Pravidla

ivanivanovic
12.4.2005 10:39
Zastrasovanie nie v boji
ZAstrasovanie v boji my je jasne, ale kedy mozte zastrasovat ak boj neprebieha. Pochybujem ze niekto kto je za hradbami je velitel vojsk a zastasi ho Zlobor (Ogre) co je pod hradbami. A ten mu otvori branu? Je to blbe. Nemala by byt cielova osoba v tiesni? Alebo ako zastrasit niekoho kto k vam nema ziaden postoj? (((P
Autorská citace #1
12.4.2005 10:58 - alef0
Myslis v duchu ,,I blow my nose at you,|so-called Arthur King! You and all your silly English "kniggits."?
Mame vlastne tieto moznosti skillov ,,komunikacie" * bluff * diplomacy * feint (zastrasovanie v boji)
* Feint je zastrasovanie v boji, co je vlastne Bluff check, po uspesnom feinte straca super Dex bonus na dalsi utok zastrasovaca. Zjavne nema vyznam mimo boja * Diplomacia v skratke sluzi na ovplyvnovanie vztahu NPCciek. Cize napr. postava moze presvedcit NPCcko, ktore ma k nemu nepriatelsky postoj, ze vlastne nie je nepriatelom -- napr. na indiferentny postoj (Diplomacia DC 25). Akt diplomacie trva dost dlho (minuty). * Bluff je jednorazove klamstvo, mozno nieco v duchu slovnej vymeny Indianu Jonesa v tretom dieli v hrade (,,Sme kupci z Calimshanu a vas pan o nas vie, pustite nas?")
Cize, povedane striktne v reci tychto troch moznosti, Ogre by strazcu mohol presvedcit po dlllllllhom diplomatickom presviedcani (a s vysokym DC).
Autorská citace #2
12.4.2005 11:00 - alef0
A este filozoficka otazka: aky konkretny dosledok ma to zastrasovanie mat? Ked prides ku beznemu obyvatelovi mesta a povies mu ,,naval prachy, lebo ta vykastrujem", tak si ho prave zastrasil a nepotrebujes na to ziadne pravidla.
Autorská citace #3
12.4.2005 11:14 - Pizin
K normální zastrašování se používá dovednost intimidate. Což je něco ve stylu: "Buď mi řekneš heslo k pokladici nebo ti můj kamarád poloork ukáže jak umí zacházet se sekerou!" Úspěšně zastrašená osoba se k tobě po nějakou kratší dobu chová přátelsky. Pomocí intimidate můžeš protivníky v boji demoralizovat a on je na jedno otřesen (shaken) na 1 kolo. Feint je něco trochu jiného ("Koukni, támhle za tebou je ptáček"). P.S. Nejlepší zastrašování: "Asi zakouzlím mluvení s mrtvými".
Autorská citace #4
12.4.2005 11:59 - alef0
Me miserum, ako som mohol zabudnut na Intimidate!!!
Hej, intimidate je to: urobis si Intimidate Check oproti d20 + HD ciela + Wis bonus ciela + modifikatory na zachranne hody voci strachu ciela a ked sa ti to podari, tak ciel ta povazuje za ,,friendly" pokial je pri tebe a 1d6x10 minut potom, co odides.
Autorská citace #5
12.4.2005 12:45 - Xeth
Především Feint je naznačení, lest (viz. Pizinův ptáček) apod., ne zastrašování. :) Zastrašování je Intimidate a ano, ogre může zastrašit hlídku na hradbách, aby mu otevřela branu města, ale pakliže by byl sám, tak by asi měl dost velký pstih k hodu / 'bonus' k DC za situaci. Také by záleželo na tom, jak by zastrašoval. 1) Bu bu bu - otevři. 2) Mam tvoji rodinu (zamává šátkem ženy strážníka), jestli neotevřeš, mí chlapi si sní užijou (a mlsně se přité představě olízne).
Když za sebou bude mít armádu ogrů a stažný bude mít na výběr bojovat s nimi (spolu s ostatními lidmi z města) a nebo jim dát zasoby, tak je to taky jiná situace. ;)
Autorská citace #6
12.4.2005 13:38 - alef0
Inak, niektori DMovia s oblubou davaju na tieto komunikacne skilly bonusy podla toho, ako dobre to hrac zaroleplayuje...presne v duchu ze ,,bububu, otevri" asi nedostane ziadny postih :-)
Autorská citace #7
14.4.2005 10:00 - Xeth
Jojo, to je fakt. Ale jsou i tací co chtějí aby jsi měl nějakou obtížnost (musel hodit X na kostce) a tak se podivaji kolik že to máš skóre. ;) A čím vyšší skóre a vyšší bonus, tím vyšší i postih. Ale takových naštěstí moc není.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.16807103157043 secREMOTE_IP: 3.234.245.125