až do minusu (postava se 180 HP až do -9 :-)) může být zároveň Disabled a Dying. To pak znamená, že je při vědomí a může omezeně akčnit, náročná akce ji stojí 1 HP a zároveň má 10% šanci, že se stabilizuje, jinak ztratí 1 HP. Tedy může snadno bez cizího zavinění přijít i o 2 HP za kolo.
Autorská citace #85
16.1.2008 16:56 - sirien
Nevytvořil tu kdysi Alnag koncept HP jako jakési aury kombinující fyzickou vitalitu s odhodláním, zkušeností a bojeschopností?
EDIT: nebo někdo jinej, Alnag tu diskutuje prakticky všude, člověk ho má pak spojenýho i s tim co neudělal :)
Autorská citace #86
16.1.2008 17:25 - Alnag
sirien - ano v O Fortuně. Ale bylo to krapet něco jiného. Pro vyčerpanost bych dneska varioval koncept "conditions" ze SW Saga edition. :-)
Autorská citace #87
16.1.2008 20:11 - bigbythewise
Bludar píše:
Ver, Sir, Bigby a tak: Co takhle zpět k tematu. Kdo tu ma hledat odpovedi na polozenou otazku ? :-) Pokud potrebujete vyhodnoceni, tak Sir vyhral, ostatni jsou druzi, cena za prvni misto je pravo nechat se zmlatit v Chanove, cena za druhe a dalsi zas nechat se zkopat v Nuslich. :-D
V poctu napsanych radku textu vyhral urcite. Nicmene osobne vitam spise kvalitu (vecnost a relevantnost) nez kvantitu (hromadu zavadejicich textu), coz u jeho postu bohuzel moc neplati. Snad me priste prekvapi. :P
Autorská citace #88
16.1.2008 20:32 - Gurney
Osobně bych taky volil systém kondice, už jenom proto že se dá užít i mimo boj - když se někdo plahočí bez vody po poušti prostě půjde za každý den o jeden bod kondice dolů a když ho takhle po dvou dnech nachytá parta fremenů, tak ani nebude schopen bojovat a když to náhodou bude borec s většíma zkušenostma než že viděl video se Segalem tak se sice ubrání ale i tak mu někdo dá ránu za další bod kndice dolů a za pár dní někdo najde hromádku vybělených kostí... To samé se dá použít pro otravy, radiaci i pro obyčejnou únavu.
Autorská citace #89
17.1.2008 08:06 - Rytíř
Jsem línej to hledat - jak funguje ta kondice, pls?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077649116516113 secREMOTE_IP: 54.226.222.183